.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 mar 2024, o 13:26

Nowości Nowości dla Rozmnażanie ryb i krewetek

Mapa strony Rozmnażanie ryb i krewetek » Dział : Rozmnażanie ryb i krewetek

Jeśli nie wiesz jak rozmnożyć jakiś gatunek ryby, krewetki lub masz jakieś sukcesy w hodowli, napisz o tym w tym dziale

Nowe krewetki Yellow

Witam, ostatnio zakupiłem 10 sztuk krewetek neocaridina golden back yellow ze sklepu zoologicznego. jest jednak jeden problemik :(
otóż owe krewecie zamiast pełno żółtego koloru mają w sobie coś z red cherry
{chyba tylko 1 pokolenie jest wymieszane} :oops:
jest jakaś szansa żeby kiedyś odzyskały swoje złote kolory ...
Czytaj więcej : Nowe krewetki Yellow | Wyświetlone : 2764 | Odpowiedzi : 1


Krewecie Red Cherry

Witam, ostatnio bardzo popularne stały się przeróżne odmiany krewetek akwariowych...
Im więcej o nich czytam tym bardziej chce mi się je kupić, a poza tym w moim akwarium ogólnym z proporczykowcami, otoskami, neritinami i zbrojnikem jest jakoś tak... pusto. :P
Zachęcił mnie do tego m.in. ten filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=00m2CnUtKS8
Na celowniku obecnie mam Krewetki Red Cherry - ich wymagania ...
Czytaj więcej : Krewecie Red Cherry | Wyświetlone : 1950 | Odpowiedzi : 2


Narybek kakadu

Witam
Zauważyłem narybek kakadu . Samica odgania ryby i nie wiem co mam teraz zrobić. Oprócz kakadu mam neonki innesa i kiryski pstre.
Czytaj więcej : Narybek kakadu | Wyświetlone : 21003 | Odpowiedzi : 1


Rozmnażanie Proporczykowca Chromaphyosemion volcanum

Zapraszam serdecznie do obejrzenia filmu dotyczącego rozmnażania Proporczykowców Chromaphyosemion volcanum
''Kompina C 03/14 DNZ .Ten gatunek proporczykowca jest dość rzadko spotykany w akwariach choć to piękna i spokojna rybka którą można trzymać w dużym stadzie w akwarium ogólnym. Nasze stadko trzymamy w akwarium ogólnym 260l .
Pozdrawiam serdecznie !
https://www.youtube.com/watch?v=OUXUqc_ ... dex=2&t=0s
Czytaj więcej : Rozmnażanie Proporczykowca Chromaphyosemion volcanum | Wyświetlone : 2404 | Odpowiedzi : 0


Gupik Pawie Oczko czy w ciazy?

Czy ktos sie orientuje, czy to jest samiczka??
Ma duzy brzuch, inne gupiki ja atakuja, od tygodnia ukrywa sie w kacie. Nawet nie wiem czy to samiczka czy samiec?
Czytaj więcej : Gupik Pawie Oczko czy w ciazy? | Wyświetlone : 2985 | Odpowiedzi : 2


Rineloricaria cf. microlepidogaster

Witamy serdecznie !.Około dwóch tygodni temu udało się nam rozmnożyć Loricarie cf. microlepidogaster .Może komuś także udała się ta sztuczka -szukamy wszelkich informacji na temat tej ryby ,bo w internecie jest sporo mylnych wiadomości.Dajemy linki do filmików z rybami - tak wydaje się nam prościej.Piszcie proszę jeżeli wiecie coś o tych pięknych ,niestety skrytych rybach.
https://youtu.be/EzaahPIfVLE - młode w kotniku
https://youtu.be/dMT2klVfsEw ...
Czytaj więcej : Rineloricaria cf. microlepidogaster | Wyświetlone : 3395 | Odpowiedzi : 3


Trzymanie kilku typów krewetek w jednym akwarium

Witam,

Chciałabym dodać do moich obecnych krewetek dodatkowe kolory innych krewetek. Posiadam Amano i Red Sakura.

Jeśli kierować się tabelą krzyżowań, to mogłabym wpuścić krewetki typu Tiger. Natomiast problemem są parametry wody. Moje krewetki nie czują się źle w wodze raczej twardej - kH 8-12, gH 12-16. Moje pH w akwarium ~6,8. Niestety krewetki Tiger potrzebują chyba wody bardziej miękkiej.

Jakie typy krewetek nie krzyżowałyby się z moimi krewetkami i przeżyłyby w moich warunkach?
Chciałabym ...
Czytaj więcej : Trzymanie kilku typów krewetek w jednym akwarium | Wyświetlone : 2579 | Odpowiedzi : 3


Zbrojnikowo

Witam, to zdaje się mój pierwszy post na tym forum.
Mam pytanie, tylko nie wiem czy dział odpowiedni. Otóż postawiłem baniak 112. Cel jeden: stworzyć warunki do tarła zbrojników niebieskich. Wiadomo: dno piasek kwarcowy, duże ilości drewna(korzenie, wierzba mandżurska, pH 6,4, kokosy, groty ceramiczne. Problem pojawił się z zakupem mieszkańców. Czy powinienem kupić kilka małych sztuk, czy szukać dobranej pary? W zoologicznym mówią, że u małych płeć nie do ustalenia, a znowu na Olx parki ...
Czytaj więcej : Zbrojnikowo | Wyświetlone : 2096 | Odpowiedzi : 5


krewetka amano

Mam takie pytanie, czy udało się komuś z Was rozmnożyć tą krewetkę? Moja chyba nosi jajka i tak się zastanawiam czy opłaca się próbować, bo z tego co czytałam to sporo z tym zabawy. Samiczka ma już parę ładnych lat (ok.7) nie myślałam że one tak długo żyją, ostatnio dokupiłam 2 i tak oto nabroiły ;)
Czytaj więcej : krewetka amano | Wyświetlone : 2030 | Odpowiedzi : 1


Proszę o pomoc w rozpoznaniu płci

Proszę o pomoc bardziej doświadczonych kolegów akwarystów.
Miesiąc temu zakupiłem parkę p.ramireza, niestety jedna z nich padła po tygodniu (pasożyty), więc została mi 1 sztuka i tu pojawia się pytanie samiec czy samica?
Dziękuje z góry za wszelką pomoc :) .
Czytaj więcej : Proszę o pomoc w rozpoznaniu płci | Wyświetlone : 2178 | Odpowiedzi : 2


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890