.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 mar 2024, o 15:46

Nowości Nowości dla Rozmnażanie ryb i krewetek

Mapa strony Rozmnażanie ryb i krewetek » Dział : Rozmnażanie ryb i krewetek

Jeśli nie wiesz jak rozmnożyć jakiś gatunek ryby, krewetki lub masz jakieś sukcesy w hodowli, napisz o tym w tym dziale

Ikra kirysów panda

Mam w 45 l bojownika z haremem i stadko kirysów panda. Oprócz tego krewetki i ślimaki helenki. Krewetki mnożą się, ślimaki mnożą się na potęgę, ale jeszcze nigdy nie doczekałem się małych rybek.
Kiedyś robiłem przeprowadzkę akwarium, kirysy były w małej kostce gdzie często podmieniałem wodę i karmiłem żywym. Złożyły wtedy ikrę, wylęgły się dwa małe kirysy. Niestety, musiałem wyjechać, akwa zostało pod opieką żony, gdy wróciłem już z tych maluchów nic nie żyło. Próbowałem ...
Czytaj więcej : Ikra kirysów panda | Wyświetlone : 3129 | Odpowiedzi : 5


Rozmnażanie cambarellus patzcuarense orange (CPO)

Cześć.

Jedna z moich raczkowych z haremu zaciążyła :) Zdarzało mi się to wcześniej pare razy ale zawsze z miotu przeżywały maksymalnie 3 osobniki. Chciałbym jakoś zwiększyć tą dzietność i już nie wiem co mam robić.

Raz zostawiłem w ogólnym baniaku samopas raczkową i pozostawiłem młode teori darwina. Z ok. 40 jajeczek miałem 3 raki.

Innym razem przygotowałem kotnik w 10l akwa gdzie była sama i miała ...
Czytaj więcej : Rozmnażanie cambarellus patzcuarense orange (CPO) | Wyświetlone : 2867 | Odpowiedzi : 0


2 samice gupika 1 samiec - jak się rozmnożą?

Nie pytam o szczegóły natury intymnej. Mam akwa 30 l, nie chciałbym, żeby po 3 miesiącach było ich 15. Czy wiecie w jakim tempie będą się rozmnażać i czy ich liczba będzie oscylować wokół jakiejś liczby, czy to będzie prosta idąca w górę?
Czytaj więcej : 2 samice gupika 1 samiec - jak się rozmnożą? | Wyświetlone : 4503 | Odpowiedzi : 16


Młode Kiryski

Witam. Czy ma może ktoś zdjęcie kirysków pstrych zaraz po wykluciu się z ikry ?
Czytaj więcej : Młode Kiryski | Wyświetlone : 3382 | Odpowiedzi : 2


Pleśń na ikrze

Witajcie

Czy ktoś z was spotkał się z pleśnią na ikrze u pielęgnic w około 2-3 dniu ?. Mam tylko taka przypadłość u managułańskich, jakiś czas temu festy i pomarańczowopłetwe miały ikrę i u nich tego nie było. Czym może być to spowodowane? jak to leczyć?
Czytaj więcej : Pleśń na ikrze | Wyświetlone : 5512 | Odpowiedzi : 14


Gupiki padają

Witam mam duży problem mianowicie po porodzie moje gupiki padają w sensie takim że samiczka gdy urodzi robi się strasznie płaska jakby była niedożywiona i momentalnie się wykańcza albo pływa pionowo w górę taki przypadek miałem a drugi to pływa wykrzywiona dziobem w dół akwarium czy jest to powód przemęczenia przez poród ? samiczka jest młoda i dziwne żeby padła tak oo bo nie widać u niej żadnych objawów chorób ?
Czytaj więcej : Gupiki padają | Wyświetlone : 3351 | Odpowiedzi : 6


rozmnażanie krewetek

Witam jako że jestem początkującym akwarystą krewetek pytam : czy wie ktoś co zrobić żeby krewetki RC nabrały ochoty na rozmnażanie ? jest na to jakiś sposób ?
Czytaj więcej : rozmnażanie krewetek | Wyświetlone : 4001 | Odpowiedzi : 16


Skalar rozmnażanie w 60l ???

Witam !!!

Niedawno założyłem akwarium 60l miałem w nim parkę ramirez i glonojada lecz wczoraj dowiedziałem się że wujek ma parę skalarów która regularnie przystępuję do tarła .Wujek nie był tym zbyt przejęty i nie zamierzał ich odławiać ani ikry więc zapytałem czy mi je da .Wziąłem je wczoraj i wpuściłem do 60l oczywiście ramirezy wyłowiłem do 200. Moje pytanie brzmi czy mam szansę je rozmnożyć w 60l akwarium i czy im nie zaszkodzę czy ...
Czytaj więcej : Skalar rozmnażanie w 60l ??? | Wyświetlone : 2086 | Odpowiedzi : 2


Dyskowce - mini relacja z rozmnożenia

Aloha!
po 2 nieudanych próbach w końcu udało mi się zobaczyć dyskowca z młodymi na własne oczy :D
Wcześniejsze próby zakończyły się klapą z mojej winy, ale w końcu jakoś się udało.

Para, jeszcze w ogólnym.
Obrazek
Obrazek

Tu już fotka z tarła, niestety telefonem bo nic innego nie było pod ręką :) fotka z 30.6.13
Obrazek

Wylegające ...
Czytaj więcej : Dyskowce - mini relacja z rozmnożenia | Wyświetlone : 2193 | Odpowiedzi : 4


Apistogramma cacatuoides - karmienie narybku

Witam serdecznie,
w gronie dfa jestem od niedawna. Wcześniej tylko coś wspominałem o awarii Fluvala. Teraz, mam ciekawsze pytanie. Otóż, mam w baniaku harem kakadu 1 samica w ciągu 3 tygodniu, za każdym razem w okolicach weekendu składała jajeczka. dwa pierwsze raz jakie zaobserwowałem- zjadła. Dzisiaj rano w porze "śniadania" zauważyłem coś merdającego przy niej. Ma małe, chociaż teraz nie wiem gdzie złożyła ikrę:) Moje pytanie do Was, czym mogę karmić ten narybek? Akwarium ...
Czytaj więcej : Apistogramma cacatuoides - karmienie narybku | Wyświetlone : 2041 | Odpowiedzi : 5


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890