.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 mar 2024, o 20:24

Nowości Nowości dla Rozmnażanie ryb i krewetek

Mapa strony Rozmnażanie ryb i krewetek » Dział : Rozmnażanie ryb i krewetek

Jeśli nie wiesz jak rozmnożyć jakiś gatunek ryby, krewetki lub masz jakieś sukcesy w hodowli, napisz o tym w tym dziale

Hybrydy - Taiwan Bee + Crystal - wszystko na ten temat

Ponieważ coraz częściej pojawiają się pytania co do Hybryd jak i wiele osób nie do końca rozumie to czym tak naprawdę jest hybryda to postaram się to może w skrócie przedstawić.

Ponieważ krewetki Taiwan Bee cieszą się dość dużą popularnością, niestety ich wymagania są nieco wyższe niż to jest w przypadku krewetek Crystal to i ich cena póki co może odstraszać, na dzień dzisiejszy za krewetki te płacimy 100-500zł a za nowe formu np Pinto ...
Czytaj więcej : Hybrydy - Taiwan Bee + Crystal - wszystko na ten temat | Wyświetlone : 4093 | Odpowiedzi : 2


Tarło pawiookich fotorelacja

Witam pragnę w skrócie podzielić się ciekawą historią tarła. Jakieś kilka tygodni temu postanowiłem zmienić obsadę zbiornika wystawowego w sklepie, bo stwierdziłem, że zbiornik już się opatrzył. Wybór padł na pawiookie :evil: więc zacząłem szukać odpowiednich ryb. Miały to być 3 sztuki najlepiej prawie dorosłe, aby od razu przyciągały oko klientów rozmiarem i pięknem. W zbiorniku miały być tylko te 3 sztuki i ewentualnie jakiś spory gibiceps. ...
Czytaj więcej : Tarło pawiookich fotorelacja | Wyświetlone : 2223 | Odpowiedzi : 6


Mikrogeophagus smurf

hej hej!
były kiryski, dziś pora na kolejny słoik urodzaju stojący moim pokoju, a dokładniej chodzi o Microgeophagus ramirezi odmiany Electric blue.
http://www.youtube.com/watch?v=jfn-i8ar ... e=youtu.be
Nie ukrywam, ze ten fakt to nie małe wydarzenie w mojej krótkiej aczkolwiek burzliwej akwarystycznej karierze, gdyż takiego widoku nie dane mi jeszcze było oglądać. z ramkami bawię się już dobry rok i były już wcześniejsze owoce tej zabawy, ale nigdy nie udało mi ...
Czytaj więcej : Mikrogeophagus smurf | Wyświetlone : 1853 | Odpowiedzi : 4


Pielęgnice niebieskołuskie - harem?!?

Zaobserwowałam dzisiaj dziwne zjawisko w swoim baniaku... Samiec niebieskołuskiej porzucił samicę z kilkudniowym narybkiem i zaczął przygotowania do tarła z drugą. Dotychczas była ona prześladowana przez parę. Dziś zauważyłam, że kochanka przybrała szaty godowe, a samiec przepędza od niej pozostałą obsadę, czyli 2 akary pomarańczowopłetwe. Wobec pierwszej żony samiec nie przejawia agresji. Czy spotkaliście się z haremem u większych pielęgnic...? Niewtajemniczonym przypominam: baniak 240l 120x40x50, obsada: pielęgnice niebieskołuskie para + samica, akary: samiec i samica, ...
Czytaj więcej : Pielęgnice niebieskołuskie - harem?!? | Wyświetlone : 2288 | Odpowiedzi : 4


Tarło i narybek niebieskołuskich-fotorelacja

Po niecałym miesiącu od założenia zbiornika rodzice doczekali się ponad setki pływających pociech ;) Jak tak dalej pójdzie, to za miesiąc, dwa będę miała do sprzedania kilkadziesiąt młodych ryb. A to pierwsze tarło, nie do wiary! Akary i młoda samica nie mają szansy zbliżyć się do młodych, więc jest nadzieja, na odchowanie sporego stadka... Pomyślałam, że założę osobny wątek z rozwojem młodych. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ...
Czytaj więcej : Tarło i narybek niebieskołuskich-fotorelacja | Wyświetlone : 3266 | Odpowiedzi : 13


Młode krewetki

Dzisiaj zobaczyłem że w końcu wykluły się młode krewetki, ale poza maluchami które mają 2-3mm to na czarnym tle widać jeszcze mnóstwo białych kropeczek na maleńkimi ogonkami ( wyglądają trochę jak otyłe plemniki:)) )
Co to jest ?? Czy to są młode krewetki czy coś innego ??
Czytaj więcej : Młode krewetki | Wyświetlone : 2211 | Odpowiedzi : 7


Tarło a kondycja/długość życia ryb

Witajcie,
chciałem poruszyć pewien wątek, mianowicie rozchodzi mi się o wpływ tarła na kondycję ryb i ich długość życia, na stres itd.
Moje skalary mają systematyczne tarłą co 10-12 dni, składają ikrę potem pilnują jej przez kolejne 2-3 dni i ikra zjadana, potem znów to samo. Czy na dłuższą metę ryby nie "zajadą" się?
Czytaj więcej : Tarło a kondycja/długość życia ryb | Wyświetlone : 1825 | Odpowiedzi : 4


Akara paskowana ikra

Dzisiaj moim oczom ukazała się ikra akary paskowanej i pilnującej jej samiczkę.Kiedyś już miało to zajście,lecz po kilku dniach po wykluciu się młodych nie było po nich ani śladu.Chciałbym spróbować je jakoś odchować.Jeśli zostawię je w ogólnym to zostaną zjedzone (najprawdopodobniej przez Neony Innesa).Mogę je także przenieść po wylęgu do krewetkarium (25l,temp.23oC,hbl-501,w pełni dojrzały zbiornik zamieszkały przez WP).Liczę na waszą pomoc co zrobić w tej sytuacji.Spróbować przenieść czy lepiej zostawić ?

...
Czytaj więcej : Akara paskowana ikra | Wyświetlone : 2146 | Odpowiedzi : 2


Małe ramirezy

Obrazek

trzeba się mocno w patrzeć, niestety siedzą na drugim końcu akwarium, i nie mogę złapać ostrości, rodzice przeganiają resztę, ale wątpię aby się utrzymały.
Czytaj więcej : Małe ramirezy | Wyświetlone : 3601 | Odpowiedzi : 14


Metoda Kumaka - wczesne rozpoznawanie płci u C. serrata

Yo !

Chciałbym przedstawić mój pomysł na rozróżnienie płci u Caridina serrata.

Na czym to polega?

Można to zrobić na dwa sposoby.

1 Sposób.
Przenieść krewetki (zazwyczaj ładnie, mocno wybarwione) do oddzielnego zbiornika/pojemnika i czekać aż się odbarwią. Zbiornik postawić na białej kartce papieru (można od dołu przez kartkę podświetlić dla uzyskania lepszego efektu). Następnie spojrzeć na nie z góry.

Obrazek

Czarne okręgi obrazują powierzchnie głowy krewetki widzianej od góry - chodzi mi tu tylko ...
Czytaj więcej : Metoda Kumaka - wczesne rozpoznawanie płci u C. serrata | Wyświetlone : 1956 | Odpowiedzi : 0


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890