.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 kwi 2024, o 17:45

Nowości Nowości dla Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin

Mapa strony Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin » Dział : Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin

Jak pielęgnować i nawozić rośliny, żeby rosły szybko i zdrowo

glossostigma

Witam,
Macie jakis patent jak utrzymac glosie w podlozu? Jutro robie drugie podejscie, pierwsza partia skrupulatnie wyciagana przez ryby, jakas siatka budowlana czy ryby eksmitowac az do ukorzenienia sie rosliny? Glosia w zelu
Czytaj więcej : glossostigma | Wyświetlone : 1687 | Odpowiedzi : 1


[Identyfikacja] Roślinka z rowu.

Witam wszystkich, miał może ktoś do czynienia z taką oto roślinką?
Wykopałem ją z rowu koło mojego pola. Dodam, że wyjąłem ją w grudniu, z lodowatej wody, przynosząc ją do domu pierwsze chwile spędziła w umywalce w leniej wodzie, potem trafiła do akwarium. Od tamtej pory po dziś dzień trzyma się nieźle.
Zastanawiam się nad jej nazwą, ponieważ nie wiem czy mogę ją przycinać, podoba mi się i nie wiem czy ją rozmnożę czy zniszczę. ...
Czytaj więcej : [Identyfikacja] Roślinka z rowu. | Wyświetlone : 1734 | Odpowiedzi : 2


Roślinka z Karmelkowej i pogrom krewetek

12633294_1027153693993187_314851183_o.jpg
Kupiłem od gościa na Karmelkowej roślinkę która była podpisana opiopogon mini. Polecił mi ją jako fajna mała roślnka na pierwszy plan. Wróciłem z tym do domu wrzuciłem do wody i poszedłem na siłownie. Wracam po 2h a na dnie masa krewetek. Wszystkie do góry brzuchem i są wcinane przez ryby. No to szybka akcja z odławianiem i wyciąganiem tej rośliny. Jakoś mi się udało odratować krewety w drugim akwarium ale masa ...
Czytaj więcej : Roślinka z Karmelkowej i pogrom krewetek | Wyświetlone : 2165 | Odpowiedzi : 14


Roslinka

Czy ktoś wie co to?
Obrazek
Obrazek

Roślinki dodtalem od Szanctom


Slavio
Czytaj więcej : Roslinka | Wyświetlone : 1754 | Odpowiedzi : 6


Jak przycinać blyxe japonice

Hej.Tak jak w temacie, jak przyciąć tą roślinkę?
Pozdrawiam
Z tapatalk
Czytaj więcej : Jak przycinać blyxe japonice | Wyświetlone : 2007 | Odpowiedzi : 7


marniejące rośliny

Witam od pewnego czasu po walce z krasnorostami pojawil sie kolejny problem ;/krasnale odpuscily ale rosliny strasznie mi marnieja a szczegolnie trawnik eleocharis parvula zaczyna żolknac i nic nie rosnie ;/ juz rece odapaja co robic ?
Parametry akwarium
akwarium 340L zalozone 4 miesiace temu
podłoze aqua substrate 2 plus
oswietlenie troszke paskow led 5050 i 2 naswietlacze led 20W + 3 naswietlacze led 10W
2 kubly aqua nova 1200 jeden pelny ceramiki drugi zeolit ...
Czytaj więcej : marniejące rośliny | Wyświetlone : 2369 | Odpowiedzi : 5


FERKA AQUASHADE -wasze opinie

Witam ,poznałbym wasze opinie na temat tego nawozu, skoro to nawóz micro makro do roślin typu microsoria, anubiasy a takowe posiadam tym chętniej poznałbym wasze opinie , cytat- ,,,,,,,,,,,,Aquashade to kompleksowy nawóz przeznaczony dla roślin wolno rosnących i cieniolubnych, zawiera wszelkie niezbędne składniki odżywcze>>>>>>>>>>>> Temat był poruszany lecz co do działania aquashade mało jest informacji stąd pytanie do osób które to tym specyfikiem nawoziły, Zapraszam , chętnie posłucham :) ...
Czytaj więcej : FERKA AQUASHADE -wasze opinie | Wyświetlone : 2677 | Odpowiedzi : 4


Zestaw Co2

Witam

proszę o pomoc przy wyborze zestawu Co2. Skłaniam się raczej ku używanym sprzętom, chyba że uważacie, że lepiej zakupić nowy na gwarancji?

- Zestaw docelowo ma pracować w 116L baniaku.
- Akwarium funkcjonuje już ponad rok i ma się dobrze, w testach widzę jednak brak co2.
- Podaję micro, macro i co2 w płynie.
- Ilość roślin póki co średnia ale wciąż się rozwija.
- Obsada dobrana po wielu godzinach studiowania internetów ...
Czytaj więcej : Zestaw Co2 | Wyświetlone : 2959 | Odpowiedzi : 13


Roślina - identyfikacja

Czy ktoś może spotkał się z rośliną jak na zdjęciu i wie może co to jest? Z zachowania to mogę powiedzieć, że trudna, często skręca jej się stożek wzrostu, na zdjęciu akurat mam zdrowy (tak mi się wydaje) pęd.

Obrazek
Czytaj więcej : Roślina - identyfikacja | Wyświetlone : 3296 | Odpowiedzi : 11


Prośba o identyfikację rośliny

Prośba do kolegów bardziej doświadczonych w dziedzinie roślin: wiecie może co to za okaz? Moim strzałem byłaby Lobelia cardinalis.
r1.png
Czytaj więcej : Prośba o identyfikację rośliny | Wyświetlone : 1485 | Odpowiedzi : 2


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890