.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 mar 2024, o 19:23

Nowości Nowości dla Podłoża

Mapa strony Podłoża » Dział : Podłoża

Wszystko o podłożach używanych w akwariach.Nowości, testy, nasze doświadczenia

Jakie podłoże do akwarium z bojownikiem?

Witam!!!
Jakie podłoże nadawało by się do akwarium 30l (kostka) z bojownikiem?
I jeszcze tak się tu zapytam jaka lampka do kostki o takiej : http://allegro.pl/akwarium-krewetkarium ... 17899.html
Czytaj więcej : Jakie podłoże do akwarium z bojownikiem? | Wyświetlone : 2752 | Odpowiedzi : 4


Restart zbiornika- substrat pod bazalt do krewetkarium???

Za jakis czas planuje restart 54litrów i będe chciała je przystosowac pod CR

Obecnie mam drobny bazalt pod nim Floran i teraz pytania:
1- Jak mam pozbyć się tego cholerstwa Floran bez zabawy w Kopciuszka?
2- Chcę zostawić bazalt- o ile się nadaje dla CR- ale co mam dać pod niego, żeby:
a- podłoże pełniło jakikolwiek bufor dla całości
b- kocham rośliny akwariowe, więc też żeby nie miało jakiegoś negatywnego ewentualnie wpływu na korzenie
c- ...
Czytaj więcej : Restart zbiornika- substrat pod bazalt do krewetkarium??? | Wyświetlone : 3460 | Odpowiedzi : 14


Mieszanka JBL/ADA

Witam ,jako iż jestem początkujący to bardzo często borykam się z problemami i zagwózdkami. Akwa jakie będzie to 60x35x35 zamówiłem z Opti -ale zobaczymy co wyjdzie na miejscu u szklarza. Rośliny jakie chciałbym posadzic to te z grupy mniej wymagających, a obsada to neony w grupie , danio :?: czy wystarczy im miejsca, zbrojnik i kilka otosków.
Jeśli chodzi o podłoże to chciałbym JBl AQUabasis pokryć ...
Czytaj więcej : Mieszanka JBL/ADA | Wyświetlone : 2530 | Odpowiedzi : 5


Lawa wulkaniczna opinie i porady.

Witam, kompletuję potrzebne elementy aranżacji i szukam ładnego i niedrogiego podłoża dla roślin. Wybór padł na lawę wulkaniczną.
Czy ktoś z Was ma takie podłoże?
- Jak ono wpływa na parametry?
- Czy rośliny nie mają problemów ze wzrostem?
- Ryby denne chyba odpadają przy takim podłożu?
- Może macie jakieś zdjęcia jak to u Was wygląda w szkiełku?
Czytaj więcej : Lawa wulkaniczna opinie i porady. | Wyświetlone : 2921 | Odpowiedzi : 4


Jak najmniej boleśnie przeprowadzić zmianę podłoża?

A właściwie, jak najmniej boleśnie.
Po wielu miesiącach poddaję się - mam dość mojego podłoża : Aqua Substrate II plus. Bardzo żałuję że nie poczytałem opinii wcześniej i dałem się namówić na to g.....
Pyli niemożliwie, po wielu miesiącach tylko na wierzchu jest w grudkach - pod spodem to już tylko pył - widzę przecież z przodu i z boku akwarium że nisze warstwy podłoża zmieniły się w proszek. Mało tego, uniosłem wczoraj mały korzeń ...
Czytaj więcej : Jak najmniej boleśnie przeprowadzić zmianę podłoża? | Wyświetlone : 14084 | Odpowiedzi : 7


Biotop Ameryka

Powiedzcie mi czy ten żwirek nadaje się jako biotop Ameryka:
http://allegro.pl/bialy-grys-dolomitowy ... 91405.html
Czytaj więcej : Biotop Ameryka | Wyświetlone : 3789 | Odpowiedzi : 13


Ada amazonia new + Tropica plant substate

Jakiś czas temu gdy wpadła mi do głowy pomysł na założenie nowego akwarium postanowiłem wykorzystać nietypowe połączenie.
Właśnie Amazonia i substrat Tropici.
Akwarium z różnych powodów jeszcze nie powstało, ale mam nadzieję wystartować nie później niż za 2 miesiące.
Z Amazonią nie miałem wcześniej do czynienia natomiast wiele słyszałem i czytałem o jej "magicznych" właściwościach, natomiast substrat Tropici z powodzeniem stosuję aktualnie w połączeniu z całkowicie jałowym podłożem.
Poszukałem trochę po sieci i nie znalazłem ...
Czytaj więcej : Ada amazonia new + Tropica plant substate | Wyświetlone : 6889 | Odpowiedzi : 3


Nowe podłoże IchthyoTrophic PROH2O

Pewnie mało kto wie ale firma IchthyoTrophic, którą większość pewnie kojarzy jako producenta pokarmów mrożonych dla ryb, ma w swojej ofercie coś więcej niż tylko jedzenie dla ryb. Oprócz znanych pokarmów mrożonych można kupić firmowane przez nich pokarmy lifilizowane, korzenie "japońskie" a ostatnio także podłoże do akwarium. I właśnie ostatnio w moje ręce trafiło do przetestowania, prosto od producenta, podłoże IchthyoTrophic PROH2O.


Podłoże opisane jest na etykiecie jako BIOAKTYWNY GRUNT AKWARIOWY i nazywa się PROH2O. ...
Czytaj więcej : Nowe podłoże IchthyoTrophic PROH2O | Wyświetlone : 4305 | Odpowiedzi : 3


JBL FLORAPOL czy AQUABASIS?

Witam. Na forum jestem nowa. Akwarystyką zajmuję się od trochę ponad pół roku. Ciągle się uczę a jest jeszcze tyle do ogarnięcia...
Do rzeczy...
Które z tych dwóch podłoży wybrać? Kusi mnie skoncentrowany Florapol bo tańszy o wiele. Do 100l zbiornika 700g chciałam dać.
Czytaj więcej : JBL FLORAPOL czy AQUABASIS? | Wyświetlone : 7306 | Odpowiedzi : 9


Używany RBS

Planuję we Wrocławiu na stancji reaktywować 63l. W związku z tym, że mam podżwirówkę i trochę już bardzo długo używanego i przez jakiś czas stojącego w we wiaderku podłoża, chciałbym coś z tym zmajstrować. Stąd pytanie czy RBS nadaje się jeszcze do użycia (częściowego) ? Chciałbym dać je na spód a na górę coś innego. 2 pytanie - jakie podłoże można by dać na wierzch ? ASII ? Manado ?
Czytaj więcej : Używany RBS | Wyświetlone : 2538 | Odpowiedzi : 13


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890

cron