.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Teraz jest 28 mar 2024, o 14:33

Nowości Nowości dla Żywienie

Mapa strony Żywienie » Dział : Żywienie

Czyli czym najlepiej karmić nasze pociechy

Dokarmianie otosków

Cześć, powiecie że nie chce mi się poszukać ale zapytam j.w.
Wiem że glonów z szyb i roślin może im nie starczyć a nawet jak starcza to nie jest to kompletna dieta tych ryb.
W swoich akwariach sypię jakieś granulki dla kirysków ale one opadają na dno i krewetki są szczęśliwe. Otosy do dna nie schodzą. Może ktoś ma patent jak otoski uszczęśliwić, może jest jakaś karma , która pozwoli uzupełnić ich dietę.
Ps. Tabletki ...
Czytaj więcej : Dokarmianie otosków | Wyświetlone : 2973 | Odpowiedzi : 4


Arkusz 9 korzyści pokarmów akwarystycznych Naturefood

Zalety karmienia pokarmami NATUREFOOD

1. Są to granulaty ekstrudowane (niska temperatura i wysokie ciśnienie –powoduje zachowanie naturalnych właściwości surowców, nie niszczy witamin, ułatwia trawienie pokarmu)

2. Właściwe zbilansowanie pokarmu zmniejsza wydalanie w odchodach związków azotu i fosforu

3. Nie wymagają namoczenia przed karmieniem (nie zwiększają swojej objętości)

4. Podajemy ich O POŁOWĘ MNIEJ niż innych pokarmów

5. Nie barwią wody!

6. Krótkie i zwarte odchody (bardzo szybko się rozkładają, a co za tym idzie, NIE ...
Czytaj więcej : Arkusz 9 korzyści pokarmów akwarystycznych Naturefood | Wyświetlone : 2607 | Odpowiedzi : 0


Nowe pokarmy w ofercie Naturefood

Witam forumowiczów,

Tropheus Kraków od kilku lat oferuje MIĘKKIE pokarmy dedykowane poszczególnym grupom ryb słodkowodnych, odpowiednio do ich potrzeb żywieniowych.

I tak w naszej ofercie są:

- SUPREME KRISTALL – miękki pokarm dla najmniejszych i małych ryb wszystkożernych w trzech gradacjach: XS, S i M.

- SUPREME DISKUS – miękki pokarm specjalnie przygotowany dla dyskowców, altumów i sklarów z podziałem na wielkość: M i L


- SUPREME ARTEMIA – miękki pokarm przeznaczony dla narybku, małych ...
Czytaj więcej : Nowe pokarmy w ofercie Naturefood | Wyświetlone : 2860 | Odpowiedzi : 2


L-114 i L-201 - czym i jak karmić.

Witam. Posiadam w swoim akwa dwa wyżej opisane zbrojniki L 114 i L-201, w ich diecie powinien występować pokarm mięsny. Niestety dając do akwa mrożonki obawiam się, iż cały podany pokarm zanim opadnie na dno awka zostaje zjedzony przez Skalary i inne ryby. Macie jakiś sposób podawania mrożonek aby była pewność, iż opisane zbrojniki coś zjedzą. Czy są pokarmy płatkowe, tabletki itp. z dodatkiem mięs.
Pozdrawiam
Czytaj więcej : L-114 i L-201 - czym i jak karmić. | Wyświetlone : 3729 | Odpowiedzi : 11


Suszenie mrożonek

Witajcie, dużo w sieci można znaleźć informacji o przygotowywaniu własnego pokarmu dla ryb. Przyszedł mi do głowy dość nietypowy pomysł. Niedawno zmieniłem obsadę z bojownika na dużo mniejsze rybki, dla których mrożone robale są zbyt duże, a zostało mi ich sporo i w takiej formie raczej się zmarnują. Myślałem, że może udałoby się je wysuszyć i zetrzeć na pył. Wiadomo, że podczas suszenia mógłby być problem ze sterylnością, bo robaki szybko zaczynają się psuć. Czy coś takiego ...
Czytaj więcej : Suszenie mrożonek | Wyświetlone : 4402 | Odpowiedzi : 8


Pytanie o sposób dawkowania mrożonek

Witajcie
Chciałbym zapytać jak "tniecie" "rozdrabniacie" mrożoną karmę. Zakupiłem mrożonego oczlika w tabletach i chciałbym go pokroić na 4. Nożem zanim pokroję to połowa się rozpuści w rękach połowa obryzga cała kuchnię. Nożyczkami też mi to średnio wychodzi. Macie jakieś sprawdzone sposoby? Dziękuję.
Czytaj więcej : Pytanie o sposób dawkowania mrożonek | Wyświetlone : 3520 | Odpowiedzi : 18


otosek przyujsciowy

Witam.

Wczoraj zakupilem kilka sztuk otoska po wpuszczeniu do zbornika po chwili juz zaczely usowac okrzemki przez noc do rana wyczyscily jakies 60% i tu nasowa sie moje pytanie bo 1 raz posiadam otoski. Kiedy i czy powinienem je jakos specjalnie dokarmiac tzn czy po wyczyszczeniu zbiornika nie beda glodowaly, czy nowy glon im wystarczy? W zbiorniku mam 1 lawice 10 sztuk barwienca oraz 5 kiryskow czarnych i wlasnie te 5 otoskow. Kiryski maja platki ...
Czytaj więcej : otosek przyujsciowy | Wyświetlone : 4194 | Odpowiedzi : 8


Urozmaicenie pokarmu gupików

Witam,

chciałabym zapytać o jakieś (sprawdzone) pomysły na urozmaicanie żywienia gupików w jakiś nieskomplikowany sposób.

Znane mi są:
- kasza manna
- płatki owsiane
- sałata
- szpinak
oraz
- mniszek lekarski (nie sprawdzałam)

Czym jeszcze można bezpiecznie dokarmiać gupiki?
Nie chciałabym rybkom zaszkodzić a ciekawią mnie nowe rozwiązania... ;)
Czytaj więcej : Urozmaicenie pokarmu gupików | Wyświetlone : 3281 | Odpowiedzi : 8


Czym karmić

Mam w swoim akwarium neonki, różne kiryski, ramirezy i dwa ślimaki Tylomelania orange i yellow. Jaki będzie najlepszy pokarm dla nich? Gdzie we Wrocławiu mogę dostać bezpieczny pokarm mrożony?
Czytaj więcej : Czym karmić | Wyświetlone : 2988 | Odpowiedzi : 4


Pokarmy O.S.I. - polecane przez znanych polskich akwarystów

Witam,

dla Forumowiczów mamy przygotowane bezpłatne próbki pokarmów O.S.I. :
O.S.I. Cichlid płatki
O.S.I. Spirulina płatki
O.S.I. Marine płatki
O.S.I. Goldfish płatki
O.S.I. Freshwater płatki
O.S.I. Sinking Shrimp pellets

Zainteresowanych proszę o wysłanie danych adresowych , http://www.tan-mal.pl zakładka Kontakt

Pozdrawiam
Monika Wisz
Czytaj więcej : Pokarmy O.S.I. - polecane przez znanych polskich akwarystów | Wyświetlone : 2884 | Odpowiedzi : 1


 

Zaloguj  •  Zarejestruj


Statystyki

Liczba postów: 44507 • Liczba tematów: 6618 • Liczba użytkowników: 2890