.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 26 kwi 2024, o 03:34

Nowości Nowości dla Rośliny

Mapa strony Rośliny » Dział : Rośliny

Don Kichot z Wrocławia, czyli nierówna walka z glonami...

Hej! Mam nadzieję, że znajdę u was pomoc, gdyż zawiodły mnie już wszystkie możliwe sposoby walki z zielonym ustrojstwem (czyt. glony). Od pewnego czasu (1,5 miesiąca) pojawił się w moim akwarium problem z ciemnozielonymi glonami, podejrzewam, że krasnorostami, ale nie jestem do końca pewien. Do tej pory żadnych problemów nie miałem. Glon atakuje głównie mikrozoria i bolbitisy, niszcząc je w zastraszającym tempie:( (fotki). W jaki sposób (najlepiej naturalny), zwalczyć tą plagę?
Akwarium: 240 litrów
dwie ...
Czytaj więcej : Don Kichot z Wrocławia, czyli nierówna walka z glonami... | Wyświetlone : 1829 | Odpowiedzi : 11 | Dział : Glony - identyfikacja i zwalczanie


Jakie rosliny do akwarium 30L

W niedlugim czasie planuje restart zbiornika i zastanawiam sie jakie roslinki moglbym posadzic. 30L oswietlenie swietlowka kompaktowa 18W. Zastanawialem sie nad malym henkiem i glosia. Co jeszcze moglbym tam "wlozyc" prosilbym o nazwy lacinskie jesli znacie ;)
Czytaj więcej : Jakie rosliny do akwarium 30L | Wyświetlone : 3606 | Odpowiedzi : 10 | Dział : Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin


Używany RBS

Planuję we Wrocławiu na stancji reaktywować 63l. W związku z tym, że mam podżwirówkę i trochę już bardzo długo używanego i przez jakiś czas stojącego w we wiaderku podłoża, chciałbym coś z tym zmajstrować. Stąd pytanie czy RBS nadaje się jeszcze do użycia (częściowego) ? Chciałbym dać je na spód a na górę coś innego. 2 pytanie - jakie podłoże można by dać na wierzch ? ASII ? Manado ?
Czytaj więcej : Używany RBS | Wyświetlone : 2615 | Odpowiedzi : 13 | Dział : Podłoża


podłoże dla palet

Witam, jako że zamierzam zacząć przygodę z paletkami chciałem zasięgnąć kilku rad :)a widzę że kilku forumowiczów dyski ma więc może coś poradzicie szukam jakiegoś fajnego piasku chodzi mi żeby był neutralny na parametry (bo taki chyba jest ) jak najbielszy no i w miarę w dobrej cenie bo trochę go trzeba ,druga sprawa czy to dobry pomysł ten piasek na sam początek zabawy z paletami ?
Czytaj więcej : podłoże dla palet | Wyświetlone : 2592 | Odpowiedzi : 9 | Dział : Podłoża


Szyszki olchy a zmiana ph

Witam.Mam pytanie dotyczące zmiany ph w baniaku po zastosowaniu szyszek olchy.Czy jest ono znaczne czy znikome.Mnozy mi sie wszystko a zachciało mi się zmienić kolor wody pod BW stąd to pytanie.
Czytaj więcej : Szyszki olchy a zmiana ph | Wyświetlone : 2265 | Odpowiedzi : 2 | Dział : Chemia wody


Rozpadające się liście - Pistia

Pistia marnieje w oczach... Może to być spowodowane wodą skraplającą się z pokrywy? Dodaje zdjęcie jak aktualnie wygląda, liście dosłownie rozpadają się w pył ;(

Obrazek
Czytaj więcej : Rozpadające się liście - Pistia | Wyświetlone : 1357 | Odpowiedzi : 4 | Dział : Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin


Podawanie CO2 Problem

Witam mam akwarium 356l i pytanie czy mam je nawozić CO2 przy dwóch świetlówkach T5 58W






Z góry dziękuję za odpowiedź
Czytaj więcej : Podawanie CO2 Problem | Wyświetlone : 1130 | Odpowiedzi : 4 | Dział : Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin


zwalczanie

mam zielenice i mam pytanie:
jak można zwalczyć go? :?
Czytaj więcej : zwalczanie | Wyświetlone : 1307 | Odpowiedzi : 6 | Dział : Glony - identyfikacja i zwalczanie


Nowe podłoże AquariumSubstrat - test

Dane dystrybutora:
Aquarium Substrate - samoczyszczące podłoże do akwarium

Podłoże to występuje w dwóch frakcjach - 1-1,5mm i 2-4mm w wielu wariantach kolorystycznych:
vulkano
capuccino
rosso
sahara
anthrazit/schwarz
namibia
karibik
goldrush
polar

Oto co na temat podłoża można przeczytać w katalogu:
SAMOCZYSZCZĄCE PODŁOŻE DO AKWARIUM
(AQUARIUM SUBSTRATE)
Zalety podłoża:
- absorbuje/rozkłada szkodliwe związki jak azotyn, amon, amoniak, chlorowane cząstki wody itd.
- związuje azotany i fosforany i nawozi nimi rośliny.
- ogranicza potrzebę nawożenia roślin, ...
Czytaj więcej : Nowe podłoże AquariumSubstrat - test | Wyświetlone : 3637 | Odpowiedzi : 1 | Dział : Podłoża


Biało-zielona mętna woda

Witam,
akwa 450l, filtr JBL e-1500, temp 26st., ośw. 4xT5 54W, parametry wody pod kontrolą.
Dojrzewa już od 6 tygodni, a od 3 tyg. są rośliny i kilka mało wymagających rybek w tym duży zbrojnik lamparci.
Nagle chyba z powodu niezjedzonego przez zbrojnika kawałka gotowanej marchwi pojawił się gigantyczny zakwit i woda zrobila się mętna aż białawo-zielona.
Wymieniłem w ciągu ostatnich 3 dni ok 100 wody, dodałem watę SERA na ostatnie piętro fitra
Dziś wyłączyłem ...
Czytaj więcej : Biało-zielona mętna woda | Wyświetlone : 2946 | Odpowiedzi : 16 | Dział : Glony - identyfikacja i zwalczanie


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890

cron