.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 mar 2024, o 19:06

Nowości Nowości dla Ogólnie o sprzęcie

Mapa strony Ogólnie o sprzęcie » Dział : Ogólnie o sprzęcie

Ogólne dyskusje nt. sprzętu, jego specyfikacji i zastosowania

Bardzo cichy mechanik wewnętrzny

Witam wszystkich

Słuchajcie mam mały niby problem. Szukam bardzo ale to bardzo cichego filtra mogącego robić za dodatkowego mechanika w moim baniaczku.

Przerabiałem do tej pory kilka konstrukcji i ze wszystkimi było coś nie tak...

Głowica z Aquaszut turbo 750 + gąbka - wpadała w wibracje i coś charczało od czasu do czasu
Głowicą Aquael 1000 - buczała straszliwie
Aquael ASAP 700 - buczy za głośno
Pat mini z kostki - chrobocze

kurde potrzebuje coś ...
Czytaj więcej : Bardzo cichy mechanik wewnętrzny | Wyświetlone : 3795 | Odpowiedzi : 10


Kolejność wkładów w filtrze Aquael Turbo Filter 1000

Jak w tytule filtr, zastanawiam sie nad ulozeniem w pojemniku na bio mediów w wypadku gdybym chcial dodać zeolit oraz ( kiedyś ) węgiel.

Czy dobrze myślę nad kolejnością, patrząc od dolu ( czy moze w filtrze wewnetrznym nie ma to znaczenia ):
- ceramika
- zeolit

a w wypadku gdy bede potrzebowal węgiel dolozyc to ma on byc pierwszy, czyli pod ceramiką.

Macie Panowie doświadczenie, Prosba o ewentualną korekte lub potwierdzenie.

Dziękuje
Czytaj więcej : Kolejność wkładów w filtrze Aquael Turbo Filter 1000 | Wyświetlone : 3443 | Odpowiedzi : 4


Migająca świetlówka

Mam lampe odyssea quad czyli 4 x 24w, wiem że temat walkowany wiele razy, ale wyczerpalem juz swoje możliwość, problem pojawia sie po wyłączeniu, jedna świetlówka co jakis czas mignie, zmienialem juz wtyczki na te bez bolca, z bolcem, przekrecalem wtyczke, obracalem świetlówke i nic, ciagle to samo, ktos rozwiazal ten problem?
Czytaj więcej : Migająca świetlówka | Wyświetlone : 2541 | Odpowiedzi : 3


DOŚWIETLENIE PARVULI / TRAWNIKA

Kto zna się na oświetleniu LED?

Muszę doświetlić parvulę bo za słabo rośnie.

Obecnie posiadam własną belkę LED (82 x 1W Epistar 45 mil) w tym 16 x FS (po odliczeniu diod FS liczba lumenów na litr to: 66 diody x 140 lumenów = 9240 / 180 l = 51 lumenów / litr

Zastanawiam się nad:
Aquael Leddy Slim 36W PLANT 100-120cm

Jakie macie doświadczenia z trawnikiem i lampą Aquael'a?
Może powinienem wybrać inne LEDy? ...
Czytaj więcej : DOŚWIETLENIE PARVULI / TRAWNIKA | Wyświetlone : 3241 | Odpowiedzi : 6


ANTYKI AKWARYSTYKI:RARYTAS! Grzałka automatyczna z 1957 roku

Witam wszystkich forumowiczów. :)

Mam wielki zaszczyt zaprezentować wam automatyczną grzałkę z roku 1957 niemieckiej firmy "Helwi".

Będąc na giełdzie staroci dostrzegłam ją i postanowiłam kupić bo dręczyły mnie myśli,
że to grzech zostawić wielki kawałek historii akwarystyki w niepowołanych rękach, :D
no i także zrobiłam to dla was akwarystów, abyś my się razem kształcili i poznawali historię ...
Czytaj więcej : ANTYKI AKWARYSTYKI:RARYTAS! Grzałka automatyczna z 1957 roku | Wyświetlone : 3887 | Odpowiedzi : 21


Test lampy DIY

Cześć

Czy ktoś z Wrocławia miałby pożyczyć luksometr na jeden dzień bo chciałbym sprawdzić wykonana przeć siebie 30W lampe na power led.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Czytaj więcej : Test lampy DIY | Wyświetlone : 2614 | Odpowiedzi : 6


Filtr klekocze

Mam kłopot z filtrem zewnętrznym Eheim 2213. Zaczął strasznie klekotać. Zapowietrzony raczej nie powinien być, spuściłem przez niego trochę wody z akwarium, żeby się zalał. Dźwięk jest taki, jakby łopatki wirnika o coś obijały, ale rozbierałem i nic nie widzę niepokojącego. Coś można z tym próbować zrobić?
Czytaj więcej : Filtr klekocze | Wyświetlone : 2886 | Odpowiedzi : 8


Stelaż pod akwarium

Witam
Chcę zrobić stelaż o wymiarach 100 x 50 x 70 cm. akwarium 100 x 50x50 cm ,czy wystarczy profil stalowy zamknięty 30 x 20 x 2 mm ?
Czytaj więcej : Stelaż pod akwarium | Wyświetlone : 2631 | Odpowiedzi : 4


UNIMAX 250

Witam.

Mam pytanie odnośnie Unimaxa 250.

Robię próbę szczelności całego układu "wodnego". Akwarium 80L. Do filtra włożyłem od góry w pierwszym koszyku gąbka, a w drugim kawałek gąbki i wata. 3 i 4 kosz na razie puste. Do tego prefiltr gąbkowy Eheima. Po zamontowaniu całego osprzętu (węże, rurki, deszczownica, itp.), zalaniu wody w akwarium, zalaniu filtra poprzez pompkę, uruchomieniu go (wystartował, woda leci bez problemu) BUCZY TRANSFORMATOR. Filtr oczywiście starałem się obracać we wszystkie strony ...
Czytaj więcej : UNIMAX 250 | Wyświetlone : 2490 | Odpowiedzi : 3


Jaka pompa do podmian wody?

Krawędź zbiornika na wysokości 1,5m plus 10m węża 12/16. Aquael MK-650 nie dał rady. Właśnie zwracam sprzedawcy. Czy 800-setka da radę? A może unipump-y aquaela? Nie wykluczam innych pomp, ale te właśnie wydają się do tego stworzone swą konstrukcją: na wąż i do boju! Czy możecie mi coś polecić w na tyle rozsądnej cenie, by opłacało się zastąpić wiadrowanie?
Czytaj więcej : Jaka pompa do podmian wody? | Wyświetlone : 3048 | Odpowiedzi : 6


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890

cron