.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 24 kwi 2024, o 00:48

Nowości Nowości dla Ogólnie o sprzęcie

Mapa strony Ogólnie o sprzęcie » Dział : Ogólnie o sprzęcie

Ogólne dyskusje nt. sprzętu, jego specyfikacji i zastosowania

Fluval 305 awaria

Witam.
Pod koniec stycznia kupiłem kubełek Fluval 305, w jednym z większych sklepów zoologicznych we Wrocławiu. Jako że start baniaka przeciągnął się, kubełek zaczął pracować 4. kwietnia 2013. Przez pierwsze dni, poprosiłem mamę aby zaglądała do szafki czy nie widać pocenia się itp,m co mogłoby wskazywać na jakieś nieszczelności. Po tygodniu brak oznak wycieków itp, więc drzwiczki gdzie stał kubełek zostały zapomniane. W między czasie trafiła obsada, w większej części. Wszystko pięknie i ładnie, kubełek ...
Czytaj więcej : Fluval 305 awaria | Wyświetlone : 3695 | Odpowiedzi : 15


Jaki filter do akwa 200L

Witam
Trzeba pomyśleć o nowym (może być używany) filtrze do swoich 200L a obecny przenieść z powrotem do mniejszego.
I teraz moje pytanie jaki filtr do takich litrów polecacie
Wiem jest nawet tutaj taki fajny post z filtrami, ale co doświadczenie to doświadczenie tych, którzy używają takie na co dzień to co innego.
Czytaj więcej : Jaki filter do akwa 200L | Wyświetlone : 1717 | Odpowiedzi : 12


Prefiltr zewnętrzny HW 603

Jako że jestem z natury leniwy postanowiłem zaoszczędzić sobie czasu na czyszczenie filtra.
Nabyłem prefiltr drogą wysyłkową z naszej najbardziej lubianej platformy aukcyjnej.
Wygląda to to tak:

Obrazek

a działa, na tej zasadzie:

Obrazek

Po rozłożeniu na części pierwsze:

Obrazek

Pomysł jest moim zdaniem super, a wykonanie niestety już nie do końca pykło.

Plusy zastosowania tego ustrojstwa:
1. Jeszcze rzadsze czyszczenie filtra biologicznego.
2. W miarę rozsądne wykonanie, solidne zaczepy.
3. Zawory, które po zamknięciu ...
Czytaj więcej : Prefiltr zewnętrzny HW 603 | Wyświetlone : 11091 | Odpowiedzi : 17


Filtr, oświetlenie i grzałka w zestawie

Zbiornik 112 l - kupiłem na allegro, kupiłem cały zestaw i to był błąd.
Filtr z zestawu to HJ-311b. Już wiem, że do wymiany. Planuje wymienić na JBL E900. Ale waham się czy dobrze wybrałem. Czy może jakiś inny, w tej samej cenie lub tańszy, ale dobry?
Grzałka to Shark h-229 100W, z termostatem. Na razie daje radę. Termostat ustawiony na 25° C. Na termometrze wskazania 24-25° C. Zastanawiam się czy profilaktycznie wymienić.
Pokrywa normalna ...
Czytaj więcej : Filtr, oświetlenie i grzałka w zestawie | Wyświetlone : 1625 | Odpowiedzi : 5


Jakie oświetlenie wybrać ? Jakie oświetlenie wybrać ?

Witam
Startuję ze zbiornikiem 450l 150x50x60, (ogólne-roślinne)

Obecnie posiadam 2 rodzaje oświetlenia,
1 lampa rastrowa 2x36w T8 120cm świetlówka 1200 mm
2 belka 4x39w T5 95cm, świetlówka 850mm 3x aquawhite + 1x silvania grolux

W 1 lampie z racji tego że jest to T8 chciałem wymienić statecznik na 2x54w T5 Silvania Aquastar+Grolux (koszt ok 170-200 zł)
W belce uszkodzony jest jeden statecznik 2x39w T5 (koszt ok 70zł).

Moje pytanie to która kombinacja będzie lepsza?

1 ...
Czytaj więcej : Jakie oświetlenie wybrać ? | Wyświetlone : 1155 | Odpowiedzi : 6


Problem z filtrem RO

Witam mam problem z filtrem RO gdyż woda po wymianie wkładów woda ma parametry: PH 6,5 GH 1 KH 6 NO2 0,1 i teraz moje pytanko czy to jest wina membrany bo wydaje mi się ze kiedyś przez nie uwagę wyschła mi membrana i wydaje mi się ze to jest właśnie przyczyna złych parametrów wody. proszę o pomoc
Czytaj więcej : Problem z filtrem RO | Wyświetlone : 1075 | Odpowiedzi : 2


Wymiana modułu Aquaelowskiego

Przedwczoraj przestała świecić mi lampka Decolight 11W. Gdzie we Wrocławiu mogę wymienić zepsutą zawartość i w jakiej cenie.
Czytaj więcej : Wymiana modułu Aquaelowskiego | Wyświetlone : 1191 | Odpowiedzi : 11


Jakie wklady filtrujace

Zastanawiam sie nad wymiana wkladów filtrujacych w Aqua Clear 20. Obecnie wyglada to tak prefiltr z gabki, pozniej od dolu koszyka gabka gruboziarnista, gabka srednioziarnista i na samej gorze zwir amonowy. Mozna cos zmienic dla uzyskania lepszego efektu filtracji, czy obecny zestaw wkladow jest wystarczajacy?
Czytaj więcej : Jakie wklady filtrujace | Wyświetlone : 2682 | Odpowiedzi : 16


Chłodzenie wody.

Witam. Zbliża się lato (wysokie temperatury już zawitały) i tu pojawia się moje pytanie.
Czy i jak chłodzicie wodę w akwarium?
Czytaj więcej : Chłodzenie wody. | Wyświetlone : 1074 | Odpowiedzi : 1


Świebodzki ,rybki

Witam. Wybieram się na świebodzki . Pytanie opłaca się tam kupować rybki ?
Czytaj więcej : Świebodzki ,rybki | Wyświetlone : 1144 | Odpowiedzi : 2


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890