.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 mar 2024, o 21:09

Nowości Nowości dla Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin

Mapa strony Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin » Dział : Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin

Jak pielęgnować i nawozić rośliny, żeby rosły szybko i zdrowo

jaka to roslina

Witam. Co to za zielsko. Nie mogę znaleźć w necie?
Pozdrawiam wszystkich.

IMG_20230604_134838.jpg
Czytaj więcej : jaka to roslina | Wyświetlone : 19797 | Odpowiedzi : 0


Rośliny do 27l

Planuję posadzić następujące rośliny w swojej kosteczce 27l.

1 plan: Eleocharis sp. mini
2 plan: Hydrocotyle JAPAN Tripartita, Bacopa monnieri
3 plan: Rotala Rotundifolia, Hygrophila Polysperma (czy może coś innego?)
na korzenie: Weeping moss, Microsorium Pteropus Windelov

Sprzęt w zbiorniku to Chihiros A301 18W, dozowanie makro i mikro ora CO2 DYI (w przyszlości normalna butla) :)
Co sądzicie?
Czytaj więcej : Rośliny do 27l | Wyświetlone : 3705 | Odpowiedzi : 1


Cryptocoryne nevillii [problem z korzeniami] :c

]Witam, ok. miesiąc temu kupiłem i posadziłem w akwarium kilka sadzonek (chyba 10) Cryptocoryne nevillii... jak na razie pozostałe pięknie rosną (od czasu kiedy zacząłem podawać do akwarium żelazo w płynie). Jest tylko jeden problemik... :-o ... korzenie Cryptokoryny rosną wolno przez co słabo się trzymają w podłożu... wie ktoś może czym może to być spowodowane ??
...
Czytaj więcej : Cryptocoryne nevillii [problem z korzeniami] :c | Wyświetlone : 2764 | Odpowiedzi : 2


Co się dzieje z roślinami?

Witam wszystkich,
Na wstępie - przestudiowałam różne tematy i artykuły nt. niedoborów/nadmiarów itp., ale wciąż nie mogę postawić jednoznacznej diagnozy...Czego może im brakować? Problem dotyczy obu zbiorników (45l i 30l). W obu stosuję nawozy Aqua Art Micro, Carbo i Macro Green wg zaleceń producenta, podmieniam co tydzień 33-50% wody, oświetlenie LED (w jednym wychodzi ok. 21 lumenów/litr, w drugim są 2 stare lampki LED 7W), nie dozuję CO2 (tylko węgiel w płynie). Mieszanka roślin szybko- ...
Czytaj więcej : Co się dzieje z roślinami? | Wyświetlone : 3436 | Odpowiedzi : 4


Umierajace rosliny

Witam! Mam stosunkowo świeże akwarium bo ma okolo 3 miesięcy, 120 40 60h oświetlenie które mialem w zestawie to t8 30 watt. Wiem ze jest slabe oświetlenie, ale rosliny (zabienice) zaczynały naprawde fajnie rosnąć, jasne powoli , ale rosły. Jeden z kiryskow miał martwice pletw i jegomość z zoologicznego, który identyfikowal sie jako znawca dal mi jakis środek bakteriobójczy dla zwierzat hodowlanych nieakwariowych. Efekt kirysek zdrowy plywa szczesliwy z życia ale rosliny szlag trafił. Wiedna ...
Czytaj więcej : Umierajace rosliny | Wyświetlone : 2352 | Odpowiedzi : 3


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890

cron