.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 29 mar 2024, o 12:20

Nowości Nowości dla Ogólnie o sprzęcie

Mapa strony Ogólnie o sprzęcie » Dział : Ogólnie o sprzęcie

Ogólne dyskusje nt. sprzętu, jego specyfikacji i zastosowania

Eheim

Witam
Mam pytanko odnośnie filtra kubełkowego Eheim 2226 oraz z nowej serii eheim 2071 producent podaje że jeden i drugi ma taką samą przepustowość czyli 950l/h natomiast ten starszy nadaje sie do akwarii 180-350 a ten z nowej serii do 120-250l - jak mysliscie skąd ta różnica, czy nie jest tak przypadkiem że producent wypuszczając te pierwsze zawyżył skale a przy nastepenej serii czyli (2071) podał włąsciwą?? Stoje przed wyborem filtra kubełkowego a tu te ...
Czytaj więcej : Eheim | Wyświetlone : 1557 | Odpowiedzi : 4


gdzie we Wrocławiu mozna kupic oprawki gryzgoszczelne na t8

Witam pomoże mi ktos w sprawie gdzie we Wrocławiu mozna kupic oprawki gryzgoszczelne na t8 bo nigdzie niemoge dostac
Czytaj więcej : gdzie we Wrocławiu mozna kupic oprawki gryzgoszczelne na t8 | Wyświetlone : 1158 | Odpowiedzi : 3


Jaki dodatkowy filter

Witam !
Mam takie pytanie: chciałbym dokupić dodatkowy filtr wewnętrzny ale nie wiem jaki, dodam że posiadam baniaczek 160l w którym pracuje kubełek unimax 250. Jaki byście zaproponowali.
Oto moja obsada w baniaczku :
5X brzanka rożowa
4X kirys
5X bocja lamparcia
2X piskor
2x sumik rekini
3x plecostomus
1x Giętkoząb czarnobrzuchy
2x labeo
Czytaj więcej : Jaki dodatkowy filter | Wyświetlone : 1817 | Odpowiedzi : 6


Filtr do dużych akwariów (powyżej 700L)

Tak mnie naszło w ten wieczór rozmyślanie nad tym, gdybym chciał założyć kiedyś duuże akwarium, przykładowo 1400L to czym bym to filtrował. Myślę, jakaś hydroponika, sumpy, kubełki szeregowo i nagle przyszedł mi do głowy pomysł, a gdyby wykorzystać filtry stosowane do małych oczek wodnych? Nie są drogie, pompy do tego są w miarę ok, tym bardziej że to ma być biolog + ew chemiczny. Zrobić komin, na dnie komina odpływ z pompą, wywierconą dziurą wyprowadzić ...
Czytaj więcej : Filtr do dużych akwariów (powyżej 700L) | Wyświetlone : 2989 | Odpowiedzi : 9


Jaki klej (nietoksyczny) ???

Witam
Mam kilka fajnych kawałków drewna i chciałem je połączyć tylko nie wiem jakiego kleju użyć żeby rybek/ krewetek nie pozabijać ?? Może klej na ciepło ??
Czytaj więcej : Jaki klej (nietoksyczny) ??? | Wyświetlone : 3283 | Odpowiedzi : 6


Na jakim poziomie ma być kubeł od filtra?

Na jakim poziomie względem lustra wody lub dna akwarium ma być kubeł od filtra zew. :?:
Czytaj więcej : Na jakim poziomie ma być kubeł od filtra? | Wyświetlone : 1077 | Odpowiedzi : 2


Producenci sprzetu akwa

Witam nie wiedziałem w którym temacie umieścić ten temat więc walnę go tu a jak któremuś adminowi się nie spodoba to proszę przenieść do bardziej odpowiedniego i dać mi o tym znać ;] no to tyle na wstęp.

Pytanie moje dotyczy informacji o producentach różnego rodzaju sprzętu akwa/terra tj grzałki, filtry, kable grzewcze, oświetlenie, pokrywy, akwaria, zestawy akwa itp
tylko chodzi mi o producentów najlepiej nr tel adres i strona internetowa jeżeli taką posiada.
Czytaj więcej : Producenci sprzetu akwa | Wyświetlone : 1684 | Odpowiedzi : 6


Jaki filtr

Witam
Mam na imię Paweł i chciałbym was prosić o rade w wybraniu odpowiedniego filtra zewnętrznego. Planuje w najbliższym czasie kupić akwa 200l i o ile z wyborem baniaka nie ma problemu to z wyborem filtra jako taki jest, bo ile jest zwolenników danej firmy tyle przeciwników. Czytałem troche opinii po internecie np o firmie Tetra ex700 - ponoć lubią się zepsuć pisze ponoć bo sam nie moge sie do tego odnieść, jbl e900 podobna ...
Czytaj więcej : Jaki filtr | Wyświetlone : 1354 | Odpowiedzi : 7


Mikroskop...

Witam, od nie dawna jestem w posiadaniu mikroskopu z kamerą cyfrową i zastanawiam się, czy założyć dział poświęcony mikro biologii. Chodzi mi o zdjęcia w powiększeniu naszych podopiecznych i roślin. Mógł bym ewentualnie robić badania pod kątem oddziaływania poszczególnych pierwiastków nawozowych na rośliny,ale nie wiem, czy będą chętni do czytania i oglądania tego typu rzeczy...
Czytaj więcej : Mikroskop... | Wyświetlone : 1000 | Odpowiedzi : 1


Seriyu czy Knife Stone ?

Szykuję się do nowego aranżu i chciałem kupić kamienie Seriyu Stone,jednak na stanie posiadają jedynie kamienie o wadze ok. 1kg.Chciałem kupić z 15kg.Ten sam sklep posiada Knife Stone - nieznacznie tańsze od Seriyu i mógłbym sobie pozwolić na 17kg.Skałki są większe (od 1-3kg - do wyboru).Nie wiem na które kamienie się zdecydować,więc zwracam się do was z prośbą o pomoc w doradzeniu.Oto najbardziej prawdopodobny układ korzeni.

Obrazek
Obrazek

Małe Seriyu (15kg) czy większe Knife (17kg) ...
Czytaj więcej : Seriyu czy Knife Stone ? | Wyświetlone : 1020 | Odpowiedzi : 0


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890