.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 19 kwi 2024, o 10:23

Nowości Nowości dla Rośliny

Mapa strony Rośliny » Dział : Rośliny

Ziemia do LT

Drodzy akwaryści, korci mnie żeby do nowego LT użyć takiej ziemii, jak w linku. Myślicie, że rybom nie będzie szkodzić?https://zapodaj.net/1fb1ef0645477.jpg.html
Czytaj więcej : Ziemia do LT | Wyświetlone : 2744 | Odpowiedzi : 1 | Dział : Podłoża


Wymiana na czarne podłoże

Cześć,
Chciałbym zapytać o radę odnośnie czarnego podłoża, które będzie w miarę bezproblemowe, pozwoli uniknąć wysypu glonów i będzie powoli uwalniać związki chemiczne do wody. Czytałem poniższe wątki i bardzo fajnym rozwiązaniem jest substrat + lawa. Niestety nie umiem znaleźć czarnych wersji.

Przeglądałem też opinie o Black Soil czy Seachem Flourite Black ale zdania są podzielone. Wolałbym uniknąć super zaawansowanych podłoży aktywnych bo nie mam tak dużego doświadczenia ani pełnej gamy testów do kontroli wody. ...
Czytaj więcej : Wymiana na czarne podłoże | Wyświetlone : 2756 | Odpowiedzi : 0 | Dział : Podłoża


Co to za roślina?

Witam może mi ktoś powiedzieć co to za roślinka? Przyczepiła się do mchu i sobie rośnie :)
Czytaj więcej : Co to za roślina? | Wyświetlone : 3328 | Odpowiedzi : 6 | Dział : Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin


Strzałka - czarne krawędzie liści

Cześć,
Mam mały problem ze strzałką. Po ponad miesiącu od założenia akwarium od kilku dni krawędzie liści - zarówno nowych jak i starych - zaczęły czernieć. Nie są to okrzemki. Nie da się tego zetrzeć. Krewetki i otoski też tego nie ruszają. Dolegliwość nie postępuje. Niektóre liście straciły kolor i wyraźnie stają się przezroczyste. Reszta roślin poza jedną, której zdjęcie też dorzucam ma się dobrze.
Akwarium jest 60l. Filtr Fan 1 tylko z gąbką. Wodę ...
Czytaj więcej : Strzałka - czarne krawędzie liści | Wyświetlone : 2624 | Odpowiedzi : 0 | Dział : Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin


Pierwsze akwarium

Witam,
zakładam pierwsze akwarium firmy Aquael o wymiarach 60x30x30 mam pomysł na wykonanie akwarium lecz nie wiem jakie podłoże do tego wybrać. W akwarium mają znajdować się roślinki oraz rybki, Roślinki początkowo łatwe w utrzymaniu(jak ktoś ma jakieś fajne to poprosiłbym o nazwy) trochę krewetek, usłyszałem takie określenie jak kosiarki że są przydatne na początku ale nie mam pojęcia co to raz kilka rybek do stworzenia ruchu. Co do podłoża chciałbym stworzyć je z 2 ...
Czytaj więcej : Pierwsze akwarium | Wyświetlone : 3330 | Odpowiedzi : 10 | Dział : Podłoża


Braki na kryptokorynie

Witam wszystkich. Proszę o pomoc.
Odniedawna zauważyłem że na kryptokorynie pojawiły sie przebarwienia, liscie od środka robią sie brązowe, występuję to tylko na starych liściach, nie zauważyłem spowolnienia wzrostu, reszta roślin jest ok.
Z góry dziękuję za pomoc
Czytaj więcej : Braki na kryptokorynie | Wyświetlone : 2750 | Odpowiedzi : 0 | Dział : Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin


Anubiasy pokrywają się brązowym nalotem, 500l

Witam. W moim akwa mam problem z Anubisami i mikrozorium , które pokrywa brązowy nalot w formie pyłu jak i większych grudek. Po potrząśnięciu roślinką wszystko uwalnia się z rośliny i pływa po całym akwa. Już nie wiem jak się tego pozbyć, roślinki rosną słabo, a mikrozorium już prawie wszystko usunąłem z akwa. Trochę o awka:
- start akwa sierpień 2018r.;
- wody jakieś 500 l;
-oswietelnei 5 x 80 w w róznych konfiguracjach od ...
Czytaj więcej : Anubiasy pokrywają się brązowym nalotem, 500l | Wyświetlone : 3937 | Odpowiedzi : 13 | Dział : Glony - identyfikacja i zwalczanie


Podłoże pod rośliny

Witam
Z racji tego że ostatnie dwa lata miałem głównie welony więc wypadłem troche z obiegu jesli chodzi o akwarystyke roślinna. Chciałbym postawić 30l Opti roślinniaczek bez co2 tylko aldehyd będzie lany.
Lampeczka jaka planuje to aquael leddy Slim 16W duo sunny and plant. Wychodzi 0,5W/l w ledach.
Jakie teraz są nowe podłoże godne polecenia? Myślałem o Amazonii light ale kurczę zrobili ja w kolorze jasno brązowym co średnio mi się podoba. Skolei na podmianki ...
Czytaj więcej : Podłoże pod rośliny | Wyświetlone : 2268 | Odpowiedzi : 3 | Dział : Podłoża


Torf do obniżenia Ph

Witam wszystkich.
Mam pytanie, czy torf włuknisty obniży mi ph wody?
Dane baniaka - 72l
Ph w kranie 7,5 w akwarium 7,2
GH 7
KH 4
No3 około 20
Temp. 25-25,5
Oświetlenie ledowe 9 godzin
Filtr unimax 250 - media(1.gąmbki,2włóklina,3 i 4 ceramika w miejscu na lampe dodatkowo ceramika)
Opsada
-parka ramirezów
-8 neonów czerwonych
-8 zwinników blehera
-4 otoski
- 3kiryski pstre.
Chciałbym zejść tak do 6,5 - 6,8 z ph.
Jeśli torf to ...
Czytaj więcej : Torf do obniżenia Ph | Wyświetlone : 22841 | Odpowiedzi : 6 | Dział : Chemia wody


Jaka roślinka do krewetkarium

Witam
Zamówilem sobie takie szkiełka do krewetkarium.
Co polecacie posadzić w tym żeby fajnie wyglądało? Będzie wisieć u góry blisko tafli.
Krewetkarium 20l, bez nawozenia ze wzgledu na crystale, oświetlenie świetlówka aquael 11W (zwykła nie led). Ph wody 5 5. Twardość Gh 6'

Co to jest to na zdjęciu? :)
Czytaj więcej : Jaka roślinka do krewetkarium | Wyświetlone : 2842 | Odpowiedzi : 4 | Dział : Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890