.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 19 kwi 2024, o 00:27

Nowości Nowości dla Ogólnie o sprzęcie

Mapa strony Ogólnie o sprzęcie » Dział : Ogólnie o sprzęcie

Ogólne dyskusje nt. sprzętu, jego specyfikacji i zastosowania

Wyginająca się szyba akwarium

Witajcie.
Przepraszam za częste spamy.
Mam problem. Otóż w moim akwa 160 l dł 80 szer 40 wys 50 szkło 8 mm na starcie odkleiłem tylne wzmocnienie szyby. Wiem była to głupota. Już mówie dlaczego. Listwa była bardzo długa miała tylko po 5 cm luzu i nie mogłem zgrać tego z obudową w której są fabryczne otwory na wlot i wylot filtra. Wczoraj z ciekawości popatrzyłem sobie na wymiary. Okazało się że tylna szyba na ...
Czytaj więcej : Wyginająca się szyba akwarium | Wyświetlone : 3385 | Odpowiedzi : 15


450l co i jak?

Czesc wszystkim. od jakiegos tygodnia przeszukuje internet czytam forum i zastanawiam sie so kupic i nie mam pojecia. czytam i czytam i mam wiecej pytan niz odpowiedzi. sporo tematow ktore znalazlem o sprzecie mialy 4 lata a przez ten okres sporo sie zmienia . Nie udalo mie sie znalesc prostej odpowiedzi na pytanie co mam kupic do akwarium 121 x 61 x 61.
Pomyslalem o fluvel fx6- czy wystarczy jako filtracja do zbiornika? czy cos ...
Czytaj więcej : 450l co i jak? | Wyświetlone : 2578 | Odpowiedzi : 11


Zmiana oświetlenia t8 na led

Hej. Wymienilem pokrywę w swojej 112 litrow.
Mialem 2x18w t8 a teraz mam aquael retrofit led 16W.
Jak myślicie czy to będzie odpowiednik 36w w t8.
Akwarium jest low tech wiec więcej swiatla nie potrzebuje. Moze ktos z was ma taka lampke.
Czytaj więcej : Zmiana oświetlenia t8 na led | Wyświetlone : 1903 | Odpowiedzi : 1


Belka do akwarium 4x39 T5

Witam serdecznie. Ja z takim skromnym zapytaniem o kolejność świetlówek jak ustawić w belce 4x39. Świetlówki mianowicie mają być 2x865 1xSYLVANIA GROLUX 1xSYLVANIA AQUASTAR. Chyba że ktoś ma inny pomysł na zmianę świetlówek na inne.
Mi mianowicie pomysł przychodzi tylko taki by dać od przodu 865 potem Grolux następnie Aquastar a na koniec 865. :) A wy może macie inny pomysł to proszę o podpowiedź ...
Czytaj więcej : Belka do akwarium 4x39 T5 | Wyświetlone : 1742 | Odpowiedzi : 2


Oase BioMaster 250 - ktoś używa?

Witam,
Przymierzam się do zmiany akwarium na większe i zastanawiam się nad wyborem filtra kubełkowego.
Czy ktoś z forumowiczów miał okazję używać filtr Oase BioMaster 250 Thermo?
Cenowo wychodzi bardzo przystępnie porównaniu do Eheima. Niestety w Internecie mało opinii na ten temat.
Czytaj więcej : Oase BioMaster 250 - ktoś używa? | Wyświetlone : 1902 | Odpowiedzi : 0


[Wrocław] Metalowy stelaż pod akwarium - kto zrobi

Cześć,

Szukam wykonawcy we Wrocławiu, który wyspawa stelaż metalowy pod akwarium (klasyk 300l , 120x50x50). Polecicie kogoś?

Pozdrawiam
Jacek
Czytaj więcej : [Wrocław] Metalowy stelaż pod akwarium - kto zrobi | Wyświetlone : 1657 | Odpowiedzi : 2


[Wrocław] Szukam beczki ok 100 - 120 litrów

Moje 200 litrów ma już dwa lata i zbliża się czas restartu. Ponieważ zwierzaki muszą go jakoś przetrwać chce zachować możliwie sporo starej wody.
Orientuję się może ktoś gdzie można kupić albo pożyczyć czystą plastikową beczkę? Jest tego na necie trochę ale szukam po taniosci bo po restarcie beka idzie na śmietnik bo mieszkam w bloku i nawet nie mam jej gdzie trzymać. Na olx ludzie mają ale używki i kto wie co w tym ...
Czytaj więcej : [Wrocław] Szukam beczki ok 100 - 120 litrów | Wyświetlone : 2256 | Odpowiedzi : 13


Grzałka przepływowa do 450l

Malutkimi kroczkami zbliża się moment kiedy odpalę akwarium 450l. Wymyśliłem sobie, że przy takiej pojemności najlepszym rozwiązaniem będzie grzałka przepływowa. W domu w zimie, w nocy temp. może spaść do 19stC, w akwarium chcę utrzymywać 25-26stC z możliwością czasowego podniesienia do 28stC. Akwarium będzie zakryte szybą.

Mam kilka opcji:
- Hanza EH-300W
- Hanza EH-500W
- Hydor ETH-300

jakieś sugestie, propozycje, opinie?
Czytaj więcej : Grzałka przepływowa do 450l | Wyświetlone : 4866 | Odpowiedzi : 7


Jakieś nowe oświetlenie do 112l

Witam.
Wczoraj mi padło oświetlenie w akwarium.
Przepaliła się jarzeniówka w Aquelu Ecoline 24w.
Niestety przy wyciąganiu końcówki zostały w uchwytach.

Jakie oświetlenie proponujecie do akwarium z pokrywą ? Akwarium profilowane 80x40x35
Szukałem na necie tego co miałem ale już chyba nie produkują. Na ledach się nie znam.

pozdr Gan
Czytaj więcej : Jakieś nowe oświetlenie do 112l | Wyświetlone : 1775 | Odpowiedzi : 5


112L a kubeł Eheim 2424?

Da rade ten Eheim? A może coś innego polecicie?
Czytaj więcej : 112L a kubeł Eheim 2424? | Wyświetlone : 1635 | Odpowiedzi : 1


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890

cron