.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 29 kwi 2024, o 01:31

Nowości Nowości dla Ogólnie o sprzęcie

Mapa strony Ogólnie o sprzęcie » Dział : Ogólnie o sprzęcie

Ogólne dyskusje nt. sprzętu, jego specyfikacji i zastosowania

Filtr narurowy jako prefiltr

Myślę o założeniu takiego filtra na wlot do kubła co o tym sądzicie czy takie coś zda egzamin jako prefiltr??
Czytaj więcej : Filtr narurowy jako prefiltr | Wyświetlone : 1856 | Odpowiedzi : 6


czy aquael i aqua szut to jedna firma?

Czy aquael przejął aqua-szut? czy nawiązali jakaś współprace ulotki / w pudełkach identyczne , filtr pat mini aquaela i aquaszut jest identyczny , filtr denny też to samo ponadto oferta filtrów aqua szut sporo się pomniejszyła nie ma już np kubełka no i aquael na swojej stronce ma odnośnik do aqua -szuta wiecie coś na ten temat?
Czytaj więcej : czy aquael i aqua szut to jedna firma? | Wyświetlone : 1387 | Odpowiedzi : 3


Producenci akwariów (rii)

Tak szukam i szukam większego akwarium i coraz częściej dochodzę do wniosku, że głupi jestem.
No niby można w założonej przezemnie kwocie 1000 złotych kupić niezły zestaw używany.
Niestety zazwyczaj są to już dość długo używane sprzęty, jednak przy okazji poszukiwań trafiają się również okazje na nowe szkiełka. Np takie:
http://tablica.pl/oferta/akwarium-prost ... 39vZD.html
Tylko nie wiem co z wykonaniem.
Może Byście się moi drodzy podzielili informacjami na temat producentów ...
Czytaj więcej : Producenci akwariów (rii) | Wyświetlone : 2055 | Odpowiedzi : 8


z czego pokrywa do kostki ?

Cześć mam kostke OW 30x30 chciałbym przykryć akwarium nie wiem czy lepiej wybrać plexe czy szkło i co by taniej wyszło i czy jest we wrocławiu jakiś szklarz co by tanio zrobił ? u jednego się pytałem to chciał 35zł
Czytaj więcej : z czego pokrywa do kostki ? | Wyświetlone : 1357 | Odpowiedzi : 1


Jaka butla i na ile wam wystarcza?

Jak w temacie. Na ile wam wystarczają wasze butle?
Czytaj więcej : Jaka butla i na ile wam wystarcza? | Wyświetlone : 1583 | Odpowiedzi : 7


Oświetlenie

Powiedzcie mi jak sobie radzicie z oświetleniem w akwarium, a dokładniej z czasem oświetlania. Mam tego typu problem, że są dni, że nikogo cały dzień nie ma w domu i wtedy z obawy przed jakąś awarią wyłączam oświetlenie i włączam na 2-3 godziny dopiero pod wieczór. Jeśli jestem w domu to oświetlenie chodzi cały czas . Zastanawiam się czy w przypadku całodniowej nieobecności nie zostawiać włączonego światła na noc .Filtr wiadomo chodzi cały czas.
Czytaj więcej : Oświetlenie | Wyświetlone : 2305 | Odpowiedzi : 19


Lista realnego poboru prądu  przez filtry Lista realnego poboru prądu przez filtry

Filtry wewnętrzne:

Nazwa : JP-013F 600l/h wg producenta 8W / Realnie 5.2W
Aquael Fan Mikro 250l/h wg producena : 4W / Realnie 4,4W
Aquael Fan 1 320l/h wg producenta 4.7W /Realnie 4.2W
Aquael Fan 2 450l/h wg producenta 5.2W /Realnie 4.6W
AquaSzut PAT MINI max 400l/h wg producenta 4W / Realnie 4W
Aquael UNIFILTER 500 UV 500l/h wg producenta 6.5 W / Realnie filtr 5W lampa UV 1.2W
Aquael TURBO 1000 1000l/h wg producenta 11 ...
Czytaj więcej : Lista realnego poboru prądu przez filtry | Wyświetlone : 4205 | Odpowiedzi : 10


pomoc w wyborze kubełka

obecnie mam filtr kubełkowy 600l/h w akwarium 130 litrów jest trochę za słaby i chciałbym wkońcu zdecydować się na
nowy kubełek na początek mam wielki problem bo nie wiem czy wziąść filtr o przepływie 1000l/h , 1200 czy 1400l/h filtr chinski więc pewnie parametry mogą być zawyżone

gdyby założyć ze wziałbym wersja +1000l/h to mój wybór to albo:
wh-302A > http://plantica.pl/index.php?route=product/product&path=67_76_103_105&product_id=2726

albo coś takiego: link http://akwarystyka-sklep.na.allegro.pl/filtr-kubelkowy-1200l-h-wklady-tetra-aquasafe-i3883226401.html

zaleta tego drugiego filtra jest taka że ma 4 ...
Czytaj więcej : pomoc w wyborze kubełka | Wyświetlone : 3010 | Odpowiedzi : 30


Jaki silikon do OW czarny czy transparentny

Jestem ciekaw Waszych opinii odnosnie tego jakim silikonem skleić akwarium o nieco większych gabarytach ze szkła OptiWite 12 mm.
Co przemawia za tym aby akwarium było sklejone czarnym silikonem a co za tym aby to był transparentnt silikon.

Czy ktoś z Was ma doswiadczenie w tej kwestii jak tak to bardzo proszę o plusy i minusy obu rozwiązań.
Czytaj więcej : Jaki silikon do OW czarny czy transparentny | Wyświetlone : 4559 | Odpowiedzi : 16


Alternatywa dla swietlówek typowo akwarystycznych

Witam.
Mam do pytanie odnośnie oświetlenia T5. Czy ta świetlówka firmy Osram http://sklep.tim.pl/swietlowka-g5-39w-8 ... a9f868121c jest odpowiednikiem dla Sylvanii luxline http://allegro.pl/sylvania-swietlowka-l ... 01343.html ? Różnica w cenie dość znacząca ale czy można ją spokojnie zastosować w akwarystyce? Na pewno drastyczna różnica jest w ilości lumenów ale czy są one na tyle istotną kwestią?
A może znacie jeszcze jakąś tańszą alternatywę?
Czytaj więcej : Alternatywa dla swietlówek typowo akwarystycznych | Wyświetlone : 1007 | Odpowiedzi : 2


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890