.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 19 kwi 2024, o 19:11

Nowości Nowości dla Sprzęt

Mapa strony Sprzęt » Dział : Sprzęt

Ultramax 1500

Witam.
Zakupiłem filtr Ultramax 1500 i postanowiłem trochę go potestować.
Dokładny opis znajdziecie na stronie Aquaela.
Do rzeczy.
Wersja poprawiona.
Wirnik ma 6 łopatek ( może ktoś ma Ultramaxa 1000 i sprawdzi jaki jest wirnik, bo według katalogu części powinien być taki sam jak w wersji 1500).
Wydajność po w przybliżeniu, bo wiadomo że to nie pomiary w laboratorium, pomiary powtarzałem po 4 razy
- pusty kubeł bez prefiltra wydajność to około 1350 l/h.
- ...
Czytaj więcej : Ultramax 1500 | Wyświetlone : 22441 | Odpowiedzi : 4 | Dział : Ogólnie o sprzęcie


Eheim ciągle cieknie:(

W ciągu 10 lat posiadania akwarium zastanawiam się czy filtry kubełkowe to bezpieczne rozwiązanie. Wcześniej miałam eheim 2224, zaczął mocno przeciekać, jednak po wymianie uszczelek problem rozwiązał się. Niestety panele zalane.

Teraz mam eheim 2075. Bogatsza o doświadczenie wstawiłam filtr do dużego pojemnika z czujnikiem zalania. Na szczęście byłam w domu i zareagowałam. Co stałoby się podczas mojej dłuższej nieobecności:( ?

Tym razem wymieniłam wszystkie uszczelki i zapryskałam wazeliną techniczną, nadal cieknie. Jak zakręcam zawór ...
Czytaj więcej : Eheim ciągle cieknie:( | Wyświetlone : 3265 | Odpowiedzi : 4 | Dział : Ogólnie o sprzęcie


Neo CO2 System - recenzja żelowej bimbrowni do nano akwariów

Witajcie.
Od jakiegoś czasu posiadam u siebie nowy nabytek w temacie nawożenia CO2, a mianowicie żelową bimbrownie do małych akwariów.
Zestaw ten ma parę zalet:
-prostota w obsłudze
-dobry dyfuzor
-wymiana zacieru co ok 50 dni
-niski koszt, ok 5 zł na miesiąc po zakupie zestawu
-odpowiednia ilość CO2, w 30l mam 23ppm
Gdyby ktoś był zainteresowany takim zestawem to zapraszam do filmowej recenzji:
https://www.youtube.com/watch?v=RSUtWP7jBYg&t=143s

Obrazek

Ps. ...
Czytaj więcej : Neo CO2 System - recenzja żelowej bimbrowni do nano akwariów | Wyświetlone : 22527 | Odpowiedzi : 2 | Dział : Testownia


Problem z grzałką z termostatem Problem z grzałką z termostatem

Witam, z grzałką w moim akwarium ostatnio dzieje się coś dziwnego... :shock: włącza się tylko wtedy kiedy zmienię temperaturę na termostacie ale tylko na 1 minutę :| :| używam jej od około 7 miesięcy - do tej pory bezproblemowo ...
Czytaj więcej : Problem z grzałką z termostatem | Wyświetlone : 2245 | Odpowiedzi : 3 | Dział : Ogólnie o sprzęcie


Salifert Freshwater K-recenzja bardzo dobrego testu na potas

Siema.
Parę dni temu kupiłem sobie test na potas firmy Salifert i jako że jestem z niego mega zadowolony to pomyślałem że nakręcę filmik z jego recenzją. Do tej pory miałem testy na potas firmy Easy Life i Zoolek, i mimo że byłem z nich zadowolony to jednak przy pierwszym było trochę roboty, a przy drugim nieraz miałem dylemat czy widzę tą kropkę czy nie :) Przy ...
Czytaj więcej : Salifert Freshwater K-recenzja bardzo dobrego testu na potas | Wyświetlone : 3564 | Odpowiedzi : 0 | Dział : Testownia


Recenzja Mineralizatora Growise i dyfuzora przepływowego JBL

Witajcie. Jako że od pewnego czasu używam artykułów akwarystycznych opisanych w tytule ( a także parę innych, jak czyścik Chihirosa do nano akwariów czy obrazki na ścianę Tropici), to stwierdziłem że podzielę się moją opinią o nich. Może komuś przydadzą się te informacje. Wszystko znajdziecie w filmiku gdyż trochę byłoby pisania a i można obejrzeć sprzęt w akcji na własne oczy: https://www.youtube.com/watch?v=kwK69rXa_GQ&t=121s
Ale jak komuś się nie ...
Czytaj więcej : Recenzja Mineralizatora Growise i dyfuzora przepływowego JBL | Wyświetlone : 4261 | Odpowiedzi : 0 | Dział : Testownia


Recenzja zestawu akwariowego Aqualighter Pico Set 5l

Siema.
Pomyślałem że przedstawie Wam fajny zestaw nano akwarium firmy Aqualighter, który sam zakupiłem i z którego jestem bardzo zadowolony.
W skład zestawu wchodzą:
-akwarium OptiWhite o wymiarach 17x17x17cm
-lampka led 1 wat, 100 lumenów, 6500K, przymocowywana na magnes
-filtr wewnetrzny, niestety nigdzie nie mogłem znaleźć informacji o jego wydajności. Natomiast jest on bardzo mały i daje spokojnie radę w tak małym akwarium. Ciekawostką jest zamocowany tam termometr :) ...
Czytaj więcej : Recenzja zestawu akwariowego Aqualighter Pico Set 5l | Wyświetlone : 3151 | Odpowiedzi : 9 | Dział : Testownia


Zestaw co2 Tropica Growth System Nano - recenzja

Witam. Pozwalam sobie coś skrobnąć o zestawie co2 Tropici, ktory gości u mnie już półtora roku.
Jest to zestaw dla osób które posiadają małe akwaria, potrzebują troche co2,a nie mają miejsca na butle normalnych rozmiarów a i nie chcą się bawić w bimbrownie.
Zestaw składa się z:
-naboju wysokociśnieniowego 95g
-reduktora z nanometrem i zaworkiem
-dyfuzora z licznikiem bąbelków i zaworkiem przeciwzwrotnym
-wężyka
-uchwytu pozwalającego umieszczenie zestawu na powierzchni np biurka lub powieszenie go na ...
Czytaj więcej : Zestaw co2 Tropica Growth System Nano - recenzja | Wyświetlone : 3736 | Odpowiedzi : 0 | Dział : Testownia


Lampki 30 Wat power led

Witam, lampki wykonane przeze mnie o wymiarach 600 x 100 mm.
Lampki zbudowane z diód Epistar 6500k, 8500k i FS white.
Każda po 30 Wat.
Czytaj więcej : Lampki 30 Wat power led | Wyświetlone : 3558 | Odpowiedzi : 3 | Dział : DIY


Oświetlenie LED do akwarium 30l

Witam,
Myślę nad zmianą oświetlenia w moim 30l roślinniaku na coś takiego: https://allegro.pl/oferta/listwa-led-os ... 6923002127
Z tym że spotkałam się z opiniami, że takie listwy są za słabe do akwariów roślinnych, ponieważ światło nie dociera do głębszych partii, i że w ogóle lepiej trzymać się zwykłych świetlówek :/ Akwarium ma 30cm głębokości i rosną w nim głównie rośliny cieniolubne - mikrozoria, anubiasy, moczarka, mech. Większość z nich ...
Czytaj więcej : Oświetlenie LED do akwarium 30l | Wyświetlone : 4812 | Odpowiedzi : 14 | Dział : Ogólnie o sprzęcie


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890