.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Poszukuję doświadczonego akwarysty

[ Komentarze Facebooka]

Moderator: Grupa DFA

Poszukuję doświadczonego akwarysty

Postprzez Aneczka1992 » 5 gru 2015, o 15:40

Witam!
Tak jak w temacie poszukuję doświadczonego akwarysty, który zadbałby o mój zbiornik. Nie mogąc sobie poradzić z ostatnią plagą glonów postanowiłam napisać ten post. Głównie chodzi mi właśnie o pomoc w pozbyciu się tego cholerstwa :( Drugą sprawą na jakiej mi zależy to jest aranżacja akwarium. Już od roku stworzyłam różne kombinacje, ale co nowa to gorsza i brzydsza :( Oczywiście pokrywam wszelkie koszty, jednak nie zależy mi na jakimś perfekcyjnym akwarium :) Chcę po prostu aby wszystko w nim co żyje było zdrowe i ładnie wyglądało :) Jeżeli znalazłby się akwarysta, który miałby trochę wolnego czasu, znał się na wyżej wymienionych rzeczach na których mi zależy i chciał sobie dorobić to proszę o kontakt na priv z zaproponowaną ceną za takie usługi :) Dodam jeszcze, że akwarium ma 60 litrów. Pozdrawiam
Aneczka1992
Użytkownik
 
Posty: 29
Dołączył(a): 18 lut 2014, o 08:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poszukuję doświadczonego akwarysty

Postprzez korzon » 5 gru 2015, o 19:30

Myślę że nie potrzebujesz aż takiej pomocy jeśli masz zapał do tej pasji. Opisując sprzęt i wyposażenie jakie posiadasz wszyscy jesteśmy Ci w stanie pomóc. Ja po wielu latach też popelniam błędy (wczoraj restart 63l z własnej glupoty). Jak ktoś będzie robił robotę za Ciebie to nie nauczysz się niczego. A jak sama coś stworzysz to satysfakcja ogromna. Nie patrz na aranze z YT. Najpiękniej wyglądają najprostsze wg. mnie , zarówno LT jak i HT. Po primo opisz co masz i co chcesz mieć.
Uwierz w siebie.
Avatar użytkownika
korzon
weteran
 
Posty: 2324
Dołączył(a): 30 lip 2013, o 13:13
Lokalizacja: Walbrzych

Re: Poszukuję doświadczonego akwarysty

Postprzez Aneczka1992 » 5 gru 2015, o 19:49

Po ponad roku jednak nie mam już do tego sił. A moje akwarium z dnia na dzień coraz mniej mi się podoba i coraz częściej myślę o likwidacji tego wszystkiego :( Dlatego chciałabym, aby ktoś pomógł mi przy jego urządzeniu, wybraniu roślin i udzieleniu kilku wskazówek gdzie co dać i jak o to wszystko dbać. Wtedy mam nadzieję, że będę w stanie już sama się tym zająć :)
Aneczka1992
Użytkownik
 
Posty: 29
Dołączył(a): 18 lut 2014, o 08:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poszukuję doświadczonego akwarysty

Postprzez korzon » 5 gru 2015, o 20:03

Opisz sprzętowo bo nie wiem co np. Ja mam Ci powiedzieć.
Jak masz za dużo światła a nie nawozisz to będzie zonk.
Jak za mało światła a wymagające zielsko - zonk.
Itp... wszystko jest do ogarnięcia. Widać że chcesz, choć masz dość (miałem kilka takich zalaman psychicznych) :D napisz o swiatelku, filtracji i wkladach. Można zrobić akwa bezobsługowe i piękne bez glonów ale.... nie wiemy co Ty tam ukrywasz ;)
Avatar użytkownika
korzon
weteran
 
Posty: 2324
Dołączył(a): 30 lip 2013, o 13:13
Lokalizacja: Walbrzych

Re: Poszukuję doświadczonego akwarysty

Postprzez Aneczka1992 » 5 gru 2015, o 20:41

A więc w skrócie:
- akwarium 60 litrów: wysokość 35 cm, szerokość 30 cm, długość 60 cm,
- filtr - Minikani 80
- grzałka - Aquael 50 W Comfort Zone
- oświetlnie 2x15 watt, jedna jarzeniówka z "colour-lite". Czas od 10 do 12 godzin
- tempertura - 26 stopni
- obsada - 11 Neon Inessa, 1 Bojownik Strzępiasty, 2 Kiryski Spiżowe, 2 Kiryski Albinos, 1 Glonojad Syjamski, 2 Brzanki Rekinie, x Heleneki i od dziś za radą sklepu Ikola 3 Krewetki Amano
- rośliny - Mikrozorium, kryptokoryny i jeszcze z 3 gatunki, których nazw nie znam
- nawozy z firmy Planta Gainer - Carbo, Classic i K+ i pod żwirem JBL Aquabasis
Wodę podmieniam co ok. 2 tygodnie. Do każdej podmianki dodaję kultury żywych bakterii. Od ponad tygodnia pojawia się mnóstwo glonów wszelakiego rodzaju. Nitkowate, na korzeniu jest wręcz dywan glonów, pojawiło się też coś w rodzaju okrzemków i szyby również zaczęły być zielono-brązowe. Posiadam tylko testy Easy Test JBL według których mam za wysokie stężenie NO3 dlatego też od tygodnia wodę podmieniam prawie codziennie. Zaprzestałam dawać nawóz Classic i K+, za to karbo zwiększyłam 3-krotnie. Po dzisiejszych testach NO3 w granicach ok. 60 mg/l. NO2 - 0, GH mam troszkę za wysokie ok. 17, KH - ok. 8 i pH ok. 7,4.
Dodam tylko tyle, że i tak mi bardzo zależy na wizycie jakiegoś profesjonalisty w domu, gdyż moja aktualna aranżacja to porażka, a sama kompletnie nie mam do tego talentu :(
Aneczka1992
Użytkownik
 
Posty: 29
Dołączył(a): 18 lut 2014, o 08:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Poszukuję doświadczonego akwarysty

Postprzez Gajowy » 5 gru 2015, o 21:29

W aranżu i doborze wszystkiego do roślin nie pomogę, ale mogę pomóc, jeżeli chodzi o obsadę. Przede wszystkim ryby z dwóch biotopów - Azja i Ameryka Południowa, jak rozumiem biotop nie jest wyznacznikiem, ale również różne wymagania dla tych ryb są niestety. Część obsady zdecydowanie zbyt duża do tego akwarium. Osobiście pozbyłbym się od razu brzanek rekinich i glonojada syjamskiego - rosną zdecydowanie zbyt duże do tej wielkości zbiornika, poza tym brzanki mają tendencję do rozkopywania dna i obgryzania roślin, a z tego co piszesz zależy Ci na estetyce zbiornika. Kiryski też troszkę przyduże gatunki, ale od biedy mogą zostać. Zamiast brzanek proponuję ze 2-3 samice bojownika dokupić, w haremie będzie im dobrze. Nie napisałaś, czy akwarium z pokrywą, czy bez - bojowniki potrzebują przykrytego zbiornika i źle reagują na duży ruch wody. Ja ratowałbym się na chwilę obecną dorzuceniem jakiejś większej kępy pływających roślin typu rogatek, moczarka, żeby ten glon zlikwidować. W razie czego chętnie odstąpię. W razie pytań o obsadę postaram się odpowiedzieć. Ja nie trzymałbym również innych podanych przez Ciebie gatunków razem, tylko zostawił jeden z nich i resztę ryb dobrał do niego. W przypadku roślin oddaję pole specjalistom :)
Avatar użytkownika
Gajowy
Użytkownik
 
Posty: 97
Dołączył(a): 29 kwi 2015, o 22:30
Lokalizacja: Wrocław

Zostaw komentarz


Powrót do Kupię

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość