.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 kwi 2024, o 00:50

Nowości Nowości dla Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin

Mapa strony Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin » Dział : Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin

Jak pielęgnować i nawozić rośliny, żeby rosły szybko i zdrowo

Identyfikacja :)

Proszę o poradę, cóż to za roślinka...kupiłam ją w sklepie akwarystycznym przez portal all...natomiast na zdjęciu wydawała mi się całkiem inna niż teraz. Nie mogę jej znaleść już na aukcji więc proszę Was :)



Dobra znalazłam aukcje, ale nijak nie przypomina mi to tego co mam w akwa. Nazwa to : Myriophyllum aquaticum WYWŁÓCZNIK BRAZYLIJSKI
Czytaj więcej : Identyfikacja :) | Wyświetlone : 1609 | Odpowiedzi : 4


Marniejące rośliny

Czy ktoś może mi doradzić jakich nawozów stosować aby rośliny pięknie rosły? Jak do tej pory rośliny po posadzeniu marnieją nie wypuszczają nowych pędów a listki jak już wypuszczą to są o połowę mniejsze.
Czytaj więcej : Marniejące rośliny | Wyświetlone : 1655 | Odpowiedzi : 7


Dziury w liściach i ich żółknięcie

Od jakiegoś czasu anubiasy zastopowały ze wzrostem i pojawiły się w nich okrągłe dziurki, które powiększają się aż do momentu gdy praktycznie pożerają całe liście lub te liście odpadają. Towarzyszy temu ich zżółknięcie. Młode liście są w dobrym stanie, nie gniją, są ładnie wybarwione i twarde.
Pozostałe rośliny rosną bardzo wolno.

Mam akwa 102l z niezbyt dużą obsadą.
Nie prowadzę dokładnych wyliczeń nawożenia i robię to nieco orientacyjnie, bazując na testach i stanie roślin.
Azotany ...
Czytaj więcej : Dziury w liściach i ich żółknięcie | Wyświetlone : 1761 | Odpowiedzi : 0


Proszę o identyfikacje roślinek ze sklepu ;)

W sklepie sprzedawca nie wiedział jak te roślinki się nazywają więc proszę o identyfikację. Na samym dole to chyba dwie różne Cabomby ale nie wiem jakie.

ROSLINKA nr.1

roslin.jpg


ROSLINKA nr.2

cab2.jpg


ROSLINKA nr.3

cab1.jpg
Czytaj więcej : Proszę o identyfikacje roślinek ze sklepu ;) | Wyświetlone : 1757 | Odpowiedzi : 4


Pomoc w identyfikacji roślin

Witam,
czy ktoś z was mógłby mi pomóc w identyfikacji tej rośliny?
Czytaj więcej : Pomoc w identyfikacji roślin | Wyświetlone : 1475 | Odpowiedzi : 3


Nano akwarium 20l rośliny

Hej. Zakupiłem kostkę aquael shrimp set 20l. Chciałbym doradzić się w sprawie roślin.
Jako trawniczek będzie micranthemum monte carlo.
Co posadzić na środek i tył?

Akwarium 20l
Podłoże ziemia + żwir 2mm
Swiatlo aquael leddy smart 6w 8000k.
Tzw. Low tech

-- 1 wrz 2015, o 17:41 --

Podłoże już jest.
Ziemia 1cm + czarny żwir 1-3mm
Czytaj więcej : Nano akwarium 20l rośliny | Wyświetlone : 1904 | Odpowiedzi : 0


Nawożenie metodami PMDD i EI

Przeglądając strony internetowej natknąłem się na ten artykuł. Polecam bardzo.
http://www.domowe-akwarium.pl/akwarium/ ... kwariowych
Czytaj więcej : Nawożenie metodami PMDD i EI | Wyświetlone : 1964 | Odpowiedzi : 0


Co to za roślina - ZOO Wrocław

Cześć! w weekend odwiedziłem zoo we Wrocławiu i zobaczyłem jedną ciekawie wyglądającą roślinę ;) nie mam pojęcia co to jest ;]
Czytaj więcej : Co to za roślina - ZOO Wrocław | Wyświetlone : 1717 | Odpowiedzi : 5


Czy dziury w starych liściach się odbudują?

Po urlopie i dwóch tygodniach bez nawożenia w starych liściach żabienicy pojawiły się spore dziury. Wróciło już podawanie makro mikro i co2 w płynie codziennie.
Czy te dziury się odbudują czy wszystkie stare czyli największe i najładniejsze jak dotąd liście muszę obciąć i czekać na nowe?
Czytaj więcej : Czy dziury w starych liściach się odbudują? | Wyświetlone : 1663 | Odpowiedzi : 5


Podcinanie mikrozorium

Mam najzwyczajniejsze w świecie mikrozorium oskrzydlone i mi rośnie za duże. Za dużo liści, za dużo nowych mikrozoriów, liście za duże. Dominuje w akwariach i niezbyt wiem co z tym zrobić.

Aktualnie podcinam najbrzydsze liście, czasem podcinam więcej - ładne liście czy nawet łodygi.

Jak podcinacie mikrozorium u siebie? Jak kształtujecie?
Czytaj więcej : Podcinanie mikrozorium | Wyświetlone : 1714 | Odpowiedzi : 6


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890