.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 19 kwi 2024, o 22:18

Nowości Nowości dla Obsada

Mapa strony Obsada » Dział : Obsada

Propozycje i pytania odnośnie obsady w naszych zbiornikach

Rozważania w sprawie modyfikacji obsady.

Mam w 45 l. bojownika z haremem 3 samic, 6 razborek klinowych i na dnie 3 kiryski panda. Bojownik dość duży, bojowniczki b. duże (jak to w życiu u ludzi :P ). Razborki i kiryski też mi podrosły.
W międzyczasie akwarium mi zarosło roślinnością potężnie i jestem z tego stanu rzeczy b. zadowolony, ale martwię się teraz że razbory w tym układzie się męczą. Nie mają ...
Czytaj więcej : Rozważania w sprawie modyfikacji obsady. | Wyświetlone : 1633 | Odpowiedzi : 19


Co sądzicie o takiej obsadzie w 45 l ?

Witajcie.
Mój zbiornik ma 45 litrów. Podłoże akwa substrate II plus. Filtr Aquael Fan 1 plus. Woda podmieniana co tydzień, wmieniam ok 10-12 litrów. Przy podmianie zawsze dodaję naparstek Denitrolu produkcji JBL (bakterie nitryfikacyjne).
W zbiorniku pływa bojownik z haremem: 3 samice. Stadko razborek klinowych: 6 sztuk, a na dnie 3 kirsyki panda. Miałem cztery ale jeden zdechł 2 tyg temu. Do tego 4 ślimaki heleny i garść świderków, wrzuconych w formie pokarmu dla Helen ...
Czytaj więcej : Co sądzicie o takiej obsadzie w 45 l ? | Wyświetlone : 1873 | Odpowiedzi : 6


Dobór obsady do 200l.

Witam, piszę ten temat na prośbę kolegi, ponieważ ja nie potrafię jemu pomóc.
Otóż chodzi mu po głowie kupno pielęgnic Meeka i Eliota po parce z każdej.
Czy te rybki dadzą sobie wspólnie radę?
Czytaj więcej : Dobór obsady do 200l. | Wyświetlone : 2153 | Odpowiedzi : 8


Obsada 120l

Cześć,

Chcę przejść ze swojej 25l szklanki na większy baniak najprawdopodobniej 120l wymiar dł.62cm szer.24cm wys. 33cm.

W 25l pływają obecnie 5 x razbora galaxy, 5 x red cherry oraz 2 x samica gupika (znajomy oddał bo likwidował akwarium).

Mam prośbę o pomoc w obsadzie oraz podłożu.
Co dołożyć do takiej obsady ? Nie chcę dokładać więcej gupików niech te dwie samice sobie pływają.

Co do podłoża to planuje: 2-3 cm FILTUS FLORAN START 3L ...
Czytaj więcej : Obsada 120l | Wyświetlone : 1693 | Odpowiedzi : 6


Akwa 240 l obsada ?

Siema :) mam akwa 240l i zastanawiam się nad obsadą ryb chcę mieć w nim

1x Bojownik
4x samiczki ( Bojownika)

ale co dalej ??????????????? nie wiem jakie ryby dostawić do tych rybek ??????????????

MAM Nadzieje że ktoś pomoże ;)
Czytaj więcej : Akwa 240 l obsada ? | Wyświetlone : 1577 | Odpowiedzi : 7


Obsada do 240l Tanganika

Witam,

Od dwóch lat posiadałem akwarium roślinne ze skalarami a teraz chciałbym przerzucić się na Tanganikę. Akwarium jaki będę dysponował to 100*40*60h lub 120*40*60h (wiadomo, że wolę te drugie ale zobaczę ile miejsca będę miał ponieważ za miesiąc się przeprowadzam ;)

Czy w akwarium (załóżmy na razie to mniejsze) mógłbym hodować:
- Caecomastacembelus tanganicae - 5 sztuk / giętkoząb cętkowany - 5 sztuk --> oczywiście na ...
Czytaj więcej : Obsada do 240l Tanganika | Wyświetlone : 2317 | Odpowiedzi : 5


agresja pielęgnic- czy zrobić kontrolowane przerybienie??

Mam kłopot z moimi smokami... Akwa 120x40x50, obsada: dobrana para niebieskołuskich, tarło jedno po drugim, w każdym ok 200szt młodych. Dodatkowa samica, mająca totalnie przechlapane. Akary pomarańczowopłetwe 1+1 niedobrana para. No i myślę, czy nie wpuścić jeszcze kilku ryb, żeby równomiernie rozłożyć agresję dominującej pary? Samotna samiczka non stop wciśnięta w kat za wewnętrznym filtrem, samica akary ma dziury na grzbiecie, tylko samiec w miarę cały, bo jest prawie 3x większy od niebieskich. Co radzicie? ...
Czytaj więcej : agresja pielęgnic- czy zrobić kontrolowane przerybienie?? | Wyświetlone : 2621 | Odpowiedzi : 10


Pytanie o dokompletowanie obsady do krewetek

Witam

Mak zbiornik 60l (60x30x35) a w nim:
9 x neon innesa
10 x red cherry
1 x zbrojnik niebieski (wiem że za mały zbiornik ale mam słabość do zbrojników)

Chciałbym dokupić jakąś parkę ryb lub mini harem, które będą pływały w toni bo generalnie przez większość czasu neony z braku zagrożenia sie rozpływają gdzie chcą po całym akwa i praktycznie w zbiorniku nie widać żadnych ryb :( ...
Czytaj więcej : Pytanie o dokompletowanie obsady do krewetek | Wyświetlone : 3592 | Odpowiedzi : 18


obsada do 200l

Witam!!

Jestem nowym użytkownikiem, więc z miejsca pragnę Wszystkich gorąco przywitać!! :)
Moja przygoda z akwarystyką zaczęła się parę grubych lat temu jednak tragicznie skończyła(dla mnie i sąsiadów ;( )
Po kilku letniej przerwie założyłem nowy baniak, mianowicie 100x40x50 200l. Podłoże to JBL Aquabasis i JBL Manado. W tym jakieś roślinki i po tygodniu wrzuciłem trochę rybek tj. ok ...
Czytaj więcej : obsada do 200l | Wyświetlone : 1832 | Odpowiedzi : 7


Samice Bojownika w akwa 30l

Czy w 30lakwarium moge trzymac 2 samice Bojownika? Pytanie troche po czasie bo rybki juz kupione i plywaja w zbiorniku przejsciowym do poki akwarium nie dojrzeje. Nie wykazja jakiejs szczegolnej agresji wzgledem siebie, czasem ktoras ktoras pogoni, ale jakis specjalnych sprintow nie ma :D
Czytaj więcej : Samice Bojownika w akwa 30l | Wyświetlone : 2217 | Odpowiedzi : 7


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890

cron