.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 mar 2024, o 11:01

Nowości Nowości dla Obsada

Mapa strony Obsada » Dział : Obsada

Propozycje i pytania odnośnie obsady w naszych zbiornikach

Ryby z ciekawym charakteram/osobowością.

Witam,
Poszukuję ryb z ciekawym charakterem/osobowością, które można godzinami oglądać, cały czas coś ciekawego robią i zaskakują.
Głównie chodzi mi o 112l i może 25l, tylko tutaj możliwe że będą krewetki, ale czekam na propozycje :D
Czytaj więcej : Ryby z ciekawym charakteram/osobowością. | Wyświetlone : 4318 | Odpowiedzi : 24


45l?

Cześć!

Przymierzam się do postawienia akwarium 45l i rozmyślam nad obsadą.
Mam twardą wodę, więc jest to pewne ograniczenie, bo gdyby nie to, najchętniej wpuściłabym tam stadko simulansów, które są prześliczne.
Zastanawiałam się nad 6 szt. kolorowego danio pręgowanego (pomarańczowa lub czerwona odmiana) + kilka sztuk krewetek RC, czy będzie to dobry wybór? A może to akwarium jest dla nich zbyt małe?

Jeśli jednak 6 danio to za dużo, polecicie coś innego? Przemyślę wszystko ...
Czytaj więcej : 45l? | Wyświetlone : 3776 | Odpowiedzi : 4


Amano a inne krewy/ M. galaxy i Danio Erythromicron razem?

Jak w temacie. Czy do amano sztuk 4 mogę wpuścić np. szery czy raczej tylko jakieś większe krewety? Czy danio i galaxy mogą pływać razem i stworzą jedno stadko czy raczej oddzielą się gatunkowo? O ile jest możliwość separacji w 54l brutto;P A tak na poważnie chodzi mi o to czy lepiej mieć 1 gatunek z tych rybek liczniejszy, a drugiego wcale czy po równo obu?? Wiadomo, że jednolite (gatunkowo, pływających w jednej toni wody) ...
Czytaj więcej : Amano a inne krewy/ M. galaxy i Danio Erythromicron razem? | Wyświetlone : 3160 | Odpowiedzi : 10


Zmian obsady

Hej.
Niestety ale chyba tęczanki neonowe nie lubią mieszkać w moim baniaku.
Raz na jakiś czas mniej więcej co 2-3 tygodnie pada jedna tęczanka. Dlaczego tego nie wiem.... Nic im nie dolega.
Mniej więcej dieta urozmaicona. Mrożonka jedna kostka na tydzień suche pokarmy od dwóch firm.
W związku z tym ze stadka 12 sztuk zostało 6 czy nawet 5. Chciałbym dokupić do nich ( lub jak już wszystkie padną) małych rozmiarów, kolorowych - różowych ...
Czytaj więcej : Zmian obsady | Wyświetlone : 3661 | Odpowiedzi : 21


MAŁŻE

Jakie znacie gatunki małż wykorzystywane w akwarystyce słodkowodnej?

Podzielcie się wiedzą i doświadczeniami.
Czytaj więcej : MAŁŻE | Wyświetlone : 3037 | Odpowiedzi : 0


Jaka obsada do 160l?

Witam wszystkich forumowiczów, jako iż jestem nowy na forum chcialbym się przedstawić także mam na imię Franek pochodzę z Wrocławia i jestem początkującym akwarystą :) Ale do rzeczy.
Od Miesiąca posiadam akwarium 160l i w sobotę zamierzam je jakoś zasiedlić pierwszymi rybciami, i mam problem ze znalezieniem odpowiednich gatunków :/
Pewnie bez parametrów wody i ogólnego opisu akwarium się nie obejdzie, więc tak:
Akwarium 160l (100x40x40)
Podłoże: ...
Czytaj więcej : Jaka obsada do 160l? | Wyświetlone : 3233 | Odpowiedzi : 7


RC w ogólnym

Witam, mam pytanie czy przy mojej obsadzie uchowają się krewecie RC?
w zbiorniczku ok 120 litrowym pływają:

- 15 zwinnik jarzeniec
- parka borelli
- 1 zbrojnik niebieski
- 1 prystelka
- 1 kosiarka
A tu jest zbiornik 125-rio-t2774.html

Największe zagrorzenie pewnie od pielęgniczek będzie, kosiarka raczej mięska nie szama chyba? Zwinniki hmm podobnre do neonków, a już widziałam jak neonek potrafi połknąć sporą krewetką że tylko ...
Czytaj więcej : RC w ogólnym | Wyświetlone : 2312 | Odpowiedzi : 3


Molinezje i bojownik?

Mam akwarium roślinne 180 l. Co sądzicie o obsadzie:
1 bojownik, 2-3 molinezje czarne, 10-12 neonów czerwonych

Będą żyły w zgodzie? Mogę dodać do tego jakieś krewetki?
Czytaj więcej : Molinezje i bojownik? | Wyświetlone : 3344 | Odpowiedzi : 3


Welony i zbrojniki razem?

Witam
Restart mojej 200 zbliża się wielkimi krokami i zastanawiam się nad nową obsadą. Przerobiłem już większość popularnych gatunków jednak nigdy nie miałem starych poczciwych złotych rybek. Myślę że w 200 litrach stado 4 - 5 sztuk miałoby się całkiem ok.

Ciężko mi jednak zrezygnować z moich kundlowatych zbrojników które bardzo lubię. Swojego czasu po weloniaste bujalem się przez pół województwa :D

Jak się sprawdzą welony ...
Czytaj więcej : Welony i zbrojniki razem? | Wyświetlone : 3873 | Odpowiedzi : 13


Litraż dla bojownika Giant

Być może to głupie pytanie, ale mimo wszystko muszę je zadać :) Planuję w najbliższym czasie zrestartować dawno nieużywane akwa 25l, i zasadziłam się na bojka (lubię ten gatunek i takie miałam założenie od początku). Parę dni temu wpadła mi w oko odmiana "Giant" (Plakat) i bardzo mi się spodobała, z tym że te bojki charakteryzują się ogromnymi rozmiarami w porównaniu do tych "normalnych" (nawet 2 razy ...
Czytaj więcej : Litraż dla bojownika Giant | Wyświetlone : 3794 | Odpowiedzi : 16


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890