.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 20 kwi 2024, o 04:00

Nowości Nowości dla Rozmnażanie ryb i krewetek

Mapa strony Rozmnażanie ryb i krewetek » Dział : Rozmnażanie ryb i krewetek

Jeśli nie wiesz jak rozmnożyć jakiś gatunek ryby, krewetki lub masz jakieś sukcesy w hodowli, napisz o tym w tym dziale

Akara Wiśniowa - złożona ikra - porady

Witam wszystkich,
wczoraj zauważyłem jak dwie akarki zawzięcie przeganiały resztę rybek, kolory wyraźnie się im zmieniły, szata godowa muszę przyznać imponująca. Pomyślałem sobie, ich pierwsze gody, pewnie nawet nie dojdzie do złożenia ikry, a tu rano zaskoczenie, ładne kuleczki na kamieniu. Pomyślałem sobie, pewnie do wieczora to nie przetrwa albo same zjedzą albo inne osobniki się dostaną, a tu wieczorem zaskoczenie, nic nie ubyło, a rodzice przeganiają każdą rybkę (najwięcej się dostaje otoskom - bidule ...
Czytaj więcej : Akara Wiśniowa - złożona ikra - porady | Wyświetlone : 2517 | Odpowiedzi : 2


Odseparowanie młodych w ogólnym

Hej.
Może ktos ma jakiś pomysł w jaki sposób odseparować młode tęczanki w ogólnym baniaki. Podejrzewam że kotniki maja za duże dziurki i wypłyną swobodnie. Może ktoś ma jakieś patenty. Non stop mam maluchy ale utrzymanie ich jest niemożliwe. Dodam że w akwa są już tylko tęczanki bez innych gatunków. Zbrojniki krewetki otoski. Tak tak wiem najlepiej drugie akwa nawet 10 litrów lecz niema takiej opcji.
Czytaj więcej : Odseparowanie młodych w ogólnym | Wyświetlone : 2530 | Odpowiedzi : 2


Masowe składanie ikry przez skalary.

Witajcie.
Jeszcze skalar nie wyleczony z pleśniawki pyszczka a już druga ikra została złozona.
Tym razem chyba to inna "para" niż 4 dni temu. Tylko ryby są dość małe i niestety nie umiem rozpoznać który to samiec który to samica.
Może któryś z doświadczonych forumowiczów pomoże?

Zdjęcia poniżej pokazują najpierw jednego później drugiego osobnika.
Dodam że dwa kolejne skalary są porozstawiane po kątach :D
Piąta sztuka ...
Czytaj więcej : Masowe składanie ikry przez skalary. | Wyświetlone : 2128 | Odpowiedzi : 0


Moje skalary.....

Właśnie wróciłem z Wałbrzycha a tu ikra na filtrze wewnętrznym...
Aż jestem w szoku.

Pierwsze tarło tej młodej pary więc zbytnio się nie napalam ale emocje są.
Żona patrzy na mnie i komentuje "jak dziecko".


Dołączam kilka zdjęci.

Próbowałem obrócić zdjęcia ale obrócenie na komputerze przed załadowaniem do posta nic nie zmienia. :(

-- 19 lis 2016, o 16:50 --

Sorry ...
Czytaj więcej : Moje skalary..... | Wyświetlone : 4984 | Odpowiedzi : 25


Akwarium na narybek

Witam jakich filtrów uzywacie w akrawium z narybkiem?
Czytaj więcej : Akwarium na narybek | Wyświetlone : 2392 | Odpowiedzi : 2


Krzyżowanie gupików

Witam,niedawno a dokładnie tydzień temu zakupiłem od Polskiego hodowcy gupiki a konkretnie samce moskiewskie i samice czerwone blond.. Ku mojemu zdziwieniu samce wcale nie interesują się samiczkami..Tak jak by nie było samic w akwarium...W zachowaniu nie zauważyłem nic nie pokojącego u samców.Normalnie jedzą ,pływają i.t.d...Czy to normalne ?? :(
Czytaj więcej : Krzyżowanie gupików | Wyświetlone : 2610 | Odpowiedzi : 2




Pielęgniczki borelli w akwarium towarzyskim

Witam,
Kilka dni temu wylęgły mi się pielęgniczki borelli. Wczoraj wypłynęły już z łupiny kokosa, także sama nie wiem ile mają dni tak dokładnie. Nie spodziewałam się tego zupełnie!

Akwarium 112 l 80x35x40 Aquael Brillux
towarzyskie, w nim: 5xkiryski nanus, 5 otosków, kilka samców gupików, p.ramireza parka, p.borelli parka, rasborki espeix8, parka furcatus pseudomugil ( wiem, że mało), 10 amano, może się wydawać, ze tłoczno ale tak z obserwacji wnioskuję, że jest ok, dogadują się, ...
Czytaj więcej : Pielęgniczki borelli w akwarium towarzyskim | Wyświetlone : 2657 | Odpowiedzi : 3


bojownik - porzuca budowę gniazda

Dzień dobry wszystkim (bo to mój pierwszy post). Wróciłem do akwarystyki po około dwudziestu latach przerwy i przy okazji śledziłem to forum (czerpiąc z niego wiedzę i doświadczenia innych). Ostatnio nawet się zarejestrowałem bo stwierdziłem, że pewne doświadczenie już posiadam i być może sam będę mógł komuś pomóc. Ale obecnie to ja potrzebuję pomocy:
Mój bojownik zabiera się za budowę gniazda (już trzeci raz w przeciągu kilku miesięcy) i porzuca to gniazdo. I nie mam ...
Czytaj więcej : bojownik - porzuca budowę gniazda | Wyświetlone : 2586 | Odpowiedzi : 3


Film z Rozmnożenia dzikich Symphysodon "Central Bar" z Curua

Dzień dobry,

Chciałbym na początek podać kilka podstawowych informacji:

Para ryb, zbiornik 375 L, piasek, korzenie, pH-5,5, TWO-2, przewodniość - 104,
filtracja - 3 turbiny Aqua Szut+gągbki 30x15x10 cm. Podmiana wody co 2 dni 10%.

KARMIENIE: dorosłe - NF Supreme Diskus, NF Supreme Doktor, NF Supreme Marine (morskie), spirulina JBL i Ocean Nutrition. 2x w tygodniu wodzień lub wazonkowiec, mrożony kryl.

młode - Podajemy im żywą moinę, oczlika, mrożonego cyklopa, moinę i
...plankton Naturefood ...
Czytaj więcej : Film z Rozmnożenia dzikich Symphysodon "Central Bar" z Curua | Wyświetlone : 2355 | Odpowiedzi : 2


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890

cron