.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 mar 2024, o 23:36

Nowości Nowości dla Podłoża

Mapa strony Podłoża » Dział : Podłoża

Wszystko o podłożach używanych w akwariach.Nowości, testy, nasze doświadczenia

Jakie jest najlepsze podłoże poza Ada Amazonia?

Witam wszystkich :)

Noszę się od paru dni z myślą o restarcie baniaka i szukam jakiegoś dobrego i żyznego podłoża do rośliniaka poza Amazonia, która jest cholernie droga.
Zastanawiam się nad Aqua Substrate II+, ale czy jest jakieś lepsze rozwiązanie mieszczące się w kwocie do 200zł?
Akwarium ma 112l, więc ile podłoża byłoby najlepiej dać ( na jaką wysokość z przodu/ tyłu oraz ile litrów/ kg)?
Czy ...
Czytaj więcej : Jakie jest najlepsze podłoże poza Ada Amazonia? | Wyświetlone : 25132 | Odpowiedzi : 29


Black Earth + Green Base xr

Witam serdecznie
Chciał bym się dowiedzieć troszkę od akwarystów czy zna ktoś może takie podłoże jak w Tytule bo właśnie zakupiłem do swojej 240ki i w nowym roku będę startował z nowym wystrojem. Dołączam linki jakie udało mi się znaleźć choć po polsku mało jest a raczej brak :D

http://aqua.c1ub.net/forum/lite.php?topic=239794.0
https://www.aquasabi.com/brand/cal-aqua ... ...
Czytaj więcej : Black Earth + Green Base xr | Wyświetlone : 6482 | Odpowiedzi : 44


Sam bazalt

cześć,

Czy stosując jako podłoże jedynie bazalt (do 5mm) + ewentualnie nawóz w kostkach w korzenie i mikro, makro do wody - ma to szansę powodzenia by rośliny rosły zdrowo?
Czytaj więcej : Sam bazalt | Wyświetlone : 2899 | Odpowiedzi : 7


Dylemat przed restartem ws. podłoża

Cześć

Kiedyś prezentowałem początki z akwarium mojego synka (akwarium-miloszka-t2977.html).
ro
Minęły 3 miesiące i chciałem się z Wami podzielić informacją, że jestem bardzo niezadowolony z podłoża, które zastosowałem, a mianowicie JBL Manado.

Rośliny nie rosną jak chciałem, a wręcz niektóre gatuniki całkowicie zmarniały (np. heteranthera zosterifolia), która w zwykłym bazalcie krzewiła się w każdym kierunku bez dawkowania żadnych nawozów i przy podawaniu CO2 z octowni.

Decyzna zapadła ...
Czytaj więcej : Dylemat przed restartem ws. podłoża | Wyświetlone : 2491 | Odpowiedzi : 9


Podłoże dla piskorków

Jakie podłoże roślinne nadaje się dla piskorków z adhd? Chodzi o to, żeby nie uwalniało, żadnych szkodliwych związków, ani nie pyliło. Wiem, że najlepszy dla piskorków jest piasek, a piachu nie chcę. Chcę jakieś bogate dla roślin ciemne (brąz, czerń) podłoże, które nadaje się dla ryb dennych. Możecie coś polecić?
Czytaj więcej : Podłoże dla piskorków | Wyświetlone : 2330 | Odpowiedzi : 1


LT przygotowanie ziemi- pytanie do praktykujących

Planuje niedługo odpalić 54l na ziemi, więc czytam i czytam- po forach i książkę Walstad, ale ciągle mam jakieś wątpliwości.
Walstad pisze o ziemi ogrodowej + dolomit i w zasadzie to by było na tyle, ale problem polega na tym, że jakaś część akwarystów kupuje ziemię a nie bierze ją z ogródka, stąd moje pytania:
1. na roślinyakwariowe jest napisane o całym procesie mineralizacji: jak Wy przygotowywaliście swoją ziemię? tzn. czy każdy z Was postępował ...
Czytaj więcej : LT przygotowanie ziemi- pytanie do praktykujących | Wyświetlone : 3400 | Odpowiedzi : 11


Mieszanie ADY ze żwirem.

Witam.
Mam kilka pytań.
Mam, zbiornik 130x60x60 mam co2 i dobre oświetlenie w postaci 5x54w ( niedługo zrobię nową dębową pokrywę z ledami)
Czy głupotą by było zmieszanie dwóch worków ady 9l ze starannie wypłukanym i wyprażonym w piekarniku żwirem 2 mm?
Proporcje 19l ady i wór 20l żwiru.
Mam kirysy lamparcie na dnie, czy aby nie narobią bałaganu ( mętna woda)
Chcę by to podłoże było jednolite i tym razem nie przedzielę go siatką ...
Czytaj więcej : Mieszanie ADY ze żwirem. | Wyświetlone : 2086 | Odpowiedzi : 2


Rośliny... na tło strukturalne - jakie?

Witam,

Mam zamiar postawić w bańce tło strukturalne.
Ma ono liczne "półki" i występy, które aż proszą się o zagospodarowanie.

Proszę o poradę, jaka roślina nie potrzebuje korzenia w podłożu oraz zaaklimatyzuje się skutecznie w takich warunkach.
Czytaj więcej : Rośliny... na tło strukturalne - jakie? | Wyświetlone : 2039 | Odpowiedzi : 1


Jakie podłoże

Co proponujecie pod piasek aby rośliny i krewecie miały się dobrze? W małym zbiorniku rośliny mi się rozpadają i ciągle mam mętną wodę , więc chyba go zrestartować a będę tam krewecie babaulti brązow- kawowe więc podłoże powinno być jasne stąd ten piasek ale co pod? :?:
Czytaj więcej : Jakie podłoże | Wyświetlone : 3118 | Odpowiedzi : 23




 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890