.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 27 kwi 2024, o 16:14

Nowości Nowości dla Obsada

Mapa strony Obsada » Dział : Obsada

Propozycje i pytania odnośnie obsady w naszych zbiornikach

Identyfikacja

Witam,

Jakiś czas temu w mojej kreweciarni zadomowiła się rybka.
Nie mam zielonego pojęcia skąd się wzięła (zapewne z krewetkami dostałem ;p) i chciałbym się dowiedzieć co to takiego.

Od razu zaznaczę że zbiornik w którym w tym momencie są rybki jest tymczasowy (mały remoncik i musiałem opróżnić bańkę)

WP_20160202_004.jpg


Jakość zdjęcia kijowa ale jedyny aparat cyfrowy jaki mam to w komórce ...
Czytaj więcej : Identyfikacja | Wyświetlone : 2001 | Odpowiedzi : 4


Tabela odmian barwnych krewetek neocaridina

Fajna tabela może komuś pomoże ogarnąć wszystkie kolory :)
Źródło:
http://wiki.goodplace.eu/images/3/37/Ne ... y_tree.jpg
Czytaj więcej : Tabela odmian barwnych krewetek neocaridina | Wyświetlone : 2255 | Odpowiedzi : 0


Kakadu

Poszukuję Pielęgniczek Kakadu. Wiecie gdzie je zdobyć we Wrocławiu.
Czytaj więcej : Kakadu | Wyświetlone : 2286 | Odpowiedzi : 5


Pielęgniczki w 180l, dno 100x40

Witam

Pytanie: czy można trzymać 2 gatunki pielęgniczek konkretnie A. bitaeniata + inna Apistogramma lub A. bitaeniata + D. fiorini w akwa 180 l, dno 100x40? Jeśli tak to w jakich konfiguracjach?
Pomińmy wystrój i parametry wody bo tego jestem świadom :wink:
Czytaj więcej : Pielęgniczki w 180l, dno 100x40 | Wyświetlone : 2109 | Odpowiedzi : 5


Moje pierwsze 240l obsada proszę o poradę czynie przerybione

Witam jestem 100% amatorem jeżeli chodzi o akwarystykę kiedyś miałem żółwia i kilka neonków ale to by było na tyle :)

Moja Obsada 240L:

gurami złote 4 szt
gurami mozajkowe 1 szt była para ale został jeden
gurami marmurkowe 2 szt
skalary 5 szt
glonojad 3 szt
kiryśniki 2 szt
molinezja 3 szt black
2 szt perłowe
brzanka sumatrzańska szt 2
kirysek 1 szt
bocja wspaniała 2szt ...
Czytaj więcej : Moje pierwsze 240l obsada proszę o poradę czynie przerybione | Wyświetlone : 2497 | Odpowiedzi : 11


obsada 112l

Witam, założyłem niedawno 112l baniak, kieruję się w stronę BW. Aktualnie w baniaku pływa 7 miedzików ze starego zbiornika.

W akwarium planuję trzymać na pewno:
-stadko kirysków pand 8 sztuk,
-stado miedzików, nie wiem czy zwiększyć ich liczbę, ponieważ zauważyłem że mają między sobą takie przepychanki jeśli inna rybka wpłynie na ich rewir, nie jestem pewien czy zwiększenie ich liczebności nie spowoduje zwiększenia agresji wew stada.
-jakąś parkę pielęgniczek, nie wiem na jaką się zdecydować ...
Czytaj więcej : obsada 112l | Wyświetlone : 2442 | Odpowiedzi : 7


na dobry początek

Jakie rybki proponujecie do akwarium 120l , dla początkującej akwarystki? :) Bardzo podobaja mi się Ramirezki, ale czy dam rade? Mogą być też skalary, ale z jakim towarzystwem się dogadają? Będę wdzięczna za pomoc.
Czytaj więcej : na dobry początek | Wyświetlone : 2141 | Odpowiedzi : 5


Krewetki filtrujące a skalary

Trzyma ktoś krewetki filtrujące ze skalarami? Mam u siebie z nimi amano i skalary się nimi nie interesują ale amano są sporo mniejsze i siedzą głównie na roślinach gdzie skubia sobie w najlepsze. Mam w akwarium kilka fajnych miejsc gdzie mogłaby się usadowić filtrujaca i korzystać z przepływu wody ale wszystkie są raczej odsłonięte i zastanawiam się czy skalary nie będą się ich czepiać. Dorosłe filtrujące są całkiem spore ale skalar to skalar ...
Czytaj więcej : Krewetki filtrujące a skalary | Wyświetlone : 3718 | Odpowiedzi : 7


obsada 72 l proszę o poradę :)

Witam,
Oczekuję właśnie na swoje pierwsze akwarium. Będzie to Aquael Brillux 60x30x40 72l, oświetlenie 24W, filtr mechaniczno-biologiczny przepływowy zainstalowany w pokrywie, grzałka z termostatem.

Powoli robię plany jak ma to wyglądać i czytam na temat obsady.
Testów wody na razie nie robiłam. Ze strony wodociągów:
PH 7,1
twardość wody 14,34 st.niem.
żelazo 70 ug/l
mangan 4 ug/l

Także wychodzi mi, że woda zasadowa i średnio twarda.
Czy powinnam mimo wszystko zrobić jeszcze testy po zalaniu ...
Czytaj więcej : obsada 72 l proszę o poradę :) | Wyświetlone : 3221 | Odpowiedzi : 8


Towarzystwo dla bojownika

Jako ze to mój pierwszy post na forum witam wszystkich. W akwarium 16l mam bojownika, w sklepie był trzymany w takim małym akwarium kostce. Czy mogę dokupić mu jakieś towarzystwo? Jeśli tak to jakie i w jakich ilościach?
Czytaj więcej : Towarzystwo dla bojownika | Wyświetlone : 3396 | Odpowiedzi : 8


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890