.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 19 kwi 2024, o 00:50

Nowości Nowości dla Obsada

Mapa strony Obsada » Dział : Obsada

Propozycje i pytania odnośnie obsady w naszych zbiornikach

Jaki rak do 80 l

Planuję sobie kupić raczka. Proszę doradźcie czy w ogóle mogę jakiegoś mieć w akwa z moimi dwoma łobuzami (teleskop i shubunkin). W niedalekiej przyszłości planuję większe akwarium jakieś 120 - 150 l .
Czytaj więcej : Jaki rak do 80 l | Wyświetlone : 947 | Odpowiedzi : 1


tanganika/malawi?

Witam,
ostatnio żona zażyczyła sobie nowego akwa w klimacie malawi/tanganika. Kwestia ustalenia co powstanie, w zależności, które rybki się spodobają.
Mam do Was pytanie, jaką dobrać obsadę do akwa o wym. 80/90x40/50x40/50 - większe niestety już mi nie wejdzie.
Czytaj więcej : tanganika/malawi? | Wyświetlone : 1089 | Odpowiedzi : 1


[300L] baniaczek pod niebieskie luski:P

Witam!
Jako że udalo mnie sie uzyskac kredycik mieszakniowy itd... planuje przeprowadzke a co sie z nia wiaze wieeeeeksze akwarium mianowicie 300l 120x50x50 docelowo beda tam plywaly niebieskoluskie pieknosci i w zwiazku z tym faktem mam prosbe o porade jako ze lubie rosliny chcialbym miec choc pare ktore przezyja z takimi wspollokatorami moglby ktos poradzic jakie beda najodpowiedniejsze:) chcialbym rowniez podppytac o ewentualnych sasiadow i wszelakie zwiazane z tym rady/propozycje

Pozdrawiam
Krzysiek
Czytaj więcej : [300L] baniaczek pod niebieskie luski:P | Wyświetlone : 1363 | Odpowiedzi : 6


Black water - obsada

Witam,

Pierwszy post na forum - więc witam wszystkich. Mieszkam w okolicach Wrocławia. Akwarystyką zajmuję się od pewnego czasu - bez jakiś większych szaleństw.

Ale - ad rem.
Miałem puste szkło, postanowiłem spróbować zrobić trochę coś innego niż do tej pory (black water). Proszę o uwagi odnośnie planowanej obsady do akwarium


Akwarium 112 l ( niestety, "panoramiczne") 80x35x40, wczoraj zalane
oświetlenie 2x18W
Filtr kaskadowy FZN-2, oryginalne gąbki wymienione na ceramikę (planowana wymiana na jakiś kubełek ...
Czytaj więcej : Black water - obsada | Wyświetlone : 2345 | Odpowiedzi : 3


Wybór dyskowców widziany oczami adaman

Ponieważ życie toczy się dalej i coraz to inne wyzwania na rzuca, przeto mając na uwadze współpracę na ostatniej ZOO-Botanice 2013, gdzie oba FORA tam występujące zdobyły pierwsze miejsca w kategoriach:
- biotop
- profesjonalista. Dziś chcę się podzielić swymi jakimiś tak doświadczeniami z zakresu wyboru dyskowców (można tu też inne ryby pod to podciągnąć). Dalej widząc co macie jako FORUM na swej stronie startowej postanowiłem napisać tu swój pierwszy post specjalnie dla tego FORUM ...
Czytaj więcej : Wybór dyskowców widziany oczami adaman | Wyświetlone : 2913 | Odpowiedzi : 4


PIELĘGNICA PAPUZIA

Witam wszystkich.
Chciałbym w akwarium PIELĘGNICE PAPUZIE.Akwarium 200-240l.Jakie ryby i rośliny można z nimi umieścić?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
PS.
Proszę nie pisać,że to są mutanty i to nie żadna ryba i tak dalej bo nie w tym celu zakładam nowy wątek.
Proszę o wypowiedzi ludzi,którzy mają lub mieli te rybki.
Czytaj więcej : PIELĘGNICA PAPUZIA | Wyświetlone : 1731 | Odpowiedzi : 7


Propozycje aranżu lub obsady do nietypowego 40l

Witam. Mam na imię Grzegorz. jest to mój pierwszy post na forum więc chce się przywitać.
Posiadam nietypowe akwarium; wymiary dna+wysokość 40X25X40. Filtr i grzałka po 54l akwarium oświetlenie albo standardowe z pokrywy ewentualnie druga świetlówka dołożona. Myślę zrobić do testów coś na Ledach z możliwość kontroli ilości włączonych ledów.
Szukam na nie pomysłu i mam ich zbyt wiele od a do z. Trudno się na coś zdecydować. Krewetki, rasbory galaxy, gupikarium, aranżacja typu drzewo ...
Czytaj więcej : Propozycje aranżu lub obsady do nietypowego 40l | Wyświetlone : 2386 | Odpowiedzi : 11


Roślinne 54l

Witam mam pytanko odnośnie obsady małego rośliniaka ,chciałbym wpuścić krewetki ale w akwarium pływają już Brzanki Odeskie czy to dobry pomysł?
Czytałem o tych Brzankach że są łagodnie usposobione do innych ryb ale nie było tam nic o krewetkach, w tym samym akwarium są też małe Ampularie i nic się nie dzieje niepokojącego.
Czytaj więcej : Roślinne 54l | Wyświetlone : 1452 | Odpowiedzi : 5


Z 35 L na 450 L

Witajcie :)

Jestem w posiadaniu akwarium 35 L, moje pierwsze na poważnie Holender.

Obsada akwarium :
3 Otoski,
6 Rodostomusów,
12 Neonów Czerwonych i parę Innesa.

Miałem zakupić akwarium 128 - 200 L ale mój dobry kolega zaoferował się, że da mi w ramach dobrej znajomości za darmo swoje 450 L. Pozostaje mi kupić stelaż do tego akwarium, macie może jakieś namiary, coś do zaoferowania ? ...
Czytaj więcej : Z 35 L na 450 L | Wyświetlone : 1656 | Odpowiedzi : 7


pierwsze nowe 126 l

Jestem pierwszy raz na forum.Planowana obsada do 126 l / wielogatunkowe / Zmienniak plamisty / ile szt.samic, samców / , Pięlegnica ramireza para , Tęczanka neonowa / ile , jaki podział / , Rodostomus / ile jaki podział /, Otocinklus / ile , jaki podział / , Kirysek jaki rodzaj / ile szt.podział / , Żałobniczka / ile jaki podział / , Bojownik samiec , Prętniki karłowate / ile jaki podział /, Barwniak czerwonobrzuchy para ...
Czytaj więcej : pierwsze nowe 126 l | Wyświetlone : 2778 | Odpowiedzi : 9


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890

cron