.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 mar 2024, o 22:00

Nowości Nowości dla Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin

Mapa strony Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin » Dział : Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin

Jak pielęgnować i nawozić rośliny, żeby rosły szybko i zdrowo

Identyfikacja rośliny

Ktoś zna roślinę zaznaczoną na zdjęciu? Wiem że ma miękka łodygę z której wyrastają liści
Czytaj więcej : Identyfikacja rośliny | Wyświetlone : 2392 | Odpowiedzi : 1


Aquaflora Complete - bezpieczny dla krewetek?

Witam,
Kupiłam trochę bezmyślnie nawóz, bo akurat skończył mi się ten, który do tej pory stosowałam - tym razem skusił mnie AquaFlora Complete, którego do tej pory nie miałam okazji wypróbować. W sklepie nie doczytałam etykiety, a dzisiaj przy okazji podmianki zerknęłam i okazało się że nie dość, że ma w składzie miedź, to jeszcze azotany (44mg w jednej dawce), w związku z tym nie wiem czy mogę go stosować w akwarium z krewetkami (amano), ...
Czytaj więcej : Aquaflora Complete - bezpieczny dla krewetek? | Wyświetlone : 2583 | Odpowiedzi : 1


Co to za roślina?

Witam może mi ktoś powiedzieć co to za roślinka? Przyczepiła się do mchu i sobie rośnie :)
Czytaj więcej : Co to za roślina? | Wyświetlone : 3293 | Odpowiedzi : 6


Strzałka - czarne krawędzie liści

Cześć,
Mam mały problem ze strzałką. Po ponad miesiącu od założenia akwarium od kilku dni krawędzie liści - zarówno nowych jak i starych - zaczęły czernieć. Nie są to okrzemki. Nie da się tego zetrzeć. Krewetki i otoski też tego nie ruszają. Dolegliwość nie postępuje. Niektóre liście straciły kolor i wyraźnie stają się przezroczyste. Reszta roślin poza jedną, której zdjęcie też dorzucam ma się dobrze.
Akwarium jest 60l. Filtr Fan 1 tylko z gąbką. Wodę ...
Czytaj więcej : Strzałka - czarne krawędzie liści | Wyświetlone : 2593 | Odpowiedzi : 0


Braki na kryptokorynie

Witam wszystkich. Proszę o pomoc.
Odniedawna zauważyłem że na kryptokorynie pojawiły sie przebarwienia, liscie od środka robią sie brązowe, występuję to tylko na starych liściach, nie zauważyłem spowolnienia wzrostu, reszta roślin jest ok.
Z góry dziękuję za pomoc
Czytaj więcej : Braki na kryptokorynie | Wyświetlone : 2724 | Odpowiedzi : 0


Jaka roślinka do krewetkarium

Witam
Zamówilem sobie takie szkiełka do krewetkarium.
Co polecacie posadzić w tym żeby fajnie wyglądało? Będzie wisieć u góry blisko tafli.
Krewetkarium 20l, bez nawozenia ze wzgledu na crystale, oświetlenie świetlówka aquael 11W (zwykła nie led). Ph wody 5 5. Twardość Gh 6'

Co to jest to na zdjęciu? :)
Czytaj więcej : Jaka roślinka do krewetkarium | Wyświetlone : 2796 | Odpowiedzi : 4


Jak się pozbyć mchu?

Mam mech w akwarium który mnie wkurza bo zarasta Eleocharisa i w ogóle jest wszędzie. Chciałbym się go pozbyć. Wybieranie ręczne działa jako-tako, ale macie może na to jakiś lepszy patent?

Np. z wgłębką kiedyś nie miałem problemu, wyławiałem i wyławiałem, ale to było łatwe bo wgłębka unosi się na powierzchni. W przypadku mchu tak nie jest, jakieś kawałki zawsze się rozwalają po całym akwarium.
Czytaj więcej : Jak się pozbyć mchu? | Wyświetlone : 2900 | Odpowiedzi : 2


Skalary , jaka płeć ?

Witam .
posiadam takie oto dwa skalary i chciałbym dowiedzieć się który jaką posiada płeć
z góry dziękuje :)
Czytaj więcej : Skalary , jaka płeć ? | Wyświetlone : 2619 | Odpowiedzi : 2


Problem z microsorium windelov

Hej.
Mam problem z microsorium windelov. Dokładnie to problem jest umnie i u mojego ojca. Mieszkamy w innych miejsach a problem ten sam.
Otóż postrzępione końcówki czarnieją. Akwa LT. Nie nawożone niczym. Dość dziwna sytuacja. Jak widziałem na necie często się to zdarza.....
Niby nawożenie dodać. Tylko że jest to roślina do LT więc nie powinno być zadnego problemu.
Jak coś dodam zdjęcie gdyby było potrzebne.
Czytaj więcej : Problem z microsorium windelov | Wyświetlone : 2581 | Odpowiedzi : 1


Żabienica amazońska

mam akwa 112l
w nim dorosłą parę skalarów.
oświetlenie 3- punktowe ledowe mocy 4-5-4 Wat w ledach.
a w nim 3 kszoczki żabienic.
w jednym kszoczku który jest pod najsilniejszym ledem a który rósł najlepiej i tworzył największą rozetę od jakiegoś czasu nowe liście już nie osiągają takich rozmiarów a wręcz mam wrażenie że słąbną nowe przyrosty i kolorystycznie liście robią się blado zielono-żółtawe.

jaki może być tego powód?
Podmiany robię raz w tygodniu po ...
Czytaj więcej : Żabienica amazońska | Wyświetlone : 3009 | Odpowiedzi : 1


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890

cron