.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 18 kwi 2024, o 18:23

Nowości Nowości dla Podłoża

Mapa strony Podłoża » Dział : Podłoża

Wszystko o podłożach używanych w akwariach.Nowości, testy, nasze doświadczenia

podłoże dla palet

Witam, jako że zamierzam zacząć przygodę z paletkami chciałem zasięgnąć kilku rad :)a widzę że kilku forumowiczów dyski ma więc może coś poradzicie szukam jakiegoś fajnego piasku chodzi mi żeby był neutralny na parametry (bo taki chyba jest ) jak najbielszy no i w miarę w dobrej cenie bo trochę go trzeba ,druga sprawa czy to dobry pomysł ten piasek na sam początek zabawy z paletami ?
Czytaj więcej : podłoże dla palet | Wyświetlone : 2545 | Odpowiedzi : 9


Nowe podłoże AquariumSubstrat - test

Dane dystrybutora:
Aquarium Substrate - samoczyszczące podłoże do akwarium

Podłoże to występuje w dwóch frakcjach - 1-1,5mm i 2-4mm w wielu wariantach kolorystycznych:
vulkano
capuccino
rosso
sahara
anthrazit/schwarz
namibia
karibik
goldrush
polar

Oto co na temat podłoża można przeczytać w katalogu:
SAMOCZYSZCZĄCE PODŁOŻE DO AKWARIUM
(AQUARIUM SUBSTRATE)
Zalety podłoża:
- absorbuje/rozkłada szkodliwe związki jak azotyn, amon, amoniak, chlorowane cząstki wody itd.
- związuje azotany i fosforany i nawozi nimi rośliny.
- ogranicza potrzebę nawożenia roślin, ...
Czytaj więcej : Nowe podłoże AquariumSubstrat - test | Wyświetlone : 3587 | Odpowiedzi : 1


Kalkulator substratów.

Witam poniższy link pozwoli Wam obliczyć ilość potrzebnego substratu.

http://sklep.chwastyakwariowe.pl/kalkulator-podloza.php
Czytaj więcej : Kalkulator substratów. | Wyświetlone : 3925 | Odpowiedzi : 3


Ebi-Gold Shrimp Soil

Odpaliłem akwarium 90x40x35 na tym podłożu, zużyłem około 3,30 worka także około 16,5-10 litrów, warstwa jaką uzyskałem to około 5-6cm.
Podłoże ma dość fajny kolor, tzn jest całkowicie czarne także w środku, moje wrażenia są póki co takie, mniej pyli niż np Aqua art, woda wydaje mi się ze szybciej się wyklarowała. Zalałem akwa. 40 litrami wody RO a reszta to była rzeszowska kranówka, po 24h parametry ph 6,6 kh 4, po 48h ph 6,6 ...
Czytaj więcej : Ebi-Gold Shrimp Soil | Wyświetlone : 3163 | Odpowiedzi : 8


Ebi-Gold Shrimp Soil jak dużo?

Mam takie pytanie ile l tego podłoża potrzeba na akwarium 80x35x40 profil czyli jakieś 100l (czy 15l wystarczy), zastanawiam się także nad zmiana zbiornika na trochę większy 80x40x40 czyli 128l, czy w przypadku zmiany na większe akwarium jest konieczność dokupienia jednego worka dodatkowo czyli zużycie 20l podłoża, wg informacji zawartych przy opisie produktu zaleca się stosowanie 25l podłoża na 160l (100x40x40) więc proporcjonalnie pasowało by przy moim przypadku zwiększenia zbiornika dokupić ten jeden worek.
Moje ...
Czytaj więcej : Ebi-Gold Shrimp Soil jak dużo? | Wyświetlone : 2887 | Odpowiedzi : 9


Red Bee Sand vs. Ebi-Gold

Witam, dla zainteresowanych kupnem podłoża dedykowanego dla krewetek wstawiam zdjęcie podglądowe, na którym widać ich barwę.
Do akwarium na podłożu RBS wsypałem kilka kulek podłoża Ebi-Gold. Widać znaczącą różnicę w kolorze obu tych podłoży. Ważną kwestią jest fakt, że Podłoże RBS wewnątrz jest jaśniejsze(jak glina) a na zewnątrz ma tylko cienka powłokę (otoczkę), która z biegiem czasu łuszczy się i odpada od ziaren, co daje nie zbyt przyjemny wizualnie efekt.
Natomiast Ebi-Gold jest granulatem o ...
Czytaj więcej : Red Bee Sand vs. Ebi-Gold | Wyświetlone : 3216 | Odpowiedzi : 3


Akwarium ziemia + bazalt

Założyłem 31 stycznia 2009 roku akwarium na ziemi, przy namowie kolegi, napiszę jak to zrobiłem a potem podzielę się efektami. Generalnie na dno poszła ziemia ogrodowa zwykła, najtańsza jaka istnieje (bo takie mają najmniej chemii) dodam, że z takiej ziemi trzeba usunąć wszystkie korzenie, śmieci itp które gdzieś tam czasem się pojawiają (ja np miałem kilka gałązek korzeni malutkich). Na dno poszło ok. 4 cm ziemi (zaleca się od 2 do 4) a na wierzch ...
Czytaj więcej : Akwarium ziemia + bazalt | Wyświetlone : 6529 | Odpowiedzi : 15


Zanim kupisz podłoże.....

Bardzo ważnym elementem naszego zbiornika jest podłoże.Nie jest to jednak takie proste jak mogli byśmy przypuszczać, a nad dobraniem właściwego i funkcjonalnego podłoża warto porządnie się zastanowić.
Pierwszą ważną kwestią jest planowana fauna i flora w naszym zbiorniku.
Rodzaj podłoża należy dopasować do ich potrzeb po to aby podczas funkcjonowania zbiornika obyło się bez większych problemów.
Formowanie podłoża:
Warstwę podłoża należy usypywać z pewnym pochyleniem tzn. więcej podłoża przy tylnej szybie a mniej przy szybie ...
Czytaj więcej : Zanim kupisz podłoże..... | Wyświetlone : 8019 | Odpowiedzi : 31


Podłoże dla krewetek

Cześć.

Poleciłbym Red Bee Sand. Ale po 2 miesiącach obu podlozy w roznych oczywiscie baniakach na tej samej wodzie zauważyłem że pH jest równe 7,2 - (RBS bez filtracji podzwirowej). Natomiast 4 dnia po zalaniu go miał on pH 6,8 najjnizsze z wody o parametrach pH 8,5.

Polecam oba te podłoża, ale RBS jest zdecydowanie lepszy pod crystale z takiego powodu ze nie ma w sobie zadnych nawozow i nic sie nie osadza w baniaku ...
Czytaj więcej : Podłoże dla krewetek | Wyświetlone : 2443 | Odpowiedzi : 0


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890