.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 mar 2024, o 23:10

Nowości Nowości dla Podłoża

Mapa strony Podłoża » Dział : Podłoża

Wszystko o podłożach używanych w akwariach.Nowości, testy, nasze doświadczenia

Podłoże do mojego akwarium, co radzicie?

Witam, słuchajcie chce założyć akwarium w stylu naturalnym ale mniej więcej w takim:


Obrazek


Wiadomo, takiego efektu jak na fotce to się nie spodziewam ale przyjmijmy tą fotkę za motyw przewodni i teraz pytanko odnośnie podłożą.
Jakie??? podoba mi się to: AZOO PLANT GROWER BED https://www.akwarystyczny24.pl/azoo-plant-grower-bed-czarne-6l-podloze-do-akwarium-roslinnego-p-2938.html
Ale co pod nie dać? Ziemie ogrodową???? Czy może macie lepszy pomysł?
Założenia na roślinki w moim akwarium to przede wszystkim trawnik i mchy na korzeniu.
Akwarium mam 120l.
Czytaj więcej : Podłoże do mojego akwarium, co radzicie? | Wyświetlone : 8065 | Odpowiedzi : 40


Kamienie rzeczne do akwarium

Witam, z góry zaznaczam że nie za wiele wiem o akwarystyce i dlatego takie pytania.
1. Czy i jakie kamienie/skały znalezione w rzece mogę dać do akwarium.
2. Czy trzeba taki kamień wygotować tak jak robi się to korzeniami ????
3. Dziś na spacerze byłem szukać korzeni, ale znalazłem dość duży kamień ( zdjęcie poniżej ), na zdjęciu nie wygląda zbyt ładnie ale na żywo wygląda jak by miał odciśniętą łapę dinozaura ( tak mi ...
Czytaj więcej : Kamienie rzeczne do akwarium | Wyświetlone : 5292 | Odpowiedzi : 11


Nowe podłoże

Witam

Jako, że mój baniaczek mocno ostatnio się rozrósł w infrastrukturę, czyli doszło mocniejsze oświetlenie oraz butla co2.
Przymierzam się do małego restartu i postawieniu wszystkiego na nowym aktywnym podłożu. ( aktualnie zbieranina bazaltu i piasek )

Chciał bym zastosować podłoże NERO ( czarna lawa ) z wulkangarden jako warstwę wierzchnią oraz jakiś aktywny substrat pod spód.

Pytanie tylko co najlepiej zdało by egzamin ? NutriPlant ? JBL Aquabasis? czy może zwykła ziemia wzbogacona o ...
Czytaj więcej : Nowe podłoże | Wyświetlone : 2764 | Odpowiedzi : 7


Jbl Aquabasis-Manado

Witam forumowiczów.
Takie pytanko odnośnie startu na tym właśnie podłożu.W sobotę wystartowałem na podkładzie aquabasis i manado.No i nie wiem jak z tymi podmiankami wody na starcie.Wiem ze np.na aquasubstrate po kilka dużych nawet 50% podmian co kilka dni.A jak w moim przypadku gdyż mam na wierzchu jałowe manado.Będe wdzięczny za Wasze porady.A jak z trzymaniem helenek czy potrafią dokopać się do substratu?A i jakby ktoś chciał to oddam zbrojnika niebieskiego i jednego kiryska panda.
Czytaj więcej : Jbl Aquabasis-Manado | Wyświetlone : 2895 | Odpowiedzi : 2


pomoc z podłożem.

A więc nastał temat podłoża...jeszcze nie wiem jakie to będzie podłoże dla tego najpierw chciałbym się dowiedzieć ile potrzebuję podłoża na pewną aranżację.
A więc akwarium to 72 L

wymiary :
65 długie
35 wysokie
32 szerokie

aranżacja według podłoża ma wyglądać tak :
7cm wysokie podłoże i ok 4 na dole dokładnie ma to być takie wzniesienie :) czy 7 cm i 4 na dole będzie ...
Czytaj więcej : pomoc z podłożem. | Wyświetlone : 2973 | Odpowiedzi : 11


Tropica Plant Growth Substrate

Witam wszystkich serdecznie,
mam pytanie, czy ktoś wie gdzie we Wrocławiu dostanę Tropica Plant Growth Substrate? Naciąłem się na nierzetelny sklep internetowy, który po kilkunastu dniach czekania odpisał mi bezceremonialnie, że tego produktu już nie mają. Mam nóż na gardle, bo niedługo przychodzą rośliny, a ja nie mam substratu :/
Czytaj więcej : Tropica Plant Growth Substrate | Wyświetlone : 2413 | Odpowiedzi : 0


Nowe podłoże "NERO Substrat" z WulkanGarden.

Przedstawiam wam nowe podłoże "NERO Substrat" z WulkanGarden.

Jeszcze nie jest dostępne w sprzedaży, dopóki nie przejdzie testów.

Kilka fotek robione telefonem. Kilka prześwietliłem aby pokazać frakcje - razem z podłożem ROSSO 3-5.
Czytaj więcej : Nowe podłoże "NERO Substrat" z WulkanGarden. | Wyświetlone : 3522 | Odpowiedzi : 18


Dennerle Scaper's Soil info.

Witam szukam informacji na temat podłoża Dennerle scaper's soil interesuje mnie trwałość granulek,klarowanie wody,"pylenie",żyzność oraz trzymanie parametrów wody.Fajnie by było jak by ktoś wstawił zdjęcie baniaka na tym podłożu i opisał to i owo.Szukałem informacji w internecie ale niestety nic nie wyczytałem :P
Czytaj więcej : Dennerle Scaper's Soil info. | Wyświetlone : 2752 | Odpowiedzi : 0


podłoże akwarium 160l

Witam.
Po dość długiej przerwie, postanowiłem postawić moje 160l.
Mam kilka pytań na które mam nadzieje że mi odpowiecie i pomożecie wybrać to co będzie najlepsze dla mnie.
A więc co do podłoża, mam w domciu kilka litrów żwiru i 9 litrów substratu nutriplant. Zastanawiam się czy nie lepsze będzie zastosowanie lawy wulkanicznej ? Do owego substratu troszkę się zraziłem gdyż postawiłem na nim 60l i ciągle męczę się z glonami. Kolejnym minusem jest to ...
Czytaj więcej : podłoże akwarium 160l | Wyświetlone : 2593 | Odpowiedzi : 3


Nowość podłoże Dark Soil

Witam. Niebawem wchodzi na rynek nowe podłoże o nazwie Dark Soil producentem jest Japońska firma specjalizująca się w produkcji różnego typu podłoży oraz nawozów co więcej jest ono kompatybilne z nawozami Ferka. Oto kilka komentarzy Elite Aquarium który jest głównym przedstawicielem Ferka w PL.


"Podłoże w pełni uzupełnia linię Ferka obecnie działają dwa zbiorniki na systemie podłoża DarkSoil i lini Ferka, jeden konkursowy drugi roślinny który jutro pokaże. Powiem szczerze że efekt jest rewelacyjny. Pierwszą ...
Czytaj więcej : Nowość podłoże Dark Soil | Wyświetlone : 3875 | Odpowiedzi : 2


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890