.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 mar 2024, o 12:16

Nowości Nowości dla Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin

Mapa strony Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin » Dział : Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin

Jak pielęgnować i nawozić rośliny, żeby rosły szybko i zdrowo

Rośliny marnieją z dnia na dzień .Nie wiem o co chodzi.

Proszę Was o pomoc, bo już mi ręce opadają. Z początkiem sierpnia wystartowałem z nowym zbiornikiem. Miał być roślinniak ale na chwilę obecną nie spełnia on moich oczekiwać nawet w połowie. Mimo ogromu czasu poświęcanego przy zbiorniku i kosztów z tym wszystkim związanych rośliny rosną bardzo pomału ,można nawet powiedzieć że wegetują. Od tygodnia zauważyłem nawet sinice na pierwszym planie w eleocharisie .Ściągałem je wężykiem do wiaderka ale widzę że one znów wracają pomału bo ...
Czytaj więcej : Rośliny marnieją z dnia na dzień .Nie wiem o co chodzi. | Wyświetlone : 6079 | Odpowiedzi : 18


Żarówka Aquatic Nature 6500K czy 6500/7100K

Witam wszystkich, mam do was pytanie, która z żarówek była by lepsza dla roślin,
w akwarium rośliny typu Hemiantus, Microsorium, Hygrophilia difformis, Anubiasy, Eleocharis, i 2-3 odmiany mchu.

A zastanawiam się nad kupnem pomiędzy:
1. http://allegro.pl/zarowka-26w-aquatic-n ... 50833.html
2. http://allegro.pl/swietlowka-zarowka-26 ... 76555.html

Akwaria o wymiarach 30/30/30cm

pozdrawiam.
Czytaj więcej : Żarówka Aquatic Nature 6500K czy 6500/7100K | Wyświetlone : 1306 | Odpowiedzi : 4


Jakie rosliny do akwarium 30L

W niedlugim czasie planuje restart zbiornika i zastanawiam sie jakie roslinki moglbym posadzic. 30L oswietlenie swietlowka kompaktowa 18W. Zastanawialem sie nad malym henkiem i glosia. Co jeszcze moglbym tam "wlozyc" prosilbym o nazwy lacinskie jesli znacie ;)
Czytaj więcej : Jakie rosliny do akwarium 30L | Wyświetlone : 3571 | Odpowiedzi : 10


Rozpadające się liście - Pistia

Pistia marnieje w oczach... Może to być spowodowane wodą skraplającą się z pokrywy? Dodaje zdjęcie jak aktualnie wygląda, liście dosłownie rozpadają się w pył ;(

Obrazek
Czytaj więcej : Rozpadające się liście - Pistia | Wyświetlone : 1336 | Odpowiedzi : 4


Podawanie CO2 Problem

Witam mam akwarium 356l i pytanie czy mam je nawozić CO2 przy dwóch świetlówkach T5 58W






Z góry dziękuję za odpowiedź
Czytaj więcej : Podawanie CO2 Problem | Wyświetlone : 1109 | Odpowiedzi : 4


Rośliny in vitro (w żelu)

Witam. Chciałbym zapytać akwarystów i miłośników roślin jak zapatrują się na rośliny in vitro (w żelu).
Pracuję w laboratorium kultur tkankowych z 40 letnim doswiadczeniem w tej dziedzinie. ostatnio rozpoczeliśmy produkcję (rozmnażanie) roślin wodnych (akwariowych). Wiem, iz już są takie dostępne. Interseuje mnie opinia akwarystów na ten temat, jakie byłoby zainteresowanie, aby poczynić kalkulację czy opłacalne będą wyjazdy na giełdę we Wrocławiu i przede wszystkim czy będzie dla kogo tam jechać. Parę lat wcześniej często ...
Czytaj więcej : Rośliny in vitro (w żelu) | Wyświetlone : 3133 | Odpowiedzi : 3


Gdzie we Wrocławiu K2HPO4 i jak stosować?

Witam serdecznie

zakupiłem komplet soli do nawożenia EI na allegro ale po niewczasie zorientowałem się, że nie ma w nim K2HPO4. A glony w akwa są, bąbelkowanie nietęgie - więc chcę testowo zapodać.

Wiem, że mogę zamówić z allegro ale jak ktoś ma informację gdzie jest do dostania K2HPO4 we Wrocławiu to proszę o info.

Z tego co wyczytałem to stężenie na poziomie 1-2 ppm PO4 jest akceptowalne - ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć/skorygować?
Czytaj więcej : Gdzie we Wrocławiu K2HPO4 i jak stosować? | Wyświetlone : 1400 | Odpowiedzi : 1


Podział anubiasa

Witam
Mam anubiasa 15-20 cm dl , jest już za długi myślę o podziale .
Pytanie brzmi na jakie kawałki najlepiej i czy można zaplanować/zgadnąć jak pójdzie po przycięciu?
Pozdrawiam
Czytaj więcej : Podział anubiasa | Wyświetlone : 1978 | Odpowiedzi : 2


Stosunek (mg/l.) vs. (ppm)

Jako, że jest to dość mocno kontrowersyjny temat to po otrzymaniu maila od pewnego użytkownika postanowiłem zamieścić przelicznik wartości pierwiastków makro.
Tak to mniej więcej wygląda matematycznie:

K 1mg/l = 0,45ppm
NO3 1mg/l = 0,29ppm
PO4 1mg/l = 0,19ppm
Mg 1mg/l = 0,75ppm
Ca 1mg/l = 0,46ppm
SO4 1mg/l = 0,19ppm
CO3 1mg/l = 0,30ppm
Fe 1mg/l = 0,32ppm

Lecz producenci np. JBL podają 1mg/l.=(1ppm)

Zapraszam do udziału w dyskusji, może macie jakieś ciekawe wiadomości ...
Czytaj więcej : Stosunek (mg/l.) vs. (ppm) | Wyświetlone : 3493 | Odpowiedzi : 3


Roślinyki wypadające z podłoża

Witam!
Mam (kolejny) problem z akwa. Tym razem roślinki po prostu wyrywają się z podłoża. I tu się rodzi moje pytanie: cóż mam czynić, aby nie uciekały?? Czy to wina rybek, podłoża, filtracji??
Czytaj więcej : Roślinyki wypadające z podłoża | Wyświetlone : 1643 | Odpowiedzi : 6


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890

cron