.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 19 kwi 2024, o 05:59

Nowości Nowości dla Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin

Mapa strony Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin » Dział : Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin

Jak pielęgnować i nawozić rośliny, żeby rosły szybko i zdrowo

Jakie rośliny można zaszczepić na korzeniu/kamieniu

Mam prośbę do tych, którzy temat roślin mają w miarę opcykany, jakie rośliny można zaszczepić na korzeniach/kamieniach bez konieczności sadzenia ich w podłożu ? Nie chodzi mi o mchy.
Czytaj więcej : Jakie rośliny można zaszczepić na korzeniu/kamieniu | Wyświetlone : 4078 | Odpowiedzi : 19


Rośliny o umiarkowanym/małym zapotrzebowaniu na światło

Witam,
szykując się do nowego wyzwania jakim jest zaaranżowanie baniaka 200x60x60 szukam roślin o względnie małym zapotrzebowaniu na światło. Dokładnie to oświetlenie w moim nowym zbiorniku będzie ledowe i pytanie jakie rośliny sobie poradzą w takich warunkach?
Byłbym wdzięczny za sugestie i propozycje.
Czytaj więcej : Rośliny o umiarkowanym/małym zapotrzebowaniu na światło | Wyświetlone : 1960 | Odpowiedzi : 11


Diagram niedoborów u roślin

Pożyczyłem z innego forum. Mam nadzieję że się przyda.

Obrazek
Czytaj więcej : Diagram niedoborów u roślin | Wyświetlone : 5824 | Odpowiedzi : 15


problem z zestawem co2

Witam od miesiące mam zestaw co2 : reduktor z 2 manometrami ,elektrozawor , dlawik kątowy trojnik i idzie co2 do dwóch akwari
nie miałem instrukcji obsługi takze wszystko zainstalowałem wg poradników na forum mój problem polega na tym
ze w ciągu miesiąca juz dwa razy wymieniałem butle 4kg butla pokazywala 50barow i po kilku dniach wieczorem było 50 barów a rano nagle 25 barów a co2 podaje od 11 do 18 i teraz znowu tak ...
Czytaj więcej : problem z zestawem co2 | Wyświetlone : 1896 | Odpowiedzi : 25


Tropica 90 days Startup-service

Witam
Dla osób które chcą wystartować z baniakiem polecam aplikację Tropici na androida:
https://play.google.com/store/apps/deta ... pica&hl=pl
Aplikacja jest dostępna w językach: duńskim, niemieckim, angielskim i francuskim.
Jednak użyty został bardzo prosty język i nawet początkujący powinien sobie poradzić.
W razie czego zawsze można skorzystać z tłumacza google.

Program we właściwe dni sam przypomina o czynnościach jakie tego dnia powinniśmy wykonać.
Oczywiście program skierowany jest głównie do akwarii roślinnych, ale ...
Czytaj więcej : Tropica 90 days Startup-service | Wyświetlone : 2323 | Odpowiedzi : 4


Hydrilla verticillata - przesiąkra okółkowa

Znacie taką roślinę? Łudząco podobna do zwykłej moczarki.
Ciężko mi znaleźć na jej temat jedną konkretną informację - czy sadzi się ją w podłożu, czy jest do przymocowania do czegoś?
Wsadzałem w podłoże, nie puszczała żadnych korzeni. Wypuszczała powoli korzenie z łodygi powyżej podłoża, a sama część łodygi w podłożu gniła. Wydaje mi się że te korzonki z łodygi są po to żeby roślinka miała się czego złapać. Pływać nie pływa - tonie.
Przymocowałem ją ...
Czytaj więcej : Hydrilla verticillata - przesiąkra okółkowa | Wyświetlone : 1172 | Odpowiedzi : 0


Nawóz Symfonia złota

Witajcie koledzy i koleżanki :v:
Pewnie większa część z Was słyszała o tym nawozie...
W internecie znalazłem skład:

B - 0,188
Mn - 0,718
Zn - 0,189
Cu - 0,163
Fe - 1,174
Mo - 0,024
Co - 0,004
O - 35
N - 6
Mg - 10
S - 14
C - 5
H2O (krystaliczna i wilgoć) - 27,5

co daje 99,96 %
link -> http://www.holenderskie.pl/forum/viewtopic.php?t=490 ...
Czytaj więcej : Nawóz Symfonia złota | Wyświetlone : 2956 | Odpowiedzi : 5


Sposób rozcięczania gazu w wodzie

Witam jak pewnie nie jeden z was borykałem się z problemem dozowania gazu do akwarium(dyfuzor),postanowiłem spróbować czegoś innego a mianowicie wziąłem mała butelkę po wodzie mineralnej wydrążyłem otwór w korku doprowadzając przez niego wężyk z wodą wychodzącą z filtra od spodu butelki wydrążyłem mniejszą na wężyk od bimbrowni tak że gaz jest dozowany od spodu butelki a woda z filtra miesza go, następnie igłą podziurawiłem butelkę i całość włożyłem do akwarium po załączeniu zaobserwować się ...
Czytaj więcej : Sposób rozcięczania gazu w wodzie | Wyświetlone : 1235 | Odpowiedzi : 5


EI w Serkowym Iwagumi

Zakładam ten temat w związku z często zadawanymi mi pytaniami jak dokładnie nawożę swój baniak.

Zacznijmy od początku. Dokładne postępowanie dotyczące startu mojego baniaka zostało opisane tu:
ada-amazonia-new-tropica-plant-substate-t1288.html
więc nie będę się znów nad tym rozwodził.

Dlaczego EI?
Z dwóch najważniejszych powodów: cena i moje lenistwo.
Ceny nawozów firmowych które chciałbym zastosować w akwarium są dla mnie zabijające, a są to też sole, tylko rozpuszczone i pewnie z dodatkiem hormonów. Co do mojego osławionego lenistwa. ...
Czytaj więcej : EI w Serkowym Iwagumi | Wyświetlone : 6395 | Odpowiedzi : 10


Bimbrownia CO2

Witam,
mam pytanie czy bimbrownia a właściwie dwie bimbrownie będą miały wpływ na roślinki w akwarium 240 litrów???
Czy to ma w ogóle sens??? Co ewentualnie zamiast bimbrowni ??? Jakieś może sugestie donośnie obsady roślin ???
Akwarium założone 4 tygodnie temu 240 litów, oświetlenie belka T5 2x54W
podłoże podkładowe NutriPlant, na to JBL Manado( na bokach ), na środku zrobiona plaża schodząca ku tyłowi Aquawild Quartz Sand SS 0,25mm

obsada roślinek póki co:
-Glossostigma elatinoides ...
Czytaj więcej : Bimbrownia CO2 | Wyświetlone : 1804 | Odpowiedzi : 14


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890

cron