.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Nowe akwarium

[ Komentarze Facebooka]

Ogólne dyskusje

Moderator: Grupa DFA

Nowe akwarium

Postprzez kubanczyk » 6 sie 2020, o 16:06

Witam mam zamiar założyć większy zbiornik. 240l lub 350l obecnie 112l. Mieszkam w nowym domu na podłodze mam deske barlinecką czy ona wytrzyma akwarium np 350l??
kubanczyk
Nowicjusz
 
Posty: 11
Dołączył(a): 16 lut 2016, o 12:22

Re: Nowe akwarium

Postprzez dziegan » 6 sie 2020, o 18:03

Jak masz dobrze wykonaną posadzkę to tak. Oczywiście deska barlinecka jest dosyć miękka , więc proponował bym szafkę z dużą ilością nóżek i do tego podkładki żeby rozkładało ciężar na jak największej powierzchni.
Avatar użytkownika
dziegan
Donator
 
Posty: 485
Dołączył(a): 28 gru 2014, o 16:12

Re: Nowe akwarium

Postprzez zwierzak » 7 sie 2020, o 05:37

Mam na panelach 360 litrów wiadomo skały pach wychodzi ponad 440 kg. Na stelażu mam 12 nóżek, Ugięcie jest może pół centymetra.
zwierzak
Stały bywalec
 
Posty: 351
Dołączył(a): 3 sty 2017, o 19:42
Lokalizacja: Wrocław, złotniki

Re: Nowe akwarium

Postprzez mariop3 » 16 sie 2020, o 21:48

Witam. Wytrzyma spokojnie, ja na panelach mam 576l, szafka bez nóżek stoi na samym stelażu aby była większa powierzchnia przylegania do paneli.
Pozdrawiam
mariop3
Donator
 
Posty: 546
Dołączył(a): 9 mar 2014, o 21:53
Lokalizacja: Lubań

Re: Nowe akwarium

Postprzez Lambada2 » 23 sie 2020, o 20:46

dziegan napisał(a):Jak masz dobrze wykonaną posadzkę to tak. Oczywiście deska barlinecka jest dosyć miękka , więc proponował bym szafkę z dużą ilością nóżek i do tego podkładki żeby rozkładało ciężar na jak największej powierzchni.

Witam . Jako posiadacz dwóch 840 na jednej ścianie zamocowałem kątownik do ściany na prętach i na tym oparłem konstrukcję nośną . Z przodu wykonałem rame drewnianą z kantówki 70x70mnm oczywiście żebrowaną 4w 4 miejscach . wszystko oparte na zwykłym panelu . Blat kuchenny ten dłuższy i gąbka podpanelowa pod szkło . i nie ma od lat najmniejszego problemu . Otwory wywiercona przez ścianę na balkon w celu wyciszenia filtrów . .
Teraz mam inny problem . Poszukuje pomysłu na materiał do akwarium ogrodowego całorocznego wolnostojącego na długości 6m szerokość i wysokość 80cm . Wiadomo kotwy wylane przynajmniej na 80 cm do tego rama z profili C i T oraz U dobrze spawane ale z czego zrobić strony niewidoczne . Czyli boki tył i dno . nie wiem czy zbroić konstrukcję i zalewaćc betonem tak żeby tylko wkleić szybę przednią . 2 sztuki po 3mx0,8m oczywiście ze wzmocnieniem po środku ramy . Czy zamiast szkła na tył i dno dac blachę Czy marmur czy może plexi 20mm dzielone wszystko na segmenty 80x80cm ? Ale może kto ma inna koncepcje . Zbiornik ma być na poziomie 60cm od ziemi a tematy filtracji i stabilizacji temperatury mam już rozpracowane . Może jako nowicjusz na tym forum żle się posadowiłem z tematem . Z góry dziękuje za każdą wiadomość . Pozdrawiam .
Lambada2
Nowicjusz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 sie 2020, o 21:28
Lokalizacja: wioska Lubin

Re: Nowe akwarium

Postprzez BonnieB » 2 paź 2020, o 11:47

Na pewno warto postawić na wytrzymałą szafkę (można takie znaleźć na przykład tu https://www.akwarystyczny24.pl/sklep?szukaj=szafka). Z podłogą powinno być okej.
BonnieB
Nowicjusz
 
Posty: 17
Dołączył(a): 4 maja 2020, o 11:02

Zostaw komentarz


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron