.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 16 kwi 2024, o 13:59

Nowości Nowości dla Rośliny

Mapa strony Rośliny » Dział : Rośliny

Księżyczka krzyżowa — Crescent-cup liverwort

Witam

Podczas małych porządków na balkonie w doniczce zauważyłem wątrobowca a jest to prawdopodobnie Księżyczka krzyżowa - musiałem go przynieść z jakąś rośliną balkonową ze sklepu w tamtym roku ;) . Oczywiście bez zastanowienia część poleciała do akwarium i zobaczymy czy i ewentualnie jak to będzie sobie rosło pod wodą :mrgreen: .

księżyczka.jpg
...
Czytaj więcej : Księżyczka krzyżowa — Crescent-cup liverwort | Wyświetlone : 2489 | Odpowiedzi : 0 | Dział : Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin


Filtr RO - kilka pytań

Witam,
mam kilka pytań do użytkowników filtrów RO.
1. Czy ogranicznik przepływu (restryktor) wody odpadowej wydaje u was dość głośny dźwięk? Jest to takie szumienie, syczenie. U mnie dźwięk ten jest dość głośny. Wydawało mi się, że skoro do ogranicznika wpada woda pod ciśnieniem, a on je ogranicza, to dźwięk ten jest chyba normalny. Jednak po obejrzeniu kilku filmów o filtrach RO na youtube, nie słyszałem, by u kogoś ogranicznik wydawał taki dźwięk, a kamera, ...
Czytaj więcej : Filtr RO - kilka pytań | Wyświetlone : 3088 | Odpowiedzi : 11 | Dział : Chemia wody


Brązowy osad na roślinach, kamieniach i w ogóle na wszystkim

Pytanie jak w tytule. Wszędzie oasadza się jakiś brązowy nalot. Po przetarciu palcem schodzi dość łatwo. Co to może być? Akwarium ma 1,5 roku
Czytaj więcej : Brązowy osad na roślinach, kamieniach i w ogóle na wszystkim | Wyświetlone : 3184 | Odpowiedzi : 5 | Dział : Glony - identyfikacja i zwalczanie


Woda w kranie Ca=125, Mg=75

cześć,

Na podstawie testów jak i informacji od dostawcy wody posiadam w kranie wodę: Ca=125, Mg=75. Wg tego co czytam odnośnie nawożenia solami, nie są to prawidłowe proporcje (Ca:Mg ok 4:1). W akwarium mam mieszankę kran:Ro 1:1 w związku z tym parametry mam na poziomie
Ca=65, Mg=30.
Czy powinienem jakkolwiek starać się doprowadzić wodę do 4:1 czy starać się poziomy innych makro równać wg zasad do tych?
Roślin mam sporo. Podaję Co2, K, Fe.

A ...
Czytaj więcej : Woda w kranie Ca=125, Mg=75 | Wyświetlone : 2728 | Odpowiedzi : 19 | Dział : Chemia wody


Polskie rośliny w akwarium

Jakie znacie rośliny akwariowe rosnące naturalnie w Polsce?
Czytaj więcej : Polskie rośliny w akwarium | Wyświetlone : 2740 | Odpowiedzi : 2 | Dział : Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin


Mech na korzeń

Witajcie.
Mam nadzieje że dobry dział.
Mam koncepcje do delikatniej przebudowy akwarium. Korzeń postawiony w rogu i obrośnięty mchami i pelia.
Pytanko tylko jaki mech jest dobry do formowania. Chodzi o dość zwartą kępę. Mam Jave i to takie słabe jest :)
Fissidens się nada ? Bo ponoć one rosną do góry. Przy cięciu rozrośnie się na boki ?
Jakieś propozycje ? Bardziej takie średnio wymagające bo ...
Czytaj więcej : Mech na korzeń | Wyświetlone : 6145 | Odpowiedzi : 4 | Dział : Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin


Jakie są przyczyny PYLENIA SZYB?

Jakie są przyczyny pylenia szyb?

Zmagam się z tym od startu. Nawet stosując CHICHIROS DOCTOR II NANO pył i tak jest widoczny na szybach po 2 dniach. Dziś po raz pierwszy wykryłem fosfor w wodzie, i moim zdaniem, jest on za wysoki (czy to może być przyczyna pylenia?).
Podłoże: spód - CAL Green Base XR, wierzch - CAL Black Earth.
Poniżej wyniki testów.

Opis akwarium: http://www.dfa.net.pl/doswietlenie-parvuli-trawnika-t6966.html
Czytaj więcej : Jakie są przyczyny PYLENIA SZYB? | Wyświetlone : 2850 | Odpowiedzi : 6 | Dział : Glony - identyfikacja i zwalczanie


Miernik TDS

Witam,
przejrzałem kilka postów na forum odnośnie mierników TDS, ale i tak chciałbym odświeżyć temat. Jakie sprawdzone przez Was mierniki możecie polecić? Czym oprócz miernika TDS, testów na Ph i twardość warto sprawdzać jeszcze wodę z filtra RO? Z góry dzięki za odpowiedzi.
Czytaj więcej : Miernik TDS | Wyświetlone : 1946 | Odpowiedzi : 1 | Dział : Chemia wody


Brak K??

http://allegro.pl/makro-mikro-potas-car ... 50324.html co sądzicie o tych nawozach? Ktoś z was z nich korzysał? Założyłem swoje akwa 7.11.17 i po inwazji okrzemek, jakiś nitek itp. Zauważyłem braki, chyba potasu bo liście zaczynają się "dziurawić", jedna roślinka jakby "gubi" tkanki liścia ale zostaje szkielet. Natomiast jednemu anubiasowi nic nie jest, a tak to wszystkie roślinki wykazują braki. Ja wiem, że plag egipskich było siedem ale czy ja przez ...
Czytaj więcej : Brak K?? | Wyświetlone : 2933 | Odpowiedzi : 9 | Dział : Identyfikacja, pielęgnacja i nawożenie roślin


odmulanie bakteriami

Witam, słyszałem kiedyś, że zamiast odmulania można użyć bakterii popularnie stosowanych np. do szamb. Można to kupic w marketach, oczywiście w odpowiednich proporcjach.
Przypomniałem sobie o tym gdyz ostatnio znalazłem coś takiego

http://allegro.pl/kordon-tidy-tank-fres ... 17967.html
stosował ktos z was jako odmulacz baterie?
Czytaj więcej : odmulanie bakteriami | Wyświetlone : 5238 | Odpowiedzi : 14 | Dział : Chemia wody


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890