.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 kwi 2024, o 02:28

Nowości Nowości dla Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin

Mapa strony Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin » Dział : Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin

Jak pielęgnować i nawozić rośliny, żeby rosły szybko i zdrowo

Podmiany wody

Uprzedzam, że poniższe pytanie nie jest odzwierciedleniem moich poglądów, ale wynikiem zagorzałej dyskusji.

Czy cotygodniowe podmiany wody zaburzają ekosystem w akwarium?

Proszę o nie wypowiadanie się typu "większej bzdury nie słyszałem", ale o konkretne fakty, może nawet doświadczenia naukowe, jakieś dane, które potwierdzają słuszność lub niesłuszność podmian wody.

Edit:
O ile można proszę o odniesienie się do mojego akwarium
180l brutto, około 30% zarośniętej powierzchni roślinami, obsada 13kirysków panda i 2 małe skalary.
Czytaj więcej : Podmiany wody | Wyświetlone : 2105 | Odpowiedzi : 14


Alternatywne co2

Witam. Od kilku dni do dwóch szkiełek 30litrowych podaję co2 z niskociśnieniowej butli 1000ml. Przypomniałem sobie że kiedyś ją kupiłem do 112l. W dużym akwa się nie sprawdziła-zbyt wolne rozpuszczanie gazu i starczało na miesiąc-lepsza butla i dyfuzor. Ale w kostce idealnie rozpuszcza się gaz i nawet rośliny super bąblują i zaczynają fajnie rosnąc. Zestaw kosztuje ok 25zł i zawiera butlę 1l oraz plastikowy dzwon,wężyk i przylepiec. Jeśli ktoś ma wężyk i przylepiec to można ...
Czytaj więcej : Alternatywne co2 | Wyświetlone : 1905 | Odpowiedzi : 25


Rośliny w świeżym krewetkarium

To takie pytanie z myślą o restarcie zbiornika, które odbędzie się za kilka miesięcy, ale chce wszystko dobrze przemyśleć i zaplanować, więc znowu Was pomęczę ;)

1. Na chwilę obecną czekają 10 kg benibachii normal soil, zamierzam dalej trzymać swoje ryby, ale restart zrobic totalny i przerzucić się nawet na całkowite Ro (albo jakas mała mieszanka z kranówką), teraz pytanie zasadnicze, czy pod takie podłoże można ...
Czytaj więcej : Rośliny w świeżym krewetkarium | Wyświetlone : 2416 | Odpowiedzi : 23


Hormony roślinne

Witam
Ostatnio zauważyłem hormony roślinne w sprzedaży do roślin akwariowych.
jak myślicie,warto?Ktoś stosuje?jeśli tak to czekamy na jakieś doświadczenia!
Czytaj więcej : Hormony roślinne | Wyświetlone : 1135 | Odpowiedzi : 3


Glony, CO2 taka sytuacja....

Ludzie jak sie tego pozbyć raz na zawsze (zdj.)! :-o

W moim akwa oprócz aquqtanu i nitrivec nie używam żadnych innych nawozów:
pH ok. 7,2-7,4
kH 6
gH pow. 14
NO3 utrzymuje się na poziomie 25
filtracja biologiczno- mechaniczna Fzn2
w dzień napowietrzam

i teraz:
czytając niektóre wasze porady dla innych zdecydowałam się na c02 w płynie, czy to może powstrzymać, zahamować to cholerstwo?
a może ...
Czytaj więcej : Glony, CO2 taka sytuacja.... | Wyświetlone : 2795 | Odpowiedzi : 46


dobór świetlówki do mojego akwa, proszę o pomoc!

Czytałam poniższy temat co do doboru itp:. oświetlenia, ale jeszcze tego w całości "nie przetrawiłam" i wiele rzeczy nie potrafię jeszcze połączyć, dlatego prosze Was o pomoc w kwestii doboru świetlówki do mojego akwa
1- akwa o wym. 60x30x30 czyli 54 l, obecnie mam zainstalowanę T8, 15W, 46cm
2- nalazłam w necie, że są świetlówki, np Juwela T5, które moga wejść w T8-nie wiem czy się jasno wyraziłam, ale pewnie domyślicie sie o co mi ...
Czytaj więcej : dobór świetlówki do mojego akwa, proszę o pomoc! | Wyświetlone : 1148 | Odpowiedzi : 6


Rogatek

Czy to normalne że Rogatek sztywnypo zasadzeniu szaleje , i przybiera ponad centymetr długości na dobę ?
Czytaj więcej : Rogatek | Wyświetlone : 953 | Odpowiedzi : 4


Problem z roślinkami,proszę o pomoc.

Witam,odkąd zalałem moje 300l akwarium ( 09.2013) mam problem z roślinkami.Po każdym nasadzeniu nowych zaczynają mizernieć.Robią się jasno zielone,powstają dziurki i.t.d.korzenie rozwijają się prawidłowo ( podaję kulki) Od kilku tygodni podaję symfonie złota ( 6ml/doba ) wcześniej podawałem mikro i makro od dwóch tygodni podaję AQUA CARBO ( W ILOŚCI 10ML/DOBA) Wodę podmieniam raz w tygodniu około 20-30% ( kranówka )
Światło 0,5w/l świecę 8 godz.
Zrobiłem dzisiaj test wody w akwarium oto wyniki:
ph-6,8 ...
Czytaj więcej : Problem z roślinkami,proszę o pomoc. | Wyświetlone : 1033 | Odpowiedzi : 4


Dziury i odpadające liście - POMOC

Witam wszystkich,
jako że w zielenince nie jestem mocny (wręcz przeciwnie :) ) proszę o pomoc w identyfikacji przyczyny takiego stanu rzeczy.
Krótko o warunkach w baniaku:
NO3 - 10
PO4 - 0,5
K - 25
temp. 25
światło 2xtaśma led na diodach 5630 (moc sumaryczna 53W - 30W na 1m taśmy barwa 6500-7000K) - te taśmy są wzdłuż całego baniaka i bezpośrednio nad rośliną na zdjęciach ...
Czytaj więcej : Dziury i odpadające liście - POMOC | Wyświetlone : 1921 | Odpowiedzi : 31


Sztuczne oświetlenie

To, że rośliny do wzrostu potrzebują światła to wiem, zastanawia mnie tylko, dlaczego rośliny wodne dobrze rosną przy sztucznym oświetleniu ? Z własnych obserwacji wiem, że jeśli rośliny lądowe zostają przy sztucznym, to rosną marnie. A może się mylę ? Może moje pytanie wyda się niektórym głupie, ale nurtuje mnie od dłuższego czasu. Z resztą w myśl zasady - kto pyta, nie błądzi. :)
Czytaj więcej : Sztuczne oświetlenie | Wyświetlone : 901 | Odpowiedzi : 3


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890