.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 mar 2024, o 16:59

Nowości Nowości dla Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin

Mapa strony Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin » Dział : Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin

Jak pielęgnować i nawozić rośliny, żeby rosły szybko i zdrowo

Dlaczego roślinki zmieniają kolor?

Witajcie
Kilka dni temu zauważyłam, że część liści jednego gatunku rośliny zmienia kolor z zielonego na brązowawy, a czasami wygląda nawet na bordowy. Roślinki w małym akwarium długo staly w miejscu, nie rosły i nie rozwijały się w żaden sposób zapewne ze względu na totalny niedobór światła... po przeniesieniu do większego zbiornika doświetlone ledami zaczęły słabo rosnąć i wypuszczać nawet nowe listki. Ale też starsze liście zaczęły się przebarwiać, plamami, nierównomiernie. Czy może ktoś ma ...
Czytaj więcej : Dlaczego roślinki zmieniają kolor? | Wyświetlone : 3031 | Odpowiedzi : 5


Księżyczka krzyżowa — Crescent-cup liverwort

Witam

Podczas małych porządków na balkonie w doniczce zauważyłem wątrobowca a jest to prawdopodobnie Księżyczka krzyżowa - musiałem go przynieść z jakąś rośliną balkonową ze sklepu w tamtym roku ;) . Oczywiście bez zastanowienia część poleciała do akwarium i zobaczymy czy i ewentualnie jak to będzie sobie rosło pod wodą :mrgreen: .

księżyczka.jpg
...
Czytaj więcej : Księżyczka krzyżowa — Crescent-cup liverwort | Wyświetlone : 2465 | Odpowiedzi : 0


Polskie rośliny w akwarium

Jakie znacie rośliny akwariowe rosnące naturalnie w Polsce?
Czytaj więcej : Polskie rośliny w akwarium | Wyświetlone : 2715 | Odpowiedzi : 2


Mech na korzeń

Witajcie.
Mam nadzieje że dobry dział.
Mam koncepcje do delikatniej przebudowy akwarium. Korzeń postawiony w rogu i obrośnięty mchami i pelia.
Pytanko tylko jaki mech jest dobry do formowania. Chodzi o dość zwartą kępę. Mam Jave i to takie słabe jest :)
Fissidens się nada ? Bo ponoć one rosną do góry. Przy cięciu rozrośnie się na boki ?
Jakieś propozycje ? Bardziej takie średnio wymagające bo ...
Czytaj więcej : Mech na korzeń | Wyświetlone : 6118 | Odpowiedzi : 4


Brak K??

http://allegro.pl/makro-mikro-potas-car ... 50324.html co sądzicie o tych nawozach? Ktoś z was z nich korzysał? Założyłem swoje akwa 7.11.17 i po inwazji okrzemek, jakiś nitek itp. Zauważyłem braki, chyba potasu bo liście zaczynają się "dziurawić", jedna roślinka jakby "gubi" tkanki liścia ale zostaje szkielet. Natomiast jednemu anubiasowi nic nie jest, a tak to wszystkie roślinki wykazują braki. Ja wiem, że plag egipskich było siedem ale czy ja przez ...
Czytaj więcej : Brak K?? | Wyświetlone : 2903 | Odpowiedzi : 9


rośliny z Allegro

Witam może kupował ktoś w ostatnim czasie na allegro, mianowicie chodzi mi o sprawdzone aukcje czy ma ktoś jakąś sprawdzona do polecenia, mam na myśli roślinki wysokie na tył i środek oraz przód wiadomo, będę wdzięczny za pomoc.
Czytaj więcej : rośliny z Allegro | Wyświetlone : 2841 | Odpowiedzi : 2


Wiecie co to za ryby?

Hej,proszę Was o rozpoznanie gatunku tych rybek
Czytaj więcej : Wiecie co to za ryby? | Wyświetlone : 2841 | Odpowiedzi : 4


Jak długo tonie korzeń?

Po jakim czasie można spodziewać się, że korzeń Red Moor Wood nie będzie wypływał na powierzchnię?
Czytaj więcej : Jak długo tonie korzeń? | Wyświetlone : 2752 | Odpowiedzi : 2


co to za mech?

Czesc

Dano kupiony mech.... tylko co to jest?
DSC09043.jpg


Slawek
Czytaj więcej : co to za mech? | Wyświetlone : 2594 | Odpowiedzi : 2


Co to za roślina

Hej.
Potrzebuję porady odnośnie tej rośliny.
Co to w ogóle jest za roślina?
16358639_1396349643728637_801600533_n.jpg

Od jakiś dwóch tygodni zaczęły się jej robić brązowe liście. Nie w całości a takie plamki.
16358567_1396349827061952_1226857692_n.jpg

Dodam że 2 miesiące nic się nie działo. Od początku było zero nawozów więc warunki takie same. Co tydzień podmiana 30% wody.
Wszystkie parametry wody w normie jedynie gh i kh wysokie, ale to przyczyna kranówki.
Czytaj więcej : Co to za roślina | Wyświetlone : 2548 | Odpowiedzi : 1


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890