.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


[Ameryka Płd, "Clear Water"] Tarasy

[ Komentarze Facebooka]

Akwaria w przedziale od 69 do 250 litrów

Moderatorzy: Grupa DFA, Grupa DFA

[Ameryka Płd, "Clear Water"] Tarasy

Postprzez Alart » 21 lut 2014, o 01:07

Zacznę od wielkiego PODZIĘKOWANIA dla użytkownika szumu, który obdarował mnie licznymi gatunkami roślin. Dzięki temu miałem dużo mniej dylematów i wydatków.

Pomysł i motyw przewodni:
Daawno temu wpadłem na pomysł stworzenia tarasów z roślinami w akwarium. Miało to spiętrzyć teren (dno) na dowolną wysokość, ale tak, żeby manipulacje nie rozwalały tych wzniesień.
Obrazek

Historia zbiornika:
Zbiornik 112l (40x35x80, profil) mam już od długiego czasu, przewinęły się przez niego różne obsady.
Początkowo, w tym zbiorniku miałem Neolamprologus leleupi. Okazało się jednak, że te rybcie są bardziej agresywne niż to przewidziałem. Te kilka, które zostało, oddałem na powrót do sklepu.
Potem miałem neonki. Znikały mi tajemniczo, aż wreszcie pewnego dnia, sprzątając, odkryłem 5 neonków, które wpłynęły między szybę a gąbkę akwarium. Zaklinowały się i padły. Więc, po chwili namysłu, samobójcza armia neonków wylądowała w sklepie, a ja kupiłem stadko danio malabarskich.
Ostatnie trzy danio są od niedawna u kogoś innego.
Koło kwietnia 2013 do danio doszły dwa raki marmurkowe.
Tutaj stare zdjęcia. Są słabe, służyły mi do określania zmian w glonach. Raki zjadły mi rośliny, więc jest tylko trawnik z glonów i konstrukcja z kamieni. Zamek służył jako kryjówka dla raków.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jakoś w sierpniu na nowo wsiąkłem w akwarystykę :)

Urządzenie tarasów:
Pomysł był taki, że z łupka zrobię ściany tarasów - konstrukcję i wypełnię to podłożem (piasek+żwir rzeczny). Łupek kwarcytowy, piasek i żwir zakupiłem w hurtowni Bumat_SJ, polecam, handlują na allegro, mają bardzo niskie ceny. Do klejenia łupka wykorzystałem silikon akwarystyczny kupiony w Plantice.
Łupek klei się ciężko. Pyli i jest kruchy. Trzeba go dokładnie umyć, zetrzeć trochę i dopiero potem chwyta klej.
Początkowo chciałem dodać coś jak niby doniczki, konstrukcje z trzech lub czterech łupków wypełnione piaskiem. Później okazało się, że rośliny w takich doniczkach giną. Musiałem te konstrukcje otworzyć, poprzez usuwanie jednej ze ścian.
Najpierw chciałem mieć amfiteatr. Jednak długość filtrów spowodowała, że najwyższe wzniesienie jest na środku. Nieco to zepsuło widok z przodu, za to jest lepszy z boku i dobrze mieści się sprzęt.
Obrazek
Na szaro plan pierwotny, na czerwono ostateczne ułożenie łupków.
Obrazek
Czemu łupek kwarcytowy i piasek?
Łupek kwarcytowy podobno nie zmienia parametrów wody. Jest cienki i doskonale nadaje się do konstrukcji tarasów, inne łupki są zdecydowanie grubsze. Łupek ten można też z powodzeniem skruszyć, by uzyskać oczekiwaną grubość. Jedyna wada to pylenie, które utrudnia sklejanie.
Piasek, bo go lubię... Z tego co wiem, to większość roślin akwariowych żyje w piasku, piasek jest neutralny, doskonale go można wzbogacić i powstają w nim strefy beztlenowe. Poza tym, większość ryb dennych i pielęgnic wręcz wymaga piasku.
Nie stosowałem ziemi, wykorzystałem stare podłoże, mające przecież już 8 lat.
Zarówno piasek jak i łupek są jasne. Wiem, że modne jest ciemne podłoże. No trudno.

Sprawy techniczne:
Wahałem się przed zakupem kubełka. Wolę mieć małą obsadę, niż wielką filtrację. No ale ostatecznie się poddałem i kupiłem sobie minikani 120. Do tego, jako mechanika stosuję pata-mini z gęstszą gąbką. Jako prefiltr kubełka korzystam z jakiejś gąbki. Prefiltr czyszczę raz na jakiś czas, pata-mini raz w tygodniu, przy podmianie. Działa dobrze, jedyne glony jakie są, to efekt świecenia w nocy w pokoju, po zgaszeniu światła w akwarium. I tak jest ich niewiele, gdy zasłaniałem akwarium na noc, zanikały.
Grzałka Ikola 100W.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Światło to 2x24W. Nic wielkiego, będzie 0,4-0,5W/l. Świecą, rośliny rosną.
Podmiany wody raz w tygodniu 10l. Woda to RO przepuszczona przez armatkę torfową (3l) +trochę kranówy(0,5l) +czysta RO(6,5l) +trochę MgSO4 i K2SO4. Jak kogoś interesuje, to mogę policzyć dokładnie ile soli daję. Parametry wody: pH 6,5-6,9, TwO - niska, szacuję, że 5-10.
Nawożę tymi blueline z Allegro, co tutaj też jest wątek. Korzystam z mikro + węgiel w płynie. A jak mi się aldehyd skończy, to pewnie będę lał etanol eksperymentalnie. Zobaczę zresztą.
Gdyby nie RO, to bym pewnie nie nawoził, może kapkę węgla.

Rośliny:
Starałem się wybrać rośliny z Ameryki (z samej Ameryki Płd. jest niewiele) i globalne, tak żeby pasowały do biotopu. Ale nic na siłę.
 • Heterantera zosterofolia - taka sobie. Jak dobrze, to rośnie jak na drożdżach w tle, jest ładna i duża. Jak gorzej, to robi się czarna. Tak czy siak wymaga ciągłej troski.
  Obrazek
 • Shinnerisa rivularis - łatwa roślina, dałem na tył, szybko rośnie, nie więdnie gdy jest źle. Nie widać jej za bardzo, taka jasna.
 • Moczarki, rogatek - rosną sobie. Jak jest im dobrze, to muszę wywalać, jak źle to więdną.
 • Kabomba - fajnie rośnie, bo powoli, ale nie pada. Pewnie dlatego, że nie ma za jasno.
 • Lobelia Cardnalis - dałem na środek, żeby miała światło. Nie wiem co z niej będzie.
 • Jeszcze coś czego nazwy nie znam i zdjęcie też mi nie wyszło. Kruche bardzo, ale rośnie.
  Obrazek
 • Pogostemon gai (chyba)- super roślina, a prawie nieznana. Rośnie ładnie, wytrwała.
  Obrazek
 • Microsorium - przed filtr.
 • Wąkrota białogłowa - bardzo fajna roślina.
 • Coś na przód, czy to micrantherum? Glossostigma? Rośnie sobie krzak.
 • Eleocharis acicularis.
 • Marsilea hirsuta.
  Obrazek
  Obrazek
 • Ludwigia - fajnie opiera się o skały.
  Obrazek
 • Valisneria spiralis i nana - rosną spokojnie w półmroku. Fajnie udało się zgrać to, że rosną powoli, bo ciemno i nie padają, bo to mimo wszystko są to nurzańce.
 • Mchy i pelia - niewiele, bardziej w półmroku po lewej się szlajają.
 • Anubiasy wylądują w półmroku na kokosach, teraz ich nie ma.
  Obrazek
  Obrazek
 • Echinodorus Jaguar - rośnie powoli. Chyba dlatego Jaguar, że ma cętki. Może to Ocelot? Pisali Jaguar, ale ciężko stwierdzić. Miał też być Tennelus, ale nie przysłali ze sklepu i w sumie mam dość trawy. Pod żabienicą Loricaria.
  Obrazek
 • Różdżyca pewnie rutewkowa, Pistia, Riccia fluctans (wgłębka), Lemma minor chyba (rzęsa drobna) - pływają na powierzchni i zabierają światło. Dlatego tylko po prawej jest gąszcz.
Obrazek
Obrazek


Zwierzęta:
Ogólnie to Ameryka Południowa. Właściwie nawet biotop.
 • Ślimaki - przytuliki, zatoczki, świderki. Mi nie przeszkadzają, nie mam plagi, sprzątają, nawet niebrzydko wyglądają. Ja przypuszczam, że przyczyną plag ślimaków jest przekarmianie. Stanowią tym samym dobry bioindykator.
 • Hemmigramus bleheri - 15 sztuk. Bardzo polecam, pływają w wyraźnej ławicy, mają ciekawy wzorek i niekrzykliwe, lecz widoczne ubarwienie. Zdecydowanie lepsze niż np. neonki, które w kupę to się nigdy nie zbiorą, czy galaxy, których wzorek -wybaczcie- to z lupą trzeba wypatrywać. Żeby się pokazały, w akwarium nie może być dużych, aktywnych, dominujących gatunków jak np. brzanki, danio malabarskie. Na fotce widać 3 rozmiary - duży, średni i zupełnie młody. Aha i najlepiej trzymać koło 10/100litrów. Inaczej jest za dużo - ja mam za dużo. Od misiekkow.
  Obrazek
 • Akara z Maroni - 3 młode sztuki. Mam nadzieję że te spokojne, masywne ryby będą dobrym kontrastem dla ruchliwych bleherów. Sklep na Grunwaldzkiej.
  Obrazek
 • Otocinclus Affinis - około 8. Ogólnie, to nie polecam. Otocinclusów wypada mieć dużo. Gdy kupiłem 6 padły 2 po dwóch tygodniach. Natychmiast dokupiłem 4 kolejne i od tego czasu (2 miesiące) z rzadka widuję wszystkie. Ostatnio myślałem, ze mam tylko 5, ale nagle, po dwóch tygodniach zobaczyłem 7 jednocześnie. Poza tym brak mi glonów i trochę żal, że niezbyt mają co jeść. Dostają tabletki Green Algae Waffers Tropicala. Misiekkow.
  Obrazek
 • Loricaria (Similia?) - 2 sztuki. Zbrojnik jak zbrojnik. Siedzi se w piachu, łaskawie machnie ogonem co jakiś czas. Je to co Otocinclusy. Grunwaldzka.
  Obrazek

Ryby karmię poza tym jakimiś pokarmami ogólnymi, czasem jakieś dafnie (żywe/mrożone/suszone).

Kilka problemów jakie miałem:
Raz sypnąłem za dużo siarczanów. No serio, sypło mi się. Spowodowało to grzybicę u bleherów (5 padło, grzybicę zaleczyłem 20min kąpielą w solance, ale padły potem z osłabienia i z powodu takiego, że kwarantanna do której je dałem była też lekko zasolona). W ogóle rozpuściła mi się wtedy Sagitaria subulata (strzałka pływająca) i Heterantera też zaczęła. Trzeba uważać.
Przez lanie RO miałem wyjałowioną wodę. Do czasu aż zacząłem nawozić, rośliny rosły słabo.

Zdjęcia dodoatkowe:
Ujęcie z boku, bo chciałem żeby z tej strony też można było coś fajnego zobaczyć:
Obrazek

Hemmigramus bleheri - zrobiłem dużo zdjęć, bo ciężko od razu uchwycić co trzeba, więc te lepsze tu dorzucam.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Zdjęcia oryginalne:https://mega.co.nz/#!bckQxYJZ!UB01zW6WrU5XuEh5Vp-ZBGAYIlcfVy8qLp-szQMa4ho
Sprzęt: Olympus SP-600UZ + Xnview do obróbki. Niektóre zdjęcia mogą być z Lumii 820.

Jeszcze jedno, jak ktoś chce jakieś sadzonki roślin, to zapraszam. Z tym, że mam ślimaki.
Avatar użytkownika
Alart
Stały bywalec
 
Posty: 296
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 17:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Ameryka Płd, "Clear Water"] Tarasy

Postprzez korzon » 21 lut 2014, o 17:35

Witam. Nikt nie pisze to będę 1szy. Mam podstawowe pytanie: czy zaczynasz z akwarystyką? bo troche wiedzy masz i chyba trochę czasu się tym zajmujesz. Nie wiem co powiedziec ale zbiornik(pierwszy raz tak pisze) nie podoba mi się wcale. Powiem: brzydki (ludwigia opiera się o skały) bo ostatnim tchem ciągnie. Dziwnie posadzone rośliny,długie łodygowce porozsadzane po całym akwa. Cała roślinnośc raczej marna przy 2x24w. Byc może takie foty wyszły ale nie sądzę. Nie chcę Cię tutaj krytykowac za złe prowadzenie banki bo niby jest ok. Ale czegoś mi brakuje. Słowa krytyki potraktuj jako wyzwanie do lepszego działania. ;) Ja uwielbiam jak ktoś po mnie jedzie bo dostaję POWER-a.
Avatar użytkownika
korzon
weteran
 
Posty: 2324
Dołączył(a): 30 lip 2013, o 13:13
Lokalizacja: Walbrzych

Re: [Ameryka Płd, "Clear Water"] Tarasy

Postprzez Szymijohn » 21 lut 2014, o 19:13

Korzon daj spokój.
To nie tobie ma się podobać ;)
Choć przyznam też mam mieszane uczucia.
Intrygują mnie tu dwi rzeczy:
Po pierwsze. Tarasy fajny pomysł :) choć przez ten "bajzello" roślinny jakoś mało je widać.
Po drugie. Clear water. Nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie, ale barwa jest raczej green. Podejżewam, że to przez rośliny pływające.
Tak myślę i myślę co mi tu nie pasuje.
To chyba jednak ta barwa.
Ale tarasy to fajny pomysł.
Chyba kiedyś Ci go ukradnę ;)

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Szymijohn
Donator
 
Posty: 1027
Dołączył(a): 26 gru 2013, o 19:42
Lokalizacja: Nowogrodziec/Wrocław-Strzeganowice

Re: [Ameryka Płd, "Clear Water"] Tarasy

Postprzez korzon » 21 lut 2014, o 20:31

Oj tam szymijohn wiem że to ma się podobac włascicielowi i jeżeli tak jest to super. To jest moje odczucie i moje słowo na ten temat. Do mnie to nie przemawia i tyle ;) I....dziwnie wygląda jakby ktoś pierwszy raz zakładał akwarium mimo wiedzy jaką posiada. Zaznaczam to tylko moje zdanie.
Avatar użytkownika
korzon
weteran
 
Posty: 2324
Dołączył(a): 30 lip 2013, o 13:13
Lokalizacja: Walbrzych

Re: [Ameryka Płd, "Clear Water"] Tarasy

Postprzez Szymijohn » 21 lut 2014, o 21:26

:)

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Szymijohn
Donator
 
Posty: 1027
Dołączył(a): 26 gru 2013, o 19:42
Lokalizacja: Nowogrodziec/Wrocław-Strzeganowice

Re: [Ameryka Płd, "Clear Water"] Tarasy

Postprzez Andrzej » 21 lut 2014, o 21:48

Każde akwarium ma swój klimat i w każdym nawet najlepszym (czyt. najładniejszym) zawsze można coś zmienić, bo mamy różne gusta. Jak na moje skromne oko w akwarium jest zbyt mało światła i rośliny poszły zbyt mocno w górę.
Powodów może być kilka.
-Celowo tak zrobione przez właściciela.
- Stare i wypalone świetlówki.
- Zbyt duża ilość roślin pływających.
-Wszystkie powyższe na raz.
Dla mnie najważniejsze, że nie są to sztuczne rośliny i ryby mają dość komfortowe warunki.
Obrazek
Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !
I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.
Mail- shrimps.life@gmail.com
GG- 32663094
Pozdrawiam "leszcz25"
Avatar użytkownika
Andrzej
Grupa DFA
 
Posty: 2552
Dołączył(a): 15 gru 2009, o 22:51
Lokalizacja: Szczepanów (Dolnośląskie)

Re: [Ameryka Płd, "Clear Water"] Tarasy

Postprzez korzon » 21 lut 2014, o 21:54

Akwa wygląda ...bardzo...że tak powiem....nooo....''naturalnie''. Może zle to określiłem: rybom myślę że nic nie brakuje i mają się świetnie,tylko lekko kole w oczy ten widok. Jakby tu dodac 1 swietlówkę roślinna to już inaczej by było ;) no i rośliny troszkę przemeblowac
Avatar użytkownika
korzon
weteran
 
Posty: 2324
Dołączył(a): 30 lip 2013, o 13:13
Lokalizacja: Walbrzych

Re: [Ameryka Płd, "Clear Water"] Tarasy

Postprzez Szymijohn » 21 lut 2014, o 23:04

Jak wcześniej napisałem, akwarium jest nurtujące, sam jestem fanem bajzlu naturalmego.
Ale brakuje mi tu czegoś albo nie.
No coś mi cholercia nie gra, a nie wiem co.
Jak na nie tak patrzę to czuję frustrację, a raczej nie tego oczekuję od akwarium.

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Szymijohn
Donator
 
Posty: 1027
Dołączył(a): 26 gru 2013, o 19:42
Lokalizacja: Nowogrodziec/Wrocław-Strzeganowice

Re: [Ameryka Płd, "Clear Water"] Tarasy

Postprzez Alart » 21 lut 2014, o 23:25

Nie jestem nowy, ale miałem przerwę w "aktywności". Poza tym dużo czytałem i czytam na ten temat.

Otóż widzę ten problem - jestem po prostu bardziej kolekcjonerem niż estetą. I trzymam po 2 gałązeczki roślin, bardzo się cieszę, jak uda mi się to właśnie w ten sposób. Rzeczywiście, gdybym mógł zupełnie wywalić część roślin, to mógłbym wprowadzić znacznie większy porządek. Po pierwsze wywaliłbym pływające, rzeczywiście przykrywałyby ok. 20% zbiornika, a nie 70 w porywach.
I masz rację, że byłoby ładniej, tak też było na początku. Zastanawiam się nad tym. Jak wymyślę co zrobić z różdżycą i mi się to uda, to odsłonię powierzchnię i przesunę środek do tyłu. A przynajmniej spróbuję to zrobić.
Ale z drugiej strony specjalnie zrobiłem gąszcz dla rybek. Z pewnością też muszę rozwiązać problem tego, że filtry dyndają i brzydko wyglądają. Kilka nurzańców lub heteranterę tam planuję.
Skądinąd muszę przyznać, że w tej formie mi się podoba :) Jakoś lubię patrzeć na taki gąszcz, jest to ciekawe.

Woda zielona? Hmmm. Może to kwestia tego, ze jak robiłem zdjęcia to wszystko było w pistii? Teraz wydaje mi się, że jest jak najbardziej clear, czyściłem wczoraj powierzchnię. Patrzę od prawego boku i dokładnie widzę to, co jest dookoła filtrów, po lewej stronie. Próbowałem to na zdjęciu uchwycić, niezbyt wyszło. Gdyby był zakwit, to musiałby teraz być, bo jest wieczór.

Tarasy to nie jest metoda wymyślona przeze mnie (znaczy sam to wymyśliłem, ale się potem z czymś takim niezależnie spotkałem). Najdziwniejsze było to, że nie można robić zamkniętych, ciasnych doniczek. To taki trik, który jakby ktoś chciał takie tarasy robić, warto znać. Jak założyłem podłoże gdzieś na początku października, to do grudnia sprawdzałem, czy to na pewno tak zanim wszystko porozwalałem. Może, gdyby umieścić tam dodatkowo jakiś nawóz, to korzenie by nie gniły. Ale chyba nie, też coś takiego próbowałem.


No Szymonjohn, wymyśl źródło frustracji.

Może tła brakuje? No i chyba będzie brakować...
Avatar użytkownika
Alart
Stały bywalec
 
Posty: 296
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 17:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Ameryka Płd, "Clear Water"] Tarasy

Postprzez Szymijohn » 21 lut 2014, o 23:34

No kurka nie wiem.
Fakt nie widziałem go na żywo, a przyznaj się bez bicia talentu Ani to nie masz. chyba nikt tu nie ma poza Anią do takiego ujażmiania aparatu.
Ale jeśli by na żywo tak miało wyglądać to chyba bym przy nim pier...ca dostał :D
Ale jeszcze raz powtarzam: tarasy pomysł w ci.kę

Edit:
Tło kurka tło :D
To ono mnie tak wkurza.

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Szymijohn
Donator
 
Posty: 1027
Dołączył(a): 26 gru 2013, o 19:42
Lokalizacja: Nowogrodziec/Wrocław-Strzeganowice

Re: [Ameryka Płd, "Clear Water"] Tarasy

Postprzez Alart » 21 lut 2014, o 23:58

Co do roślin łodygowych, to Lobelię cardinalis kupiłem z dość długą łodygą i liśćmi na czubku. Nie sadziłem wyrośniętych czubków, więc ciężko mi określić czy ona będzie mieć zbyt mało światła.
Cała reszta to nie wiem. Ludwigia jest w półmroku. Kabomba w sumie też już pod pływającymi.

Nieno, zdjęć nie umiem robić, to fakt. Starałem się jak mogłem.

Zaintrygowaliście mnie tą wodą :shock: Dałem lusterko na jeden kąt akwarium i patrzyłem w odbicie - nadal wyraźnie. Hmmm. Na moje stwierdzam brak zakwitu.

Ehhh, przemyślę tło...
Avatar użytkownika
Alart
Stały bywalec
 
Posty: 296
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 17:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Ameryka Płd, "Clear Water"] Tarasy

Postprzez Szymijohn » 22 lut 2014, o 00:01

Czy ty nie masz mist jako tło? Tak mi się wydaje.
Podejrzewam, że to właśnie przez to ten efekt.


Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Szymijohn
Donator
 
Posty: 1027
Dołączył(a): 26 gru 2013, o 19:42
Lokalizacja: Nowogrodziec/Wrocław-Strzeganowice

Re: [Ameryka Płd, "Clear Water"] Tarasy

Postprzez Alart » 22 lut 2014, o 00:07

Mam białą ścianę jako tło :)
Avatar użytkownika
Alart
Stały bywalec
 
Posty: 296
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 17:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Ameryka Płd, "Clear Water"] Tarasy

Postprzez Szymijohn » 22 lut 2014, o 00:09

To ja już głupi jestem :(

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Szymijohn
Donator
 
Posty: 1027
Dołączył(a): 26 gru 2013, o 19:42
Lokalizacja: Nowogrodziec/Wrocław-Strzeganowice

Re: [Ameryka Płd, "Clear Water"] Tarasy

Postprzez Alart » 22 lut 2014, o 00:24

Podejrzewam, ze tło. Ja nie lubię teł, bo to nie rośnie. Nigdy do tego nie przywiązywałem wagi.

A z tłem korkowym? Mogę takie tło na szybko zrobić, wydaje się fajne i ciekawe. Jak nic nie widać to inne zdjęcia rano.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Alart
Stały bywalec
 
Posty: 296
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 17:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Ameryka Płd, "Clear Water"] Tarasy

Postprzez Szymijohn » 22 lut 2014, o 10:15

Możesz dać szerszy plan? W sensie całe akwa.

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Szymijohn
Donator
 
Posty: 1027
Dołączył(a): 26 gru 2013, o 19:42
Lokalizacja: Nowogrodziec/Wrocław-Strzeganowice

Re: [Ameryka Płd, "Clear Water"] Tarasy

Postprzez Alart » 22 lut 2014, o 21:53

Przemyślałem.
Rzeczywiście, trzeba przyznać, że efekt ma niewiele wspólnego z planem. Amfiteatr zamieniłem w cypel, rośliny które miały być na trzeci plan wylądowały zbyt blisko przedniej szyby, bo z tyłu jest zbyt ciemno.
Jednak problem polega na tym, że mi się to, nie wiem czemu jednak podoba (a może zdjęcia nie oddają tego jak to wygląda?). Toteż zmiany będę wprowadzał dopiero za jakiś czas. Z pewnością będę je tu konsultować :)
Avatar użytkownika
Alart
Stały bywalec
 
Posty: 296
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 17:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Ameryka Płd, "Clear Water"] Tarasy

Postprzez Andrzej » 23 lut 2014, o 07:24

Alart napisał(a):Jednak problem polega na tym, że mi się to, nie wiem czemu jednak podoba

No i to jest najważniejsze. To Twój zbiornik i Tobie ma się podobać. My swoimi wskazówkami chcemy pomóc, natomiast co zrobisz to już Twoja decyzja.
Trzymam kciuki za dalszy rozwój zbiornika. :)
Obrazek
Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !
I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.
Mail- shrimps.life@gmail.com
GG- 32663094
Pozdrawiam "leszcz25"
Avatar użytkownika
Andrzej
Grupa DFA
 
Posty: 2552
Dołączył(a): 15 gru 2009, o 22:51
Lokalizacja: Szczepanów (Dolnośląskie)

Zostaw komentarz


Powrót do Akwaria 69 - 250L

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości