.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 kwi 2024, o 05:43

Nowości Nowości dla Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin

Mapa strony Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin » Dział : Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin

Jak pielęgnować i nawozić rośliny, żeby rosły szybko i zdrowo

Co z tym Heńkiem?

Witam
Mam problem z hemianthusem małym i nie wiem czego to może być wina.
Przez pare dni CO2 nie leciało,ale to kwestia naprawy cytrynowni,ale nawet jak działało na pełnych obrotach to roślina jakby obumierała.
Niestety testów nie robię,bo nie mam kasy na nie.Zamówiłem przedwczoraj Blue lina micro,macro i carbo.co zrobic teraz,zeby zapobiec temu?
Zdjecie po prawej:
https://plus.google.com/u/0/photos/1159 ... bums/posts
Czytaj więcej : Co z tym Heńkiem? | Wyświetlone : 2077 | Odpowiedzi : 19


Sadzenie roślinek

Planuję kupić takie roślinki : heteranthera zosterifolia, wąkrotka białogłowa, duży heniek, hygrophila polysperma, micranthemum umbrosum, rotalia green, sagittaria subulata.
Doradźcie którą na jakim planie mogę posadzić i która można posadzić tuż przy wylocie wody z filtra (zależy mi na jego częściowym zasłonięciu.
Czytaj więcej : Sadzenie roślinek | Wyświetlone : 1376 | Odpowiedzi : 10


Sitko z żabienic

Witajcie. W moim akwarium ostatnio pojawił się nowy nabytek Echinodorus Kaliebe. Roślinka rośnie szybko i nie było z nią problemów aż do dzisiaj...
W ciągu kilku godzin z żabienicy zaczęło robić się sitko, zauważyłem, że zbrojniki niebieskie zaczęły na niej przebywać.
Czy to one są winne czy siła wyższa ?
http://zapodaj.net/e95b0f06167e3.jpg.html
Czytaj więcej : Sitko z żabienic | Wyświetlone : 1269 | Odpowiedzi : 9


Plaga Zielenic na liściach HELP

Witam wszystkich.
Mój problem polega na tym iż w moim zbiorniku 240l pojawiła się plaga zielenic punktowych , są praktycznie na każdej roślince typu Echinodorusy , Anubis i innych . Regularnie podmieniam wodę 20-30% (raz w tygodniu) świecę około 8 do 10 godzin dziennie ( zamówiłem świetlówki sylvania aqastar i grolux), dodam też że nigdy niczym nie nawoziłem roślin , jeśli trzeba to jakimi nawozami ? jakie testy musiałbym zrobić ?
Proszę o POMOC
Czytaj więcej : Plaga Zielenic na liściach HELP | Wyświetlone : 1661 | Odpowiedzi : 5


Dylemat. Co wybrac na początek:butla CO2, czy nawożenie Eas

Witam
Mam pytanie do Was. Parę dni temu na forum napisałem, że powracam do akwarystyki i mam kolejny dylemat, że to tak określę.
Zbiornik jaki będę miał to 98L. Akwarium planuję mieć ogólne z przewagą roślin (o ile można tak to określić) a co do obsady, to najprawdopodobniej będą :
-10 szt. neonów innesa
- 5 szt. kirysków pstrych
- 4 prętniki karłowate
Podłoże JBL MANADO 10L+ JBL AQUABASIS 2,5l
Filtracja będzie odbywać przy pomocy ...
Czytaj więcej : Dylemat. Co wybrac na początek:butla CO2, czy nawożenie Eas | Wyświetlone : 1185 | Odpowiedzi : 7


Roślinki chorują

Witam Wszystkich

Dawno tu nie zaglądałem jakoś tak wyszło (obowiązki jako mod na innym forum )

Ale ale wracam do tematu

Był nie tak dawno okres świąteczny - nowo roczny była jakaś tam nieobecność w domy przez 2 tygodnie zaraz po świętach
Maluszkami zajmowała się moja mama codzienne dokarmianie i pilnowanie czy wszystko działa

po powrocie :brawo: nic szczególnego nie zostało zaabsorbowane no może tylko z ...
Czytaj więcej : Roślinki chorują | Wyświetlone : 3294 | Odpowiedzi : 52


Przeterminowany nawóz

Mam pytanko co sądzicie u używaniu przeterminowanego nawozu? Dostałem prawie całą butelkę 0,5l Planta Gainer Classic które jest kilka lat po terminie. Nie widać osadu, nic się nie wytrąca a zepsuć to tam nie ma co się zepsuć bo to przecież tylko sole. Lać śmiało?
Czytaj więcej : Przeterminowany nawóz | Wyświetlone : 1964 | Odpowiedzi : 2


Jak nawozić?

Ja nawożę swoje roślinki :

Carbo w płynie firmy Aqa Art (doradzcie czy w ogóle dawać jeśli mam taki przypadek oswietlenie-t2185.html )
pod korzenie kulka nawozowa
Florena z firmy Sera - kiedyś na innym forum kazali mi z tego zreygnować, ale czy faktycznie jeśli mam w obsadzie gałęzatkę kulistą ?
Czytaj więcej : Jak nawozić? | Wyświetlone : 2409 | Odpowiedzi : 6


Kalkulatory akwarystyczne

Pościk mający na celu zebranie kilku, moim zdaniem lepszych, kalkulatorów w jedno miejsce.

Kalkulator nawożenia do nawozów gotowych jak i soli:
http://calc.petalphile.com/pl/

Kalkulator nawożenia za pomocą soli:
http://pomoce.akwahobby.com/kalk_chem.php

Carbo własnej produkcji:
http://rota.la/glut/
Czytaj więcej : Kalkulatory akwarystyczne | Wyświetlone : 5761 | Odpowiedzi : 9


Czym zastąpić kabombe przy silnym prądzie wody

Witam.

Mam taki mały problem. Na tylną szybę akwarium wychodzi mi wylot deszczownicy przez co tworzy się dość silny prąd w tych okolicach a tam mam posadzoną kabombę. Zaczeła ona dość poważnie marnieć. Początkowo myślałem że jest to spowodowane podgryzaniem przez rybki ale jak doczytałem to wychodzi na to że kabomba marnieje właśnie przez zbyt duży prąd i dlatego ją rybki podgryzają :) Więc rybki są teoretycznie ...
Czytaj więcej : Czym zastąpić kabombe przy silnym prądzie wody | Wyświetlone : 1163 | Odpowiedzi : 4


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890