.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 mar 2024, o 22:14

Nowości Nowości dla Testownia

Mapa strony Testownia » Dział : Testownia

Testy, testy i jeszcze raz testy sprzętu i akcesoriów akwarystycznych

Neo CO2 System - recenzja żelowej bimbrowni do nano akwariów

Witajcie.
Od jakiegoś czasu posiadam u siebie nowy nabytek w temacie nawożenia CO2, a mianowicie żelową bimbrownie do małych akwariów.
Zestaw ten ma parę zalet:
-prostota w obsłudze
-dobry dyfuzor
-wymiana zacieru co ok 50 dni
-niski koszt, ok 5 zł na miesiąc po zakupie zestawu
-odpowiednia ilość CO2, w 30l mam 23ppm
Gdyby ktoś był zainteresowany takim zestawem to zapraszam do filmowej recenzji:
https://www.youtube.com/watch?v=RSUtWP7jBYg&t=143s

Obrazek

Ps. ...
Czytaj więcej : Neo CO2 System - recenzja żelowej bimbrowni do nano akwariów | Wyświetlone : 22447 | Odpowiedzi : 2


Salifert Freshwater K-recenzja bardzo dobrego testu na potas

Siema.
Parę dni temu kupiłem sobie test na potas firmy Salifert i jako że jestem z niego mega zadowolony to pomyślałem że nakręcę filmik z jego recenzją. Do tej pory miałem testy na potas firmy Easy Life i Zoolek, i mimo że byłem z nich zadowolony to jednak przy pierwszym było trochę roboty, a przy drugim nieraz miałem dylemat czy widzę tą kropkę czy nie :) Przy ...
Czytaj więcej : Salifert Freshwater K-recenzja bardzo dobrego testu na potas | Wyświetlone : 3521 | Odpowiedzi : 0


Recenzja Mineralizatora Growise i dyfuzora przepływowego JBL

Witajcie. Jako że od pewnego czasu używam artykułów akwarystycznych opisanych w tytule ( a także parę innych, jak czyścik Chihirosa do nano akwariów czy obrazki na ścianę Tropici), to stwierdziłem że podzielę się moją opinią o nich. Może komuś przydadzą się te informacje. Wszystko znajdziecie w filmiku gdyż trochę byłoby pisania a i można obejrzeć sprzęt w akcji na własne oczy: https://www.youtube.com/watch?v=kwK69rXa_GQ&t=121s
Ale jak komuś się nie ...
Czytaj więcej : Recenzja Mineralizatora Growise i dyfuzora przepływowego JBL | Wyświetlone : 4221 | Odpowiedzi : 0


Recenzja zestawu akwariowego Aqualighter Pico Set 5l

Siema.
Pomyślałem że przedstawie Wam fajny zestaw nano akwarium firmy Aqualighter, który sam zakupiłem i z którego jestem bardzo zadowolony.
W skład zestawu wchodzą:
-akwarium OptiWhite o wymiarach 17x17x17cm
-lampka led 1 wat, 100 lumenów, 6500K, przymocowywana na magnes
-filtr wewnetrzny, niestety nigdzie nie mogłem znaleźć informacji o jego wydajności. Natomiast jest on bardzo mały i daje spokojnie radę w tak małym akwarium. Ciekawostką jest zamocowany tam termometr :) ...
Czytaj więcej : Recenzja zestawu akwariowego Aqualighter Pico Set 5l | Wyświetlone : 3113 | Odpowiedzi : 9


Zestaw co2 Tropica Growth System Nano - recenzja

Witam. Pozwalam sobie coś skrobnąć o zestawie co2 Tropici, ktory gości u mnie już półtora roku.
Jest to zestaw dla osób które posiadają małe akwaria, potrzebują troche co2,a nie mają miejsca na butle normalnych rozmiarów a i nie chcą się bawić w bimbrownie.
Zestaw składa się z:
-naboju wysokociśnieniowego 95g
-reduktora z nanometrem i zaworkiem
-dyfuzora z licznikiem bąbelków i zaworkiem przeciwzwrotnym
-wężyka
-uchwytu pozwalającego umieszczenie zestawu na powierzchni np biurka lub powieszenie go na ...
Czytaj więcej : Zestaw co2 Tropica Growth System Nano - recenzja | Wyświetlone : 3695 | Odpowiedzi : 0


Aquael Leddy Slim

Jako jedna z pierwszych osób mam przyjemność pokazać Wam jeszcze cieplutką nowość z firmy AQUAEL
Belki LEDDY SLIM
Zobaczcie jak one wyglądają i jak się prezentują.

https://www.youtube.com/watch?v=7CQlrzq4CTA
Czytaj więcej : Aquael Leddy Slim | Wyświetlone : 5167 | Odpowiedzi : 2


Tropical Soft Line - TEST

Witajcie,
jako jeden z pierwszych miałem okazję zapoznać się z nową linią pokarmów firmy Tropical, które swoją premierę miały na InterZoo.
Jako, że na moim kanale spore grono widzów to akwaryści nie związani z krewetkami, więc postanowiłem i je pokazać na kanale.

Myślę, że warto się nad tą linią pochylić i przetestować.

https://www.youtube.com/watch?v=m5NHr6wvzSs
Czytaj więcej : Tropical Soft Line - TEST | Wyświetlone : 2619 | Odpowiedzi : 0


[PROBLEM] Testowanie termometrów

Hey;

W akwa w dniu wczorajszym jeden z termometrów wskazywał 30 stopni w akwarium, rolety poszły w dół, trochę doszło chłodniejszej wody, ale nie zbiłem bardziej niż do 29;
Dzisiaj rano też 29 stopni i to mnie skłoniło do wsadzenia drugiego termometru.

Po 10 minutach drugi termometr pokazuje 25...

Sprawdziłem "dłonią" i pod "zimną" wodą dwa termometry, oba poza akwarium wskazują identyczne wyniki;
Teraz od godziny termometry siedzą jak na zdjęciu i wskazują różne wyniki... ...
Czytaj więcej : [PROBLEM] Testowanie termometrów | Wyświetlone : 2764 | Odpowiedzi : 9


Test pokarmu Fluval

Przedmiotem testu jest pokarm firmy ktora raczej nie slynela z pokarmów...
"FLUVAL granulki dla pielegnic"
czytajac skład jestem wrecz wniebowziety, tak bogatego skladu nie widzialem dawno a staram sie urozmaicac moim pielegnicom i nie tylko, diete w rozne pokarmy (hikari, tetra, nature food, tropical, akuael( nie dziala mi literka oznaczajaca ku), zywy i mrozony)

Ryby zajadaja chetnie pokarm i nie "pluja" ( pobieraja chetnie kazdy pokarm, jakbym wsypal cale opakowanie zjadlyby wszystko pewnie ale czasem ...
Czytaj więcej : Test pokarmu Fluval | Wyświetlone : 2447 | Odpowiedzi : 3


Taśma Led

Witam zastanawiam się nad dołożeniem taśmy LED do oświetlenia w 112l akwarium. Zastanawiam się czy to ma sens, czy takie oświetlenie pomoże moim roślinkom w wzroście. Może ktoś ma takie oświetlenie i może mi doradzić.
Czytaj więcej : Taśma Led | Wyświetlone : 3762 | Odpowiedzi : 17


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890