.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 mar 2024, o 18:11

Nowości Nowości dla Testownia

Mapa strony Testownia » Dział : Testownia

Testy, testy i jeszcze raz testy sprzętu i akcesoriów akwarystycznych

Tetra SafeStart vs Sepher:Live test

Jako iż SafeStart Tetry jest wysoko oceniany przez akwarystów (wystarczy poczytać fora) to jednak informacje o tym środku zawsze uważałem za przegięcie:

TetraAqua SafeStart - to znaczy: żadnych tygodniowych prac przygotowawczych nad nowym akwarium, żadnego oczekiwania na moment, w którym woda stworzy odpowiednie środowisko dla ryb. Pewny, biologiczny start akwarium
- SafeStart zapewnia natychmiastowa biologiczną aktywację akwarium, dzięki temu możliwe jest natychmiastowe wpuszczenie ryb do akwarium
- SafeStart zawiera opatentowane żyjące bakterie Nitrospira, redukują one ...
Czytaj więcej : Tetra SafeStart vs Sepher:Live test | Wyświetlone : 2655 | Odpowiedzi : 7


Fluval Flora i Fluval Ebi: Nano w wersji exclusive

W dniu dzisiejszym dotarły do mnie dzięki uprzejmości firmy Fluval dwa wprowadzone dopiero na nasz rynek akwaria firmy Hagen & Fluval: Fluval Flora i Fluval Ebi.
Obrazek

Pierwszy z zestawów:

Fluval Ebi dedykowany jest dla krewetkomaniaków.
Zaczynamy od oględzin pudła:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pudło solidne, w ładnych kolorach. Zabrakło "nosidełek" w kartonie, jednak to minimalna wada. Na froncie przedstawiono ogólne informacje, na pozostałych ściankach opis, skład zestawu i o proszę parametry dla najbardziej rozpowszechnionych ...
Czytaj więcej : Fluval Flora i Fluval Ebi: Nano w wersji exclusive | Wyświetlone : 3429 | Odpowiedzi : 5


Test filtra Juwel Bioflow 6.0

Tym razem russian test lab Sephera dopadł w swe łapki dziwny filtr Bioflow firmy Juwel. Konstrukcja jest filtrem wewnętrznym, pracującym na całkiem innej zasadzie. Ale bez uprzedzania faktów sprawdzimy co o naszym króliczku laboratoryjnym pisze producent.


- Bioflow 3.0: 155 x 102 x 417 - dla zbiorników o wysokości 50 cm
- Bioflow 6.0: 200 x 132 x 532 - dla zbiorników o wysokości 60 cm
- Bioflow 8.0: 225 x 155 x 532 - ...
Czytaj więcej : Test filtra Juwel Bioflow 6.0 | Wyświetlone : 6318 | Odpowiedzi : 3


Test filtra modułowego Aquael Multikani

Dzięki uprzejmości Pana Pawła Zarzyńskiego z firmy Aquael trafiła dzisiaj w moje łapki paczka zawierająca nowy filtr Aquael Multikani 800. Filtr dopiero trafi do sprzedaży, tak więc mamy okazję przyjrzeć mu się jako pierwsi.

Filtr jest nietypowy: Ma możliwość rozbudowy w razie potrzeb-na przykład przy zmianie akwa na większe. Kolejne moduły można dokupywać osobno i dobierać do własnych potrzeb. Może najpierw dane techniczne których nie ma za dużo
Moc: 6 wat
Przepływ: 800l/h
Przeznaczony do ...
Czytaj więcej : Test filtra modułowego Aquael Multikani | Wyświetlone : 10529 | Odpowiedzi : 7


Tetra EX reinkarnacja czyli ewolucja filtrów z serii EX.

Jak wiadomo każdemu producentowi zdarzają się potknięcia: a to w smatfonach palą się baterie, laptopom odklejają się chipsety czy układy grafiki, serwisy samochodowe wzywają tysiące właścicieli pojazdów na usunięcie usterek fabrycznych, tudzież inny dowolny sprzęt (milion razy testowany przez producenta) w warunkach użytkowania okazuje się mieć wady. Chyba nie ma producenta który nie zaliczył takiej wtopy i tak też jest w świecie akwarystyki: przepalające się na potęgę lampki, przeciekające filtry itp. Tym razem pod lupę ...
Czytaj więcej : Tetra EX reinkarnacja czyli ewolucja filtrów z serii EX. | Wyświetlone : 5242 | Odpowiedzi : 4


Pompa powietrza Haleia ACO 208

Poszukujący w miarę silnej pompy powietrza mają niestety mały wybór. W przypadku rodzimej produkcji niestety nie ma w czym wybierać, zaś produkty atmana lekko odstraszają ceną. Tak więc mój wybór padł na pompę aco 208 chińskiego producenta Hailea.

Obrazek

Obrazek

Dane wg producenta:
Model: ACO-208
Moc: 25W
Wydajność: 35l/min
Ciśnienie: 0,015 MPa
Waga: 0,9 kg
Wymiary: 160x80x78
Zawartość pudełka to: Pompa, rozdzielacz 6, kawałek zbrojonego wężyka do podłączenia rozdzielacza i pompy. Wężyk i rozdzielacz możemy ...
Czytaj więcej : Pompa powietrza Haleia ACO 208 | Wyświetlone : 2350 | Odpowiedzi : 0


Test kleju Juwel Conexo do klejenia pod wodą na żywym akwa

W trakcie mojego zwiedzania zoobotaniki wpadła mi w oczka tubka w narodowych barwach firmy Juwel wisząca sobie na ich regale. Jako iż jak widać na załączonym obrazku za dużego to opisu z przodu nie miało tak więc z przyjemnością skorzystałem z pomocy jednego z Juwelków.

Juwel Conexo wg. opowiadania Juwelka jest klejem całkowicie bezpiecznym dla życia w akwarium, o dużej wytrzymałości i możliwości klejenia od razu pod wodą. Pełną wytrzymałość osiąga po 24 h.

Ileż ...
Czytaj więcej : Test kleju Juwel Conexo do klejenia pod wodą na żywym akwa | Wyświetlone : 5874 | Odpowiedzi : 6


Test belki oświetleniowej Aqua Nova NLD 900

Moja kolejna zdobycz z zoobotaniki: Beleczka oświetleniowa od firmy Aqua Nova NLD 900 którą chłopaki z firmy Aqua Nova dorzucili gdy okazało się że nie mam odpowiedniej oprawy do ich świetlówek LED które testowane będą tutaj: viewtopic.php?f=39&t=948

A więc do dzieła:
Belka przeznaczona jest do akwariów max 90cm, pozwala na zamontowanie 2 świetlówek T8 20W. Długość beleczki to 86.6cm i szerokość 16.9cm. Wykonana jestr z aluminium.
A więc do ...
Czytaj więcej : Test belki oświetleniowej Aqua Nova NLD 900 | Wyświetlone : 2710 | Odpowiedzi : 2


Świetlówki Ledowe Aqua Nova vs tradycyjne światło.

Czas na zoobotanice poświęciłem między innymi na wyszukiwanie wszelakich nowinek dotyczących akwarystyki. Firma Aqua Nova duży nacisk stawiała na promocję oświetlenia led w różnych formach. Gotowe belki, świetlówki do normalnych opraw itd. Od razu mówię iż to oświetlenie nie ma nic wspólnego z lampkami pojawiającymi się od czasu do czasu na allegro zawierającymi parę diód i świecącymi z siłą świeczki.

Panowie twierdzili iż produkty są świetne, miałem okazję obejrzeć zdjęcia zbiorników oświetlonych ledami min. w ...
Czytaj więcej : Świetlówki Ledowe Aqua Nova vs tradycyjne światło. | Wyświetlone : 3020 | Odpowiedzi : 16


Testy filtra Ikola 350

Dzięki uprzejmości Pana Aleksandera Motelewskigo trafił w moje cudne łapki filtr kubełkowy Ikola 350. Przeznaczony do akwariów o pojemności do 350l.
Troszeczkę specyfikacji:
Przepływ: 760l/h
Pobor mocy 13w
I niestety więcej danych nie sposób znaleźć.. No ale ok, sprawdzimy sobie to w praktyce.

Zaczynamy więc opis:
Pudełeczko jest estetyczne, kolorowe, przyciągające oko. Zamontowana w pudełku rączka umożliwia wygodne przytachanie filtra z sklepu itp. Jednakże brakuje informacji technicznych (poza przepływem i mocą pobieraną przez filtr)

Obrazek ...
Czytaj więcej : Testy filtra Ikola 350 | Wyświetlone : 6874 | Odpowiedzi : 8


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890