.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 mar 2024, o 19:43

Nowości Nowości dla Ogólnie o sprzęcie

Mapa strony Ogólnie o sprzęcie » Dział : Ogólnie o sprzęcie

Ogólne dyskusje nt. sprzętu, jego specyfikacji i zastosowania

Aquael leddy tube w 180l

Witam wszystkich.
Założyłem nowy baniak 100/40/50 panorama, moje pytanie brzmi czy 4x aquael leddy tube 16w(2x aquael leddy tube retro fit 16w plant, 2x aquael leddy tube retro fit 16w sunny) pozwoli mi na jakis niewymagający trawnik?
Dane baniaka
100/40/50 panorama
Fitr unimax 250 +tera ex800plus- jeszcze nie zamontowany
Podłoże żwir otoczak 2/4mm + kulki gliniano torfowe +kawałek plaży
GH 7
KH 4
No3 10
Po4 0,8
K 14
Fe 0,3
Ph 6,4
Temp. 25,5 ...
Czytaj więcej : Aquael leddy tube w 180l | Wyświetlone : 2573 | Odpowiedzi : 2


Filtr w akwarium 112l

Witam wszystkich od początku mówię że jestem tu nowy i jakbym zrobił coś źle to można śmiało pisać nie obrazę się.
Ale do rzeczy od ponad pół roku posiadam akwarium 112l i mam do nie go filtr kaskadowy aquael fzn3 jestem z niego w miarę zadowolony lecz zastanawiam się nad kupnem nowego kanistrowego. Na razie zastanawiałem się nad aquael multikani tyle że nie mam pojęcia ile miałbym dokupić tych dodatkowych modułów ( jak macie jakieś ...
Czytaj więcej : Filtr w akwarium 112l | Wyświetlone : 2765 | Odpowiedzi : 3


Gdzie we Wrocku nabiję butlę CO2 1,5 kg

Panowie podpowiedzcie gdzie nabiję butlę co2
W Oleśnicy objechałem punkty i nigdzie nie nabiją.
Czytaj więcej : Gdzie we Wrocku nabiję butlę CO2 1,5 kg | Wyświetlone : 2533 | Odpowiedzi : 3


72l-112l - filtr zewnętrzny, do 200zł

Dzień dobry cześć i czołem :)

Szukam filtracji do aktualnego akwarium (72l) w niedalekiej przyszłości akwarium zamienię na 112l lub troszkę większe.
Jaki polecacie filtr do 200 zł, który aktualnie świetnie sprawdzi się w 72l akwarium z rybkami.

Jest co najmniej 5 filtrów, na które patrzyłem, ale najgorsze jest to, że czytając o filtrach w pewnym momencie stoi się w miejscu, bo nie wiadomo na co zwrócić ...
Czytaj więcej : 72l-112l - filtr zewnętrzny, do 200zł | Wyświetlone : 4690 | Odpowiedzi : 16


uszkodzona ośka wirnika pompy Eheim 2252

Witam wszystkich
Posiadam filtr wewnętrzny Eheim 2252
Niedawno dostałem ten filtr od kuriera
Po otworzeniu paczki filtr posiada pękniętą zewnętrzną obudowę w dwóch miejscach
W środku oska jest połamana , i na pojemnikach tam gdzie SA gąbki też są pęknięcia-oczywiście będę składał reklamację kurierowi!
W środku filtra ośka ceramiczna wystaje tylko na kilka milimetrów, wirnik jest uszczerbiony na ferrycie (magnesie )w kilku miejscach
Po włożeniu do wody pompa pracuje na tej pękniętej ośce bardzo cicho ...
Czytaj więcej : uszkodzona ośka wirnika pompy Eheim 2252 | Wyświetlone : 2616 | Odpowiedzi : 1


Filtr Eheim 2252-XL - wewnętrzny

Witam wszystkich zakupiłem filtr wewnętrzny eheim 2252 wersja xl - pobór prądu 28 w przpustowość filtra 1200l/h
Nie mam go jeszcze fizycznie w domu ale z tego co widzę na zdjęciu filtr nie posiada zawieszki abym mógł zamontować te drabinki
Tak wygląda filtr
https://www.dropbox.com/s/abzuy93o75nrj ... m.jpg?dl=0

W związku z tym mam pytanie
1)gdzie w Polsce w jakim sklepie dostanę taką zawieszkę i jaka będzie jej cena plus ...
Czytaj więcej : Filtr Eheim 2252-XL - wewnętrzny | Wyświetlone : 2829 | Odpowiedzi : 1


Nocne oświetlenie

Pytanie, czy używacie NON STOP nocnego oświetlenia w kolorze blue.
Są np. te lampki Aquaela o mocy 1W, ale one świecą punktowo.
Jako, że mam akw. o dł. 80 cm myślałem o zastosowaniu SMD LED na listwie 50-70 cm ( powiedzmy rozbite na ta długość ledy o mocy 1-1,5 W ).

Powiedzcie mi, czy to dobry pomysł świecić rybkom cała noc tym niebieskim ?
Czytaj więcej : Nocne oświetlenie | Wyświetlone : 2956 | Odpowiedzi : 5


Filtr zewnętrzny ikola 400 maxx

Czy ikola 400 maxx będzie nie za mocnym filtrem do 100 l baniaczka?
Może ktoś go używa i podzieli się opiniami.
Czytaj więcej : Filtr zewnętrzny ikola 400 maxx | Wyświetlone : 4661 | Odpowiedzi : 8


mniej sprzętu w środku akwarium

Witam

Chciał bym zminimalizować ilość sprzętu w środku akwarium, w związku z tym robię przymiarki do zakupu grzałki przelotowej oraz dyfuzora co2 na wąż.

1) czy ktoś z was korzysta z czegoś takiego jak grzałka przepływowa hydor. Proszę o jakieś opinie odnośnie tego.
Obrazek

2) jaki dyfuzor co2 na wąż jest warty uwagi? Co by było mało obsługowe, ciche i nie ograniczało przepływu ? Rozwiązania własnej roboty w tym przypadku mnie nie interesują,.
może JBL ...
Czytaj więcej : mniej sprzętu w środku akwarium | Wyświetlone : 4994 | Odpowiedzi : 22


Taśma LED pod zamkniętą pokrywą

Czy używa ktoś taśm ledowych wklejonych bezpośrednio pod zamkniętą pokrywą?
Jak to się sprawdza? Czy z czasem guma taśmy nie matowieje pod wpływem oparów? Czy jednak należałoby umieścić ją w jakiejś szczelnej rurze?
Czytaj więcej : Taśma LED pod zamkniętą pokrywą | Wyświetlone : 3394 | Odpowiedzi : 8


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890

cron