.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 24 kwi 2024, o 00:37

Nowości Nowości dla Rośliny

Mapa strony Rośliny » Dział : Rośliny

Fajne krasnorosty

IMG_20201101_125203-min.jpg
Witam w akwarium mam krasnorosty ,które zrobiły się zielone. Fajnie to wygląda ale zastanawiam się czemu się takie zrobiły.
Czytaj więcej : Fajne krasnorosty | Wyświetlone : 2939 | Odpowiedzi : 0 | Dział : Glony - identyfikacja i zwalczanie


Glony na podłożu i roślinkach

Witam
Mam problem z glonami w akwarium 112l. Glony są na żwirku i pod nim gdzie znajduje się piasek. Oprócz tego mam glony na trawniku i niektórych roślinach. Woda jest trochę mętna.
Oświetlenie 16w Ledy świece 8 h.
Podmiana wody raz na tydzień około 10l.
Nie leje nawozów bo jak lałam to miałem więcej glonów.
Paramenty wody:
paski jbl
0 NO3
0N02
4/70GH
6/107KH
6,8pH
Proszę o weryfikacje glonów i o poradę jak je zwalczyć ...
Czytaj więcej : Glony na podłożu i roślinkach | Wyświetlone : 2156 | Odpowiedzi : 4 | Dział : Glony - identyfikacja i zwalczanie


Oedogonium, jak walczyć?

Witam. Byłbym wdzięczny za pomoc w identyfikacji glona, gdyż te dwa glony jak w tytule są tak podobne że nie potrafie ich rozróżnić. No chyba że wywaliło mi dwa glony jednocześnie. Prawdopodobnie, a raczej na pewno sam zawaliłem bo przegiąłem z podawaniem żelaza. Pyli mi też trochę szyby. Tak więc co to za glon i jak z nim walczyć?
Parametry wody:
Ph 6,6
Gh 10
Kh 4
No3 5
Po4 0,25
K 25
Ca 45 ...
Czytaj więcej : Oedogonium, jak walczyć? | Wyświetlone : 12233 | Odpowiedzi : 5 | Dział : Glony - identyfikacja i zwalczanie


Co się dzieje z roślinami?

Witam wszystkich,
Na wstępie - przestudiowałam różne tematy i artykuły nt. niedoborów/nadmiarów itp., ale wciąż nie mogę postawić jednoznacznej diagnozy...Czego może im brakować? Problem dotyczy obu zbiorników (45l i 30l). W obu stosuję nawozy Aqua Art Micro, Carbo i Macro Green wg zaleceń producenta, podmieniam co tydzień 33-50% wody, oświetlenie LED (w jednym wychodzi ok. 21 lumenów/litr, w drugim są 2 stare lampki LED 7W), nie dozuję CO2 (tylko węgiel w płynie). Mieszanka roślin szybko- ...
Czytaj więcej : Co się dzieje z roślinami? | Wyświetlone : 3549 | Odpowiedzi : 4 | Dział : Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin


Umierajace rosliny

Witam! Mam stosunkowo świeże akwarium bo ma okolo 3 miesięcy, 120 40 60h oświetlenie które mialem w zestawie to t8 30 watt. Wiem ze jest slabe oświetlenie, ale rosliny (zabienice) zaczynały naprawde fajnie rosnąć, jasne powoli , ale rosły. Jeden z kiryskow miał martwice pletw i jegomość z zoologicznego, który identyfikowal sie jako znawca dal mi jakis środek bakteriobójczy dla zwierzat hodowlanych nieakwariowych. Efekt kirysek zdrowy plywa szczesliwy z życia ale rosliny szlag trafił. Wiedna ...
Czytaj więcej : Umierajace rosliny | Wyświetlone : 2453 | Odpowiedzi : 3 | Dział : Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin


Identyfikacja rośliny

Ktoś zna roślinę zaznaczoną na zdjęciu? Wiem że ma miękka łodygę z której wyrastają liści
Czytaj więcej : Identyfikacja rośliny | Wyświetlone : 2497 | Odpowiedzi : 1 | Dział : Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin


Aquaflora Complete - bezpieczny dla krewetek?

Witam,
Kupiłam trochę bezmyślnie nawóz, bo akurat skończył mi się ten, który do tej pory stosowałam - tym razem skusił mnie AquaFlora Complete, którego do tej pory nie miałam okazji wypróbować. W sklepie nie doczytałam etykiety, a dzisiaj przy okazji podmianki zerknęłam i okazało się że nie dość, że ma w składzie miedź, to jeszcze azotany (44mg w jednej dawce), w związku z tym nie wiem czy mogę go stosować w akwarium z krewetkami (amano), ...
Czytaj więcej : Aquaflora Complete - bezpieczny dla krewetek? | Wyświetlone : 2702 | Odpowiedzi : 1 | Dział : Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin


Brunatna wata w akwarium.

Witam.
Akwarium ma dwa tygodnie. Zauważyłem po raz kolejny (w ostatnim akwarium w tym pokoju tez ten sam problem) ze pojawiły się na roślinach i dekoracjach w akwarium brunatne klaki,wata.Tu kilka slow a parametrach wody jakie panują w akwarium.Jak by były potrzebne jakieś inne informacje proszę napisać to podam.

Akwarium 240l brutto
Tropica Soil,pod podłożem JBL Volcano mineral.Bakterie Qualdrop,Volcano mineral pawder.
Oświetlenie NuniQ WIDE LED 60 46W poboru mocy - 2 szt.
Filtracja Aquael Ultramax ...
Czytaj więcej : Brunatna wata w akwarium. | Wyświetlone : 3035 | Odpowiedzi : 2 | Dział : Glony - identyfikacja i zwalczanie


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890