.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 mar 2024, o 21:51

Nowości Nowości dla Ogólnie o sprzęcie

Mapa strony Ogólnie o sprzęcie » Dział : Ogólnie o sprzęcie

Ogólne dyskusje nt. sprzętu, jego specyfikacji i zastosowania

Ultramax 1500

Witam.
Zakupiłem filtr Ultramax 1500 i postanowiłem trochę go potestować.
Dokładny opis znajdziecie na stronie Aquaela.
Do rzeczy.
Wersja poprawiona.
Wirnik ma 6 łopatek ( może ktoś ma Ultramaxa 1000 i sprawdzi jaki jest wirnik, bo według katalogu części powinien być taki sam jak w wersji 1500).
Wydajność po w przybliżeniu, bo wiadomo że to nie pomiary w laboratorium, pomiary powtarzałem po 4 razy
- pusty kubeł bez prefiltra wydajność to około 1350 l/h.
- ...
Czytaj więcej : Ultramax 1500 | Wyświetlone : 22368 | Odpowiedzi : 4


Eheim ciągle cieknie:(

W ciągu 10 lat posiadania akwarium zastanawiam się czy filtry kubełkowe to bezpieczne rozwiązanie. Wcześniej miałam eheim 2224, zaczął mocno przeciekać, jednak po wymianie uszczelek problem rozwiązał się. Niestety panele zalane.

Teraz mam eheim 2075. Bogatsza o doświadczenie wstawiłam filtr do dużego pojemnika z czujnikiem zalania. Na szczęście byłam w domu i zareagowałam. Co stałoby się podczas mojej dłuższej nieobecności:( ?

Tym razem wymieniłam wszystkie uszczelki i zapryskałam wazeliną techniczną, nadal cieknie. Jak zakręcam zawór ...
Czytaj więcej : Eheim ciągle cieknie:( | Wyświetlone : 3225 | Odpowiedzi : 4


Problem z grzałką z termostatem Problem z grzałką z termostatem

Witam, z grzałką w moim akwarium ostatnio dzieje się coś dziwnego... :shock: włącza się tylko wtedy kiedy zmienię temperaturę na termostacie ale tylko na 1 minutę :| :| używam jej od około 7 miesięcy - do tej pory bezproblemowo ...
Czytaj więcej : Problem z grzałką z termostatem | Wyświetlone : 2208 | Odpowiedzi : 3


Oświetlenie LED do akwarium 30l

Witam,
Myślę nad zmianą oświetlenia w moim 30l roślinniaku na coś takiego: https://allegro.pl/oferta/listwa-led-os ... 6923002127
Z tym że spotkałam się z opiniami, że takie listwy są za słabe do akwariów roślinnych, ponieważ światło nie dociera do głębszych partii, i że w ogóle lepiej trzymać się zwykłych świetlówek :/ Akwarium ma 30cm głębokości i rosną w nim głównie rośliny cieniolubne - mikrozoria, anubiasy, moczarka, mech. Większość z nich ...
Czytaj więcej : Oświetlenie LED do akwarium 30l | Wyświetlone : 4770 | Odpowiedzi : 14


Cieknący filtr

Dawno mnie nie było na forum;) pojawił się problem z cieknącym filtrem kubełkowym. Cieknie tylko i wyłącznie wtedy gdy jest nawet chwilowy brak w dostawie prądu. Wtedy spod szafki akwarystycznej leci ładnej wielkości kałuża. Kiedy filtr chodzi non stop to nie ma takiego problemu. Co może być przyczyną takiego wycieku?
Czytaj więcej : Cieknący filtr | Wyświetlone : 2360 | Odpowiedzi : 3


Filtr kasetowy

Witajcie.
Czy ktoś z was testował może filtr kasetowy ? Może ktoś podjął się tego wyzwania, lub zna kogoś kto ma w swoim baniaku taki wynalazek ?
Czytaj więcej : Filtr kasetowy | Wyświetlone : 2721 | Odpowiedzi : 2


Nowa marka Aquavinci Nowa marka Aquavinci

Cześć! :) Czy słyszeliście o nowej marce Aquavinci? Nowy gracz na rynku, akcesoria budowane przez hobbystów z Polski. Słyszałem, że świetny stosunek jakości do ceny. Aktualnie startują z pompką, lampą, grzałką oraz jakimś smart przedłużaczem. Ciekawe oferty na allegro https://allegro.pl/uzytkownik/elektroallegro?bmatch=engag-global-cl-dict42-uni-1-4-1002 (aukcje od 1zł :brawo: ) oraz zapowiadają się duże promocje na stronie Internetowej http://www.aquavinci.pl
Czytaj więcej : Nowa marka Aquavinci | Wyświetlone : 2613 | Odpowiedzi : 2


Montaż dyfuzora co2

Witam, zakupiłem butlę i tu pojawia się problem, odnośnie montażu dyfuzora gdzie on musi się znajdować w akwarium, wiem że blisko dna, ale przod czy tył?
Czytaj więcej : Montaż dyfuzora co2 | Wyświetlone : 3035 | Odpowiedzi : 2


LEDY resun retro fit

Witam wszystkich forumowiczów.Jestem tu nowy.Zakupiłem używany baniak 240l i mam pytanie dotyczące oświetlenia. Czy zamiana dotychczasowych świetlówek 2*30w na świetlowki led resun retro fit to dobry pomysł? mają one moc przy długości 90cm 10w i diody power led. Producent zapewnia że te lampy zastąpią zwykłe świetlówki t8 30w. Pytam o te resuny bo nigdzie nie mogę znaleźć żadnej o nich opini. Może ktoś z Was ma te lampy i może mi pomóc? Są one dostępne ...
Czytaj więcej : LEDY resun retro fit | Wyświetlone : 2680 | Odpowiedzi : 2


Ledy ile na litr

Wiem, że temat dość szeroki, ale:
dla świetlówek i halogenów stosuje się prosty przelicznik 1W/L dla akwarium HT (hightech) i 0,4 W/L dla LT (lowtech),
a jak ma się to przy led'ach?

Znalazłem przeszukując inne fora, że przy led'ach stosuje się mnożnik 4 tzn.
1W led = 4W świetlówki

Czy jest to poprawne przeliczanie?

Czy może w belkach led sugerować się innym parametrem?

Mam 3 belki aquaela slimled model plant x2 i sun x1
zarówno ...
Czytaj więcej : Ledy ile na litr | Wyświetlone : 4989 | Odpowiedzi : 3


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890