.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 mar 2024, o 21:03

Nowości Nowości dla Luźne Polaków rozmowy

Mapa strony Luźne Polaków rozmowy » Dział : Luźne Polaków rozmowy

Rozmowy o wszystkim i o niczym

dlaczego moje zdjęcia leżą na boku.

w temacie "moje skalary"
Czytaj więcej : dlaczego moje zdjęcia leżą na boku. | Wyświetlone : 1819 | Odpowiedzi : 4


wałbrzyski sklep w Victorii

byłem dziś w Victorii w tym sklepie zoo, odręcznie napisana kartka 20 % na wszystko, akwaria prawie puste, tylko jakieś niedobitki, ślimaki i zaglonione szyby - chyba kończą swoją działalność.
Czytaj więcej : wałbrzyski sklep w Victorii | Wyświetlone : 1591 | Odpowiedzi : 4


Powrót z wakacji

Oficjalny powrót do rutyny życia, ale i na forum. :)

Szczęśliwie wszystkie rybki żyją pomimo mizernej opieki, którą zapewnił im Tymczasowy Opiekun. A nawet - kolekcja powiększyła sie o 2 sztuki narybku. Z pewnością było go więcej, ale co głodna matka zjadła to już nie wróci...

Z nowości - byc może będzie w pracy zakladane KREWETKARIUM (jak szefowa się zgodzi), tak więc być może niedługo rownież nowe ...
Czytaj więcej : Powrót z wakacji | Wyświetlone : 3181 | Odpowiedzi : 11


Ryby rozpoznają twarze ludzi?

http://edition.cnn.com/2016/06/07/healt ... tudy-trnd/
Taki fajny artykuł. Niestety po angielsku.

Krótko po polsku: wytrenowane strzelczyki pluły w obrazki z wybranymi twarzami. Gdy pokazano wiele obrazków nadal celowały w te wybrane.

Archerfish to po naszemu strzelczyk. Ryba z wód słonawych, która zestrzeliwuje wyplutą wodą muchy żeby je zjeść. Strzelczyki osiągają w zależności od gatunku 15-40cm.

Całe badanie: http://www.nature.com/articles/srep27523
Artykuł w wersji ...
Czytaj więcej : Ryby rozpoznają twarze ludzi? | Wyświetlone : 4107 | Odpowiedzi : 6


Jak dodać zdjęcie do PW

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak szesciolatkowi bo nie ogarniam czy jest możliwość dodania zdjęcia do PW? I jeśli tak to jak to zrobić. Chodzi mi o załącznik. Wiem że mogę wrzucić gdzieś na hosting i wkleić linka ale normalnie się nie da?
Czytaj więcej : Jak dodać zdjęcie do PW | Wyświetlone : 1737 | Odpowiedzi : 4


Ciekawy aranż

Czytaj więcej : Ciekawy aranż | Wyświetlone : 1963 | Odpowiedzi : 6


Liczę na Liczi

Około 2 tyg temu zjadłam sporą ilość Liczi i zaczęłam się zastanawiać czy coś wyrośnie z ich pestek, poszukałam w necie info o sadzeniu Liczi z pestek i zabrałam się do roboty...

---> Pierwszy etap to dokładne wyczyszczenie pestek z pozostałości owoców,
---> Drugi etap to kilku dniowe moczenie pestek w wodzie (tu użyłam wody z akwarium) do momentu aż zaczną pękać (każde nasionko robiło to indywidualnie w różnym czasie)
---> Trzeci to wybranie już ...
Czytaj więcej : Liczę na Liczi | Wyświetlone : 2276 | Odpowiedzi : 11


Isqowe oczko

Witam,
odkąd pamiętam zawsze marzyło mi się oczko wodne w ogrodzie. Ale jak to zawsze bywa pomysł jest gorzej z realizacja bo koszty duże. W ubiegłym roku postanowiłem, że zacznę kopać swoje wymarzone oczko wodne sam, bez pomocy koparki, itp., potrzebna była tylko "większy" samochód na wywiezienie ziemi. Prace rozpocząłem 13 maja a zakończyłem 13 czerwca. Cały miesiąc kopania - chwilami miałem dość i chciałem zasypać :D ...
Czytaj więcej : Isqowe oczko | Wyświetlone : 1993 | Odpowiedzi : 13


świetlówki- gdzie kupić?

Witam.
Orientujecie się gdzie w Jeleniej górze można kupić świetlówki do akwarium.
Potrzebuje T8 18w 8500k oraz 1000k?
Pozdrawiam
Czytaj więcej : świetlówki- gdzie kupić? | Wyświetlone : 3403 | Odpowiedzi : 4


Wędkarskie spotkania

Pomyślałem, że warto było by wybrać się wspólnie na jakąś wyprawę wędkarską.
Wróciłem do swojego pierwszego w życiu hobby, którym jest wędkarstwo i teraz sukcesywnie w każdą niedzielę jeżdżę na różne łowiska w Naszym województwie.
Na ten weekend niestandardowo wybieram się na stawy komercyjne, które zaproponował mi kolega z pracy.
Ale na następny weekend planuję wypad do Dziewina (starorzecze).
http://www.wedkuje.pl/lowisko,dziewin-s ... wisk,52245
Jeśli znajdzie się ktoś chętny ...
Czytaj więcej : Wędkarskie spotkania | Wyświetlone : 5307 | Odpowiedzi : 40


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890