.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 29 mar 2024, o 00:01

Nowości Nowości dla Ogólnie o sprzęcie

Mapa strony Ogólnie o sprzęcie » Dział : Ogólnie o sprzęcie

Ogólne dyskusje nt. sprzętu, jego specyfikacji i zastosowania

Szafka Aludekor - zonk :-/

A taka milutka niespodzianka mnie zaskoczyła podczas restartu... no i teraz akwa stoi puste.
Aludekor 100 prosty, ledwo ma dwa lata. Nikt po nim nie skakał, używane zgodnie z przeznaczeniem. Nie widziałem tego wcześniej bo było pod ręcznikiem na którym stoi kubel.

Pękło wokół otworu od nóżki. Widać przy poziomowaniu ta nóżkę za bardzo wykrecilem.
Da radę coś z tym zrobić? Zalewać się trochę boję a kupować nową szafeczke za kolejne 300 zł trochę żal...
Czytaj więcej : Szafka Aludekor - zonk :-/ | Wyświetlone : 2929 | Odpowiedzi : 10


Doradźcie- kubełek

Witam, potrzebuję Waszej rady odnośnie filtrów kubełkowych. Szczerze zawsze bałam się filtrów zewnętrznych, w sensie że się coś zepsuje i wypompuje wodę z akwa na podłogę...Jednak widzę , że sporo osób używa tych filtrów i chwalicie je sobie, zdecydowałam że warto zaryzykować. Widzę niewydolność mojego filtra z zestawu i chcę usprawnić filtrację dodając jeszcze jeden filtr.
Moje akwa to ciągle to samo: 125-rio-t2774.html
Poczytałam trochę opini i ...
Czytaj więcej : Doradźcie- kubełek | Wyświetlone : 3513 | Odpowiedzi : 19


Akwarium na wymiar

Witajcie, chcę kupić akwarium na wymiar 170x40x50h ew. 150. Ma ktoś namiary na firmę która to dobrze zrobi?najlepiej na dolnym śląsku lub reszta polski lecz to już z możliwością wysyłki. Może ktoś gdzieś tak zamawiał to proszę o namiary. Dodam że znalazłem kilka ofert na aleegro i olx ale albo w ogóle nie odpisują albo nie wysyłają.
Czytaj więcej : Akwarium na wymiar | Wyświetlone : 3940 | Odpowiedzi : 13


Narva Bio-Vital 958 5800K - Philips Master 965 6800K

Witam, czy ktoś z Was miał do czynienia z wymienionymi w temacie świetlówkami? Chodzi mi o wizualny odbiór, jak również wzrost i wybarwianie roślin. Docelowo chodzi o oświetlenie 2x24w. Myślałem o użyciu dwóch świetlówek Narva Bio-Vital lub jednej + Philips, bądź Narva + jakaś typowo roślinna.
Czytaj więcej : Narva Bio-Vital 958 5800K - Philips Master 965 6800K | Wyświetlone : 2541 | Odpowiedzi : 4


Zakup akwarium

Witam
Czy ktoś kupował akwarium w sklepie otosek.pl .
Jaka jest jakość wykonania?
Czytaj więcej : Zakup akwarium | Wyświetlone : 2187 | Odpowiedzi : 0


HW 302

Witajcie,
Stalem sie (nie)szczesliwym posiadaczem ww filtra, pytanie do tych, ktorzy maja albo mieli doczynienia z chinczykiem, dlaczego ob tak buczy jak transformator? Jeszcze kilka dni i chyba zwariuje, czytalem rozne opinie ze jest cichy, ze z metra go nie slychac, moj daje o sobie znac nawet w drugim pokoju, wiem ze taniosc i chiny i wszystko co zle, ale tepche kultury ;-) odpowietrzony, wykolysany a ...
Czytaj więcej : HW 302 | Wyświetlone : 3536 | Odpowiedzi : 10


240l

Witam
Jak sądzicie czy 2 filtry zewnętrzne ( eheim 2032 i jbl 701) wystarczą do 240l.
Czytaj więcej : 240l | Wyświetlone : 2338 | Odpowiedzi : 2


Problem z oświetleniem, uszkodzony statecznik lub świetlówki

Witam,
Mam akwarium 200 litrów wraz z pokrywą WROMAK( http://zookraina.pl/userdata/gfx/c18818 ... 569a99.jpg ). Ponad dwa lata temu dołożyłem do tej pokrywy dodatkowe oświetlenie w postaci dwóch świetlówek T5 39 W (świetlówki stricte akwarystyczne - m.in. Sylvanas grolux). W zestawie był statecznik Tridonic pc 2x39 t5 pro lp. Postępowałem zgodnie z instrukcją ze strony: http://www.zoolight.pl/Dodatkowe-oswiet ... ol-12.html . Tak zmontowany ...
Czytaj więcej : Problem z oświetleniem, uszkodzony statecznik lub świetlówki | Wyświetlone : 2575 | Odpowiedzi : 5


Cichy filtr

Hejka:)
Czy mógłby ktoś polecić możliwie najcichszy filtr (byle nie zewnętrzny) do akwarium 45l? Obecnie chodzi u mnie Aquael Fan Mini Plus (2x, jeden z drugiej ręki), i chociaż rzeczywiście głośny nie jest, to mimo wszystko w nocy słychać buczenie, i to dość denerwujące :( Zastanawiam się nad wymianą na coś cichszego, jeśli w ogóle jest to możliwe. Zważywszy, że w sypialni stoją 2 akwaria o podobnej ...
Czytaj więcej : Cichy filtr | Wyświetlone : 6311 | Odpowiedzi : 14


jakie media? do filtra

Czesc. Pytanie tak jak w temacie.
Zakupilem 2 filtry zewnetrzne 1400EF mlodej firmy z UK cieszaca sie tam popularnoscia AllPondSolutuions(moje akwarium 450l). Postanowilem zobaczyc jak to bedzie dzialalo. Z filtrem przyszlo koszyk z
bio balls
caramic rings
active carbon
i 3 cienkie warstwy z bio bawelny po 1 na dnie kazdego koszyka.
Z gory zakladalem ze beda tam jakies gabki w koszyku na dnie ale niestety nie ma .
Wiec zastanawiam sie jak to zrobic ...
Czytaj więcej : jakie media? do filtra | Wyświetlone : 3171 | Odpowiedzi : 6


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890