.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 mar 2024, o 20:29

Nowości Nowości dla Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin

Mapa strony Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin » Dział : Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin

Jak pielęgnować i nawozić rośliny, żeby rosły szybko i zdrowo

Dziury w liściach

Witam. Wczoraj zakupiłem małego Lotosa, ładna roślinka i wizualnie zdrowa. Dzisiaj rano kiedy zapaliłem światło "szok" dziury w listkach, jaki jest powód? Nie zaobserwowałem by któraś z rybek próbowała ją podjadać, proszę o pomoc.

Obsada:
Skalary 7 szt.
Neon Inesa 25szt.
Kirys 5szt.
Zbrojnik 3szt.
Duszek Brazylijski 2szt.
Glonojad syjamski 1szt.

1.jpg


jakiś czas temu miałem identyczny problem z żabienicą, tak to wyglądało :
2.jpg
Czytaj więcej : Dziury w liściach | Wyświetlone : 1651 | Odpowiedzi : 11


A...B...C... Nawożenia solami.

Witam serdecznie.
Chciał bym po krótce opisać sposób nawożenia solami (macro).
Ten opis dotyczy nawożenia przy użyciu wody RO, gdyż woda kranowa zawiera zróżnicowane ilości danych pierwiastków Macro, co znacznie utrudnia obliczenie pożądanej dawki.
Opisze podstawowe sole, które odpowiadają za kondycje roślin w naszych akwariach, a należą do nich:
K- jako K2SO4 (źródło Potasu)
No3- jako KNO3 (źródło Azotanów)
Po4- jako KH2PO4 (źródło fosforanów)

Rozrabianie suchych soli.
Zaczynamy od rozrobienia wymienionych wyżej soli w stosunku: ...
Czytaj więcej : A...B...C... Nawożenia solami. | Wyświetlone : 15184 | Odpowiedzi : 37


Jak stosować K2SO4

Jak stosować K2SO4 ,jakie sa objawy przedawkowania ?
Czytaj więcej : Jak stosować K2SO4 | Wyświetlone : 1973 | Odpowiedzi : 13


Wykopywanie roślin

Witam jest taki problem czy ktoś ma skuteczny sposób na trwałe mocowanie szczepek roślin do podłoza. Moje rybki wciąz coś wykopuja.
Czytaj więcej : Wykopywanie roślin | Wyświetlone : 1556 | Odpowiedzi : 12


Lilleopsis brazylijski

Witam panowie mam problem z tą roślinką otóż nie chce wcale rosnąć.
Baniak mam 112l, oświetlenie 0,67wat na litr(aqua flora i daylaght philips), nawoże Co2 z bimbrowni,ferro+aktiv, w dnie kulki, dodam że inne rośliny rosną.
O co tu może chodzić?
Czytaj więcej : Lilleopsis brazylijski | Wyświetlone : 1066 | Odpowiedzi : 1


podawanie co2

mam mały problem z podawaniem:) mianowicie mam bimbrownię, pracuje nieźle, lecz na noc ją odłączam.. i pytankoo brzmi czy muszę, wiem że w nocy co2 wytwarzają rośłiny i jest to niepotrzebne ale przez to muszę się bawić z zaworkiem odcinającym dopływ co2. Nie chcę potruć rybek nadmiarem tego związku ;) dzięki za wszelkie odpowiedzi ;)
Czytaj więcej : podawanie co2 | Wyświetlone : 1383 | Odpowiedzi : 8


Mech jako trawnik

Mam w planach założyć krewetkarium.Oświetlenie nie będzie jakieś super i podłoże dość cienkie (ok. 1cm,czarny drobny piasek).Bardzo chciałbym zrobić coś na rodzaj trawniczka na 1 planie.Nie mam co liczyć na glosię i henia,więc poszukuję innych możliwości.Myślałem,szukałem i wpadł mi pomysł do głowy.Płaskie kamienie tj. łupki obsadzić mchem i wcisnąć w podłoże.Mniej więcej coś takiego:

Pożyczyłem od KuMakA ;)
Obrazek

Co do mchu to myślałem nad Flame ...
Czytaj więcej : Mech jako trawnik | Wyświetlone : 3567 | Odpowiedzi : 7


Dobór oświetlenia w akwarium - Co i Jak?

Dobór oświetlenia w akwarium to temat stary i budzący sporo kontrowersji. Jedni przyjmują że należy dobierać moc oświetlenia w Wattach do pojemności zbiornika, inni że strumień świetlny w Lumenach. O ile to pierwsze w zasadzie nie ma żadnych podstaw by być właściwe o tyle to drugie czyli lumeny mają swoje uzasadnienie (*1). Strumień świetlny wyrażany w lumenach to z definicji światłość jaką ma w danym kierunku źródło światła, które emituje promieniowanie monochromatyczne o częstości 540x1012 ...
Czytaj więcej : Dobór oświetlenia w akwarium - Co i Jak? | Wyświetlone : 20218 | Odpowiedzi : 6


Optymalne oświetlenie dla blyxa japonica/mały henio

Yo !

Jakie są Wasze obserwacje/doświadczenie odnośnie tych roślin.
Mam oświetlenie złożone z dwóch świetlówek 18W, zbiornik ma 63 litry (założę odbłyśniki bo jeszcze nie zrobiłem pokrywy), czy takie oświetlenie wystarczy blyxie i małemu heńkowi? Dodam że będę nawoził CO2 oraz użyje prawdopodobnie jakiegoś substratu jako podłoże.

Obrazek
Mniej więcej będzie wyglądać to tak.
Czytaj więcej : Optymalne oświetlenie dla blyxa japonica/mały henio | Wyświetlone : 2195 | Odpowiedzi : 4


Wiązanie Riccardia chamedryfolia (Mini Pelia)

Wiązanie Riccardia chamedryfolia (Mini Pelia)

Mini Pelia ładnie się prezentuje na skałkach, kamieniachm czy kawałkach kokosa.
W tym temacie pokaże jak prawidło zawiązać mini pelię.

Przygotowujemy kilka kawałków kokosa, czy tam jakiś korzeń/skałkę.

Obrazek

No i mini pelię.

Obrazek

Z kępki mini pelii wyciągamy pojedyncze "listki" i układamy na miejscu gdzie chcemy by rosła.

Obrazek

Wiążemy (najlepiej żyłką) tak aby tylko się 3mała. Nie wiążemy jej gęsto, kilka razy w zupełności wystarczy tak jak pokazałem ...
Czytaj więcej : Wiązanie Riccardia chamedryfolia (Mini Pelia) | Wyświetlone : 1635 | Odpowiedzi : 0


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890