.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 mar 2024, o 11:42

Nowości Nowości dla Podłoża

Mapa strony Podłoża » Dział : Podłoża

Wszystko o podłożach używanych w akwariach.Nowości, testy, nasze doświadczenia

Platinum Soil - rewelacyjne podłoże

Siema.
Chciałem Wam pokazać akwarium w którym testuje podłoże Platinum Soil.
Akwarium jest na wodzie RO z mineralizatorem Qualdropa jak i nawozami tej firmy.
Zbiornik nawożę ściśle według poradnika na stronie Qualdropa i muszę przyznać że efekty są widoczne :)
Tak wyglądało akwarium tuż po zalaniu:
Obrazek

A tak akwarium wyglądało równy miesiąc później:
Obrazek

Jak widać różnica jest ogromna. Podłoże nie wywala dużo azotu, po 3 ...
Czytaj więcej : Platinum Soil - rewelacyjne podłoże | Wyświetlone : 3603 | Odpowiedzi : 4


Ziemia do LT

Drodzy akwaryści, korci mnie żeby do nowego LT użyć takiej ziemii, jak w linku. Myślicie, że rybom nie będzie szkodzić?https://zapodaj.net/1fb1ef0645477.jpg.html
Czytaj więcej : Ziemia do LT | Wyświetlone : 2691 | Odpowiedzi : 1


Wymiana na czarne podłoże

Cześć,
Chciałbym zapytać o radę odnośnie czarnego podłoża, które będzie w miarę bezproblemowe, pozwoli uniknąć wysypu glonów i będzie powoli uwalniać związki chemiczne do wody. Czytałem poniższe wątki i bardzo fajnym rozwiązaniem jest substrat + lawa. Niestety nie umiem znaleźć czarnych wersji.

Przeglądałem też opinie o Black Soil czy Seachem Flourite Black ale zdania są podzielone. Wolałbym uniknąć super zaawansowanych podłoży aktywnych bo nie mam tak dużego doświadczenia ani pełnej gamy testów do kontroli wody. ...
Czytaj więcej : Wymiana na czarne podłoże | Wyświetlone : 2718 | Odpowiedzi : 0


Pierwsze akwarium

Witam,
zakładam pierwsze akwarium firmy Aquael o wymiarach 60x30x30 mam pomysł na wykonanie akwarium lecz nie wiem jakie podłoże do tego wybrać. W akwarium mają znajdować się roślinki oraz rybki, Roślinki początkowo łatwe w utrzymaniu(jak ktoś ma jakieś fajne to poprosiłbym o nazwy) trochę krewetek, usłyszałem takie określenie jak kosiarki że są przydatne na początku ale nie mam pojęcia co to raz kilka rybek do stworzenia ruchu. Co do podłoża chciałbym stworzyć je z 2 ...
Czytaj więcej : Pierwsze akwarium | Wyświetlone : 3274 | Odpowiedzi : 10


Podłoże pod rośliny

Witam
Z racji tego że ostatnie dwa lata miałem głównie welony więc wypadłem troche z obiegu jesli chodzi o akwarystyke roślinna. Chciałbym postawić 30l Opti roślinniaczek bez co2 tylko aldehyd będzie lany.
Lampeczka jaka planuje to aquael leddy Slim 16W duo sunny and plant. Wychodzi 0,5W/l w ledach.
Jakie teraz są nowe podłoże godne polecenia? Myślałem o Amazonii light ale kurczę zrobili ja w kolorze jasno brązowym co średnio mi się podoba. Skolei na podmianki ...
Czytaj więcej : Podłoże pod rośliny | Wyświetlone : 2225 | Odpowiedzi : 3


Kamienie Scenery Stone

Czy kamienie Scenery Stone są odpowiednie do roślinnego akwarium?
Słyszałem, że zmieniają parametry wody. Co konkretnie?
Czytaj więcej : Kamienie Scenery Stone | Wyświetlone : 3136 | Odpowiedzi : 3


Piasek kwarcowy

Witam, mam takie pytanie, po likwidacji zbiornika piasek z akwarium przepłukałem tak z lekka i zostawiłem na dworze w misce.
Zapomniałem o nim na kilka miesięcy, piasek stał na mrozie, deszczu i słońcu. Z racji tego że chcę zrobić sobie krewetkarium(red cherry), to postanowiłem go wykorzystać. Płucząc go zauważyłem że na dnie miski była woda, taka zielona, trochę przesadzając wyglądała jak taka rozwodniona gnojówka, a piasek trochę śmierdział.
Czy taki piasek po dokładnym wypłukaniu i ...
Czytaj więcej : Piasek kwarcowy | Wyświetlone : 2839 | Odpowiedzi : 5


Start akwarium na ziemi.

Część.
Planuje postawić akwarium 112l na ziemi ogrodowej. Zastosuje ziemie uniwersalną bez nawozów.
Troszkę poczytałem na temat ziemi w akwarium i boje się glonów.
Niektórzy piszą, że start na ziemi to plaga glonów i dużo zniszczonych roślin.
Czy za każdym razem tak jest?
Oświetlenie będę miał 2x18W oraz 1x24W w świetlówkach.
Pozdrawiam i dzieki za pomoc.
Z tapatalk
Czytaj więcej : Start akwarium na ziemi. | Wyświetlone : 5163 | Odpowiedzi : 13


Podłoże NATURAL SUBSTRATE Pana Mariana Wojtaszek - opinie.

Witam. Planuję restart swojego akwa i zastanawiam się nad podłożem aktywnym. Obecnie w akwa jest zastosowany JBL AQUABASIS PLUS , kulki gliniano torfowe i na wierzch lawa. Teraz główną warstwą także będzie lawa, ale zastanawiam się co pod nią zastosować i tu zainteresowałem się substratem Pana Mariana Wojtaszka, jednak nigdy go nie miałem i nie wiem czy warto czy może skierować się na inny substrat. Może pozostać przy JBL-u, a może Tetra Complete Substrate, TROPICA ...
Czytaj więcej : Podłoże NATURAL SUBSTRATE Pana Mariana Wojtaszek - opinie. | Wyświetlone : 7418 | Odpowiedzi : 15


podłoże aktywne

Witam mam mały problem z podłożem aktywnym. Aktualne akwarium zarosło ostro zielenicami(nic nie widać przez szyby) podłoże również porośnięte jest zielonym nalotem i rośliny. Podłoże mam Aqua substrate II i pytanie jest takie czy chcąc przenieść podłoże do kostki (inne akwarium) jak powinienem przygotować podłoże ? wypłukać czy jak ? z tego co wiem to aktywnego podłoża nie powinno się płukać ?
Czytaj więcej : podłoże aktywne | Wyświetlone : 2264 | Odpowiedzi : 0


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890