.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 16 kwi 2024, o 11:35

Nowości Nowości dla Obsada

Mapa strony Obsada » Dział : Obsada

Propozycje i pytania odnośnie obsady w naszych zbiornikach

Gurami mozaikowe

Mam w akwarium dwa gurami mozaikowe, jeden ok. 9 cm, drugi ok. 8 cm. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć, jakiej są one płci?
Czytaj więcej : Gurami mozaikowe | Wyświetlone : 3424 | Odpowiedzi : 6


Badis bengalski (Dario dario)

Czy ktoś z Was miał do czynienia z następującą rybką: Badis bengalski (Dario dario)? (świadomie napisałem zdrobniale bo do gigantów owa nie należy).

Bardzo mi się podoba, chciałbym mieć u siebie w akwarium 3-4 sztuki. Miejsce jeszcze mam.
W akwarium są już simulansy, otoski i RC. Wiem, że neon i otosek to Ameryka południowa a badis to Indie ale RC też próżno szukać w Brazylii no chyba, że w sklepie akwarystycznym.

Będę wdzięczny za wszelkie ...
Czytaj więcej : Badis bengalski (Dario dario) | Wyświetlone : 3833 | Odpowiedzi : 9


Moja obsada 220l

Hejka,potrzebuje rady w baniaczku mam następujące zyjątka
3xmolinezja
2xplatka
6xmieczyk
7xneonki
3xgupik
Ew. Narybek
I 7 redek po sakurach mojej hodowli

Mogę dokupić neonek 10szt i 9tetry
I redek ? Xxx
Czytaj więcej : Moja obsada 220l | Wyświetlone : 2972 | Odpowiedzi : 9


obsada do 54 litry

Witam,
w swoim akwa 54l obecnie posiadam 10 Neon Innesa i 5 Otosków. Czy do takiej obsady mogę dołożyć 4 Gupiki samce oraz 5 krewetek Red Cherry by nie przerybić?
Czytaj więcej : obsada do 54 litry | Wyświetlone : 3422 | Odpowiedzi : 15


Krewetki w jednym akwarium

Witam, proszę od razu o wybaczenie za naiwne pytania, czy krewetka pajacyk to jest Krewetka Ghost (Palaemonetes Paludosus), i ewentualnie z jakimi innymi krewetkami może być razem w jednym akwarium bo podobno jest drapieżna i potrafi zjeść młode. Pozdrawiam Agnieszka
Czytaj więcej : Krewetki w jednym akwarium | Wyświetlone : 3368 | Odpowiedzi : 7


Problem z haremem bojownika.

Miałem super pomysł z haremem bojownika w moich 60l i ogólnie jest kicha teraz. 3 pierwsze dni wszystko całkiem spoko samiec ganiał samiczki ale bez dramatu. Akwarium zarośnięte dość więc spokojnie uciekały i 0 szkód. Dzisiaj rano wracam do domu patrze co tam się dzieje a samiec obskoczył przez noc ostry wpierdziel bo cały obgryziony i non stop siedzi na dnie pod korzeniem. I teraz pytanko jak to jest że nagle się role odwróciły i ...
Czytaj więcej : Problem z haremem bojownika. | Wyświetlone : 2922 | Odpowiedzi : 4


Moje rybeczki. :)

Mam akwarium 240l a w nim 3 palety ( bedzie 5 lub 6 ) , 2 ramirezki, 15 neonek i 3 kiryski. Czy mogę coś jeszcze dorzucić?
Chciałabym kupić jeszcze te malutkie raczki, ale czy nie zjedzą ślimaków i nie uszkodzą palet?
Czytaj więcej : Moje rybeczki. :) | Wyświetlone : 2045 | Odpowiedzi : 0


Traszka chińska

Witam. Zbieram się do kupienia 2 traszek. Ma ktoś je może i podzieli się doświadczeniem? Jak na razie czytałem o nich na paru stronach i moim głównym zmartwieniem jest temperatura bo o ile teraz spoko to w lato ciężko z utrzymaniem niskiej. Spotkałem się z artykułami gdzie piszą że 25 to max ale przez krótki okres a w innych podobno przeżywały w lato nawet jak woda miała 30 stopni.
Czytaj więcej : Traszka chińska | Wyświetlone : 2105 | Odpowiedzi : 2


Obsada eksperymentalne 35l LT

Stoi sobie u mnie akwarium 35l, dużo roślin, kamienie są, korzeni brak. Na razie z podstarzałym filterkiem ale jednak.
Obecny plan jest użyć je jako akwarium dla narybku gupików.

Kusi mnie jednak bardzo, żeby spróbować zrobić z niego pełnoprawny Low Tech. Czy można zrobić LT na litrażu 35l?
Co może w nim zamieszkać i się nie zamęczyć? :geek:

Opcja 1: bojownik. To trochę oszukaństwo zakładając, że LT ...
Czytaj więcej : Obsada eksperymentalne 35l LT | Wyświetlone : 2637 | Odpowiedzi : 15


112l

Obsada:
5xLoricaria RED
10x danio lamparcie różowe
10x danio lamparcie zielone
10x Neocaridina heteropoda yellow
Podejrzewam że danio skończy się na 6 sztukach z rodzaju. Czy danio nie będzie zbytnio przeszkadzało loricari?
Czytaj więcej : 112l | Wyświetlone : 2017 | Odpowiedzi : 2


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890