.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 mar 2024, o 13:39

Nowości Nowości dla Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin

Mapa strony Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin » Dział : Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin

Jak pielęgnować i nawozić rośliny, żeby rosły szybko i zdrowo

Jakie gatunki

Witam!

Mam problem z utrzymaniem większości popularnych gatunków roślin. Częściowo napewno problem dotyczy za wysokiej temperatury, częściowo nawożenia.

Z roślin, które przeżyły to żabienica amazońska, żabienica vesuvius, lotos tygrysi, rotala green, rotala macrandra (nawet listki zaczynają być czerwone), rotala jakaś (nie znam dokładnej nazwy - taka z lekko czerwonymi kistkami), rogatek, limnophilia, ludwigia repens red, wywłócznik rdzawy.

Padły m.in. moczarka (zapewne przez temperaturę), rotala sp. Vietnam, gwiazda wodna, ostatnio cryptocoryna zaczęła padać, cabomba czerwona (pewnie ...
Czytaj więcej : Jakie gatunki | Wyświetlone : 2940 | Odpowiedzi : 11


Sadzenie roślin - pusty a zalany baniak

Witam :)

Mam pytanie na temat sadzenia roślin;
Wiadomo, że jeśli startujemy z nowym zbiornikiem to sadzenie roślin nie sprawia problemów;
Co w przypadku jeśli mamy nowe rośliny do posadzenia, a...zbiornik jest już zalany?

Jak sobie radzicie z takim sadzeniem roślin w warunkach zalanego akwarium?

Pytam gdyż Rogatka, którą nabyłem w zeszłym tygodniu, ni jak nie chce trzymać się podłoża. Co pincetą wsadzę to za chwile odpływa ...
Czytaj więcej : Sadzenie roślin - pusty a zalany baniak | Wyświetlone : 2155 | Odpowiedzi : 5


Roślina idantyfikacja.

Witam,

Prośba o identyfikację rośliny :
20160516_200757.jpg
Czytaj więcej : Roślina idantyfikacja. | Wyświetlone : 1862 | Odpowiedzi : 4


Potrzebna rekomendacja rośliny do wody z niskim K

Jak w tytule, potrzebna rekomendacja rośliny do wody z niską zawartością potasu.
Nie mam w planach cyklicznego nawożenia K, wolałabym rośliny, które dadzą radę w takich warunkach.

Potrzebuję rekomendacji na rośliny:
a) cieniste miejsce z tyłu w rogu, pod pływająca salwinią; z drugiej strony rośnie bolbatis
b) roślina na pierwszy plan w centrum

Dają radę:
- anubias
- bolbatis
- rogatek
- spiky moss
- salwinia i pistia

Chyba daja radę ...
Czytaj więcej : Potrzebna rekomendacja rośliny do wody z niskim K | Wyświetlone : 1607 | Odpowiedzi : 1


Weeping i Spiky moss - problem

Witam. Problem z mchem polega na tym że całkowicie zobrazowial ( jak by zgnil) przywiazalem go żyłka wedkarska do korzenia minęło jakieś dwa tygodnie myślałem że odbije czy coś a on nadal brązowy i jak by w nim nie było życia... Usunąć go, dać nowy? Czy jest szansa na odbicie... Moje akwarium 112l-pierwsze-akwarium-t5500.html
Czytaj więcej : Weeping i Spiky moss - problem | Wyświetlone : 1829 | Odpowiedzi : 3


gnijące stożki wzrostu

cześć

Trzy tygodnie temu restartowałem kostkę.

W skrócie:
30l, woda 2/3 RO i 1/3 kran
4-5 szyszek olchowych, 2 laski cynamonu
filtr fluval 105
podłoże drobny czarny bazalt
6W led aquaela smart sunny
podmiana 5l co 3 dni

obsada: 15 innesów i 10 krewetek super crystal red
ziele: z przodu duży heniek (hemianthus micranthemoides), tył orzech wodny (hygrophila glabra)

nawożenie:
Pierwsze dwa tygodnie tylko węgiel aqua-artu. Od zauważenia niedoborów podałem makro z soli, dziennie:
potas ...
Czytaj więcej : gnijące stożki wzrostu | Wyświetlone : 2061 | Odpowiedzi : 2


Barclaya

Mam problem z barclaya, szukam kogos komu dobrze rosnie, zeby mi poradzil jak ja przekonac do zycia w moim zbiorniku.

Pierwsza proba z klacza (nie wiem czy dobrze pisze, dosc odstalam od polskiego, i nie znam poprawnej terminologii akwarystycznej i roslinnej) - byla to taka jakby brylka - proba nieudana, nic nie wyroslo. Przypuszczam, ze bylo to spowodowane docieraniem nowego zbiornika (juz nie pamietam dokladnie ile miesiecy po zalozeniu akwarium, moze pul roku, rok...), no ...
Czytaj więcej : Barclaya | Wyświetlone : 1996 | Odpowiedzi : 6


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890