.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 mar 2024, o 10:35

Nowości Nowości dla Obsada

Mapa strony Obsada » Dział : Obsada

Propozycje i pytania odnośnie obsady w naszych zbiornikach

Wielkopłetw - litraż

Hej :)
Czy dla pojedynczego samca wielkopłetwa wystarczy akwarium 45l (50x30x30)? Nie mogłam się nigdzie doszukać wiarygodnych informacji. Harem opdada na pewno, ale czy jednemu samcowi byłoby tam dobrze czy za ciasno? Nie miałby żadnego towarzystwa poza krewetkami amano.
Czytaj więcej : Wielkopłetw - litraż | Wyświetlone : 2931 | Odpowiedzi : 3


54l uzupełnienie do Razbora Galaxy

Proszę o propozycje uzupełnienia obsady w akwarium 54l w którym pływają sobie 10szt Razbora Galaxy.
Czy mogę dorzucic harem Głowaczyka Barwnego lub dokupić 10szt Danio Pręgowany ?
Jeśli chodzi o strefę przydenna to posiadam 10szt krewetek blue velvet.
Czytaj więcej : 54l uzupełnienie do Razbora Galaxy | Wyświetlone : 3252 | Odpowiedzi : 0


290l pomoc w obsadzie

Witam, mam akwarium 290l 120dl 40szer i 60wys. Akwarium ma juz prawie 3 miesiace w nim plywaja sobie kiryski panda w ilości 8 sztuk, otoski 7 i rodostomusy 12. Docelowo chcialbym miec jeszcze w tym akwa skalary i teraz pytanie bo mysle o dwoch parach... czy zwiekszenie liczby zwinnikow byloby ok? Skalary wpuszcze w ilosci 6 moze 8 sztuk na poczatek pozniej zredukuje. Czy przy czyerech doroslych skalarach mogloby plywac powiedzmy okolo 20/30 rodostomusow czy ...
Czytaj więcej : 290l pomoc w obsadzie | Wyświetlone : 3287 | Odpowiedzi : 16


Rybki bez roślin

Jakie rybki dobrze by sie czuły w kostce bez roślin? pomijam tanganike i malawi.
Czytaj więcej : Rybki bez roślin | Wyświetlone : 22946 | Odpowiedzi : 7


Obsada 360l

Witam. Może ktoś z was mógłby mi pomóc w doborze obsady akwarium 360l. W tej chwili w mniejszym akwarium mam taki mix 1 zbrojnik niebieski, 1 x gibiceps, 6x tetra cesarska, 1x bojownik, 2x kirysek sterby, 8x gupik pawie oczko, 3x molinezja. Rybki mąż kupił razem z akwarium.
Pozdrawiam
Czytaj więcej : Obsada 360l | Wyświetlone : 3634 | Odpowiedzi : 5


Jak przechować ampularie poza akwarium?

Witam
Mam dwie duże ampularie. Naprawdę spore sztuki jak konie.
Kupiłem sobie małe rośliny ale nie mogą się ukorzenić bo jak tylko te dwa czolgi przeoraja podłoże to wszystko pływa. Rośliny ktore od dawna są już ukorzenione trzymają się spoko.
I teraz pytanko: ile czasu takie ślimole wytrzymają w wiadrze 5 - 10l wody powiedzmy codziennie częściowo podmienianej ale bez grzałki i filtra?
Nie chce się ich pozbywać a jedynie przechować ze 2 tygodnie aż ...
Czytaj więcej : Jak przechować ampularie poza akwarium? | Wyświetlone : 2919 | Odpowiedzi : 1


Zakładanie akwarium - kostka - 50l (jednak chyba 100l, 80cm)

Dzień dobry,

Planuję założenie akwarium typu kostka.
Chciałbym spróbować złożyć sobie samodzielnie zestaw podobny do ShrimpSetDuo Aquaela, czyli

- zbiornik ze szkła optiwhite - 35x35x40 (lub 35x35x35, bo o wys 40 nie widziałem ofert)
- jaki filtr do tego? Widziałem np takie z lampą UV i skimmerem (np. JENECA XP-U6) - warto coś tego typu kupić?
- jaka lampka LED? Widziałem takie co mają np dodatkowe diody do nocnego oświetlenia (np. JENECA D-5) - warto? ...
Czytaj więcej : Zakładanie akwarium - kostka - 50l (jednak chyba 100l, 80cm) | Wyświetlone : 4885 | Odpowiedzi : 10


Kilka pytań o bojowniki

Witam. To mój pierwszy temat na forum.
Dane baniaka prezentują się następująco:
Szkło-standard 54l z pokrywą i belką 15W
Woda- ph 6,6-6,8 Gh-6 Kh-2 instalację mam miedzianą, więc i jonów miedzi raczej jest sporo, Red Cherry padały jak muchy.
podłoże i ozdoby- piach i korzeń
filtracja- Fzn-1 full ceramika i prefiltr z gąbki na wlocie
Flora: Hydrocoryle leucocephala, Anubias barteri i jakiś Echinodorus, docelowo baniak będzie mocno zarośnięty.
Fauna: i tu moje pytanie, wiem, że ...
Czytaj więcej : Kilka pytań o bojowniki | Wyświetlone : 2391 | Odpowiedzi : 3


Ramireza vs Electric Blue

Mam parkę ramirez Mikrogeophagus ramirezi. Chciałbym dodać parkę electric blue.

Czy traktować ryby jakbym miał 4 szt jednego gatunku czy dwa różne gatunki ryb?

Nie chciałbym aby jeden z samców zdominował obie samice i pogonił drugiego.
Czytaj więcej : Ramireza vs Electric Blue | Wyświetlone : 2323 | Odpowiedzi : 3


Krewetki w ogólnym akwarium

Witam wszystkich. Jakie krewetki mógł bym trzymać w akwarium ogólnym.
Zbiornik 72l
Oświetlenie LED 27wat (2600 lumenów)
Filtr unimax 250
Opsada:
Parka ramirezów
6 neonów czerwonych
6 zwinnik blehera
3 otoski
2kirysy pstre
Temp 26
GH 8
KH 4
PH 7
W drodze jeszcze 2 rośliny
microsorium windelov
bolbutis heudelotii
Z góry dziękuję
Czytaj więcej : Krewetki w ogólnym akwarium | Wyświetlone : 3114 | Odpowiedzi : 4


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890