.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 23 kwi 2024, o 09:25

Nowości Nowości dla Rośliny

Mapa strony Rośliny » Dział : Rośliny

ZIELONA WODA w ładnym akwarium :(

Dzień 456... problem - zielona woda :( Co może być przyczyną? Co jakiś czas problem powraca :/

Akwarium roślinne z obsadą. Zbiornik ma 200 l brutto.
Długość 100, szer. 40, wys. 50.

PODŁOŻE: spód - CAL Green Base XR, wierzch - CAL Black Earth

SKAŁY: Scenery Stone

FILTRACJA: Hydor External Professional 350
o gąbka
o AZOO ACTIVE FILTER 4in1 1litr
o Matrix Seachem
o purigen
o włóknina ...
Czytaj więcej : ZIELONA WODA w ładnym akwarium :( | Wyświetlone : 2553 | Odpowiedzi : 2 | Dział : Glony - identyfikacja i zwalczanie


Jak się pozbyć mchu?

Mam mech w akwarium który mnie wkurza bo zarasta Eleocharisa i w ogóle jest wszędzie. Chciałbym się go pozbyć. Wybieranie ręczne działa jako-tako, ale macie może na to jakiś lepszy patent?

Np. z wgłębką kiedyś nie miałem problemu, wyławiałem i wyławiałem, ale to było łatwe bo wgłębka unosi się na powierzchni. W przypadku mchu tak nie jest, jakieś kawałki zawsze się rozwalają po całym akwarium.
Czytaj więcej : Jak się pozbyć mchu? | Wyświetlone : 3081 | Odpowiedzi : 2 | Dział : Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin


Skalary , jaka płeć ?

Witam .
posiadam takie oto dwa skalary i chciałbym dowiedzieć się który jaką posiada płeć
z góry dziękuje :)
Czytaj więcej : Skalary , jaka płeć ? | Wyświetlone : 2771 | Odpowiedzi : 2 | Dział : Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin


Problem z klarownością wody

H.E.L.P.

Cześć mam pewien problem z klarownością wody w roślinniaku. Mianowicie zielenieje, mętnieje...

Krystaliczna jest po zastosowaniu lampy UV przez tydzień. Lampa działa 100x lepiej niż ten śmieszny doctor Chihiros. Woda jest krystaliczna a glony znikają. Niestety po jakimś czasie znów mętnieje.
W kubełku Hydor 350 od dołu: gąbka, ceramika, Matrix, Purigen, MatrixCarbon, włóknina.
Litraż 200 brutto. Wodę podmieniam co ok. 2 tyg. Zbiornik ma już rok. Podłoże CAL.

Zastanawiam się co jest przyczyną? Bakterie ...
Czytaj więcej : Problem z klarownością wody | Wyświetlone : 2364 | Odpowiedzi : 3 | Dział : Glony - identyfikacja i zwalczanie


Problem z microsorium windelov

Hej.
Mam problem z microsorium windelov. Dokładnie to problem jest umnie i u mojego ojca. Mieszkamy w innych miejsach a problem ten sam.
Otóż postrzępione końcówki czarnieją. Akwa LT. Nie nawożone niczym. Dość dziwna sytuacja. Jak widziałem na necie często się to zdarza.....
Niby nawożenie dodać. Tylko że jest to roślina do LT więc nie powinno być zadnego problemu.
Jak coś dodam zdjęcie gdyby było potrzebne.
Czytaj więcej : Problem z microsorium windelov | Wyświetlone : 2714 | Odpowiedzi : 1 | Dział : Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin


Problem z glonami

Witam od listopada założyłem nowy zbiornik 300 l :D Oczywiście użyłem wody ze starego zbiornika 112l i przełożyłem stary filtr HW302 robi za biologa a jako mechaniczny dokupiłem Ferplast blumodular 03. Oświetlenie led ponad 10 000 lumenów. Stosuje nawozy blue-line. Na początku wszystko fajnie ale zaczął się problem z zielenicami i glonami nitkowanymi Stopniowo zmniejszyłem oświetlenie do 9h jak i dawkowanie nawozów Zielenic było mniej ale, ...
Czytaj więcej : Problem z glonami | Wyświetlone : 2894 | Odpowiedzi : 10 | Dział : Glony - identyfikacja i zwalczanie


Żabienica amazońska

mam akwa 112l
w nim dorosłą parę skalarów.
oświetlenie 3- punktowe ledowe mocy 4-5-4 Wat w ledach.
a w nim 3 kszoczki żabienic.
w jednym kszoczku który jest pod najsilniejszym ledem a który rósł najlepiej i tworzył największą rozetę od jakiegoś czasu nowe liście już nie osiągają takich rozmiarów a wręcz mam wrażenie że słąbną nowe przyrosty i kolorystycznie liście robią się blado zielono-żółtawe.

jaki może być tego powód?
Podmiany robię raz w tygodniu po ...
Czytaj więcej : Żabienica amazońska | Wyświetlone : 3167 | Odpowiedzi : 1 | Dział : Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin


Dlaczego roślinki zmieniają kolor?

Witajcie
Kilka dni temu zauważyłam, że część liści jednego gatunku rośliny zmienia kolor z zielonego na brązowawy, a czasami wygląda nawet na bordowy. Roślinki w małym akwarium długo staly w miejscu, nie rosły i nie rozwijały się w żaden sposób zapewne ze względu na totalny niedobór światła... po przeniesieniu do większego zbiornika doświetlone ledami zaczęły słabo rosnąć i wypuszczać nawet nowe listki. Ale też starsze liście zaczęły się przebarwiać, plamami, nierównomiernie. Czy może ktoś ma ...
Czytaj więcej : Dlaczego roślinki zmieniają kolor? | Wyświetlone : 3162 | Odpowiedzi : 5 | Dział : Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin


Problem z glonami

Akwarium ma ok. roku i od jakichś 2 miesięcy coraz więcej mi się tego pojawia.
Zbiornik 60l, 6 tęczanek, 8 Razbor Galaxy, 3 cierniooczki, 3 helmety i trochę krewetek Red Cherry

Co to są za glony?

foto01.jpg


foto02.jpg
Czytaj więcej : Problem z glonami | Wyświetlone : 2793 | Odpowiedzi : 16 | Dział : Glony - identyfikacja i zwalczanie


Nawożenie solami - stężenia w słupie wody

cześć,

Wgryzam się w temat nawożenia solami...
Jak to jest - wszędzie podawane są pewne wartości np. tygodniowych zużyć N=15ppm. Rozumiem, że tyle rośliny pobierają by właściwie funkcjonować. A jaki jest poziom stężenia tego pierwiastka, który powinien być w wodzie cały czas?
Inny mi słowy - czy w wodzie mam utrzymywać cały czas 15ppm + do tego dzienna dawka, która pobiorą rośliny np. przy nawożeniu codziennym +/-2ppm?
Nie zakładam, że nawozi się w ten sposób, ...
Czytaj więcej : Nawożenie solami - stężenia w słupie wody | Wyświetlone : 2772 | Odpowiedzi : 8 | Dział : Chemia wody


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890