.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Temat konkursu

[ Komentarze Facebooka]

Moderator: Grupa DFA

Temat konkursu

Postprzez Serqu » 7 cze 2015, o 06:06

Jako że ostatnio jestem tak odmóżdżony, że się nie mogę ogarnąć, pomysły w mojej łepetynie coś nie chcą się rodzić.
W związku z tym proszę was o pomoc w wymyśleniu tematu konkursu.Takiego żeby nawet niedoświadczeni akwaryści mogli wziąć w nim udział.
Całkiem fajny pomysł podrzucił mi ostatnio victus. Konkurs na stworzenie nowych oznaczeń w tematach, zamiast naszych sławetnych rybek. On proponował nowe rybki, ale niewykluczone jest zastosowanie znaczników w innych formach.
Wrzucajcie swoje pomysły to, myślę że urodzi się coś ciekawego. Prośba żebyście wrzucali pomysły w których sami również chcielibyście wziąć udział.
Nawet najlepszy pomysł na konkurs bez zainteresowanych startem, spali na panewce.
Jeśli nie odpisuję dłuższy czas na PW to oznacza że mam w robocie jihad, w związku z tym proszę o cierpliwość.
360L - Nowy Telewizor; 375L - Fangorn Forest; 375L - Serkowe Iwagumi; SPIS ARTYKUŁÓW
Obrazek
Avatar użytkownika
Serqu
Grupa DFA
 
Posty: 1024
Dołączył(a): 17 kwi 2012, o 03:35
Lokalizacja: Brzeg Dolny

Re: Temat konkursu

Postprzez victus » 7 cze 2015, o 11:18

Jak Daniel wspomniał, podrzuciłem pomysł na rybki jako oznaczniki, wraz z legendą ale nie trzeba się tylko do nich ograniczać, może to być cokolwiek innego.
Avatar użytkownika
victus
Grupa DFA
 
Posty: 1214
Dołączył(a): 16 gru 2009, o 17:52
Lokalizacja: Wrocław / Żórawina

Re: Temat konkursu

Postprzez Serqu » 11 cze 2015, o 16:02

Muszę przyznać że moc odzewu powala.
Naprawdę nikt, poza Pawłem, nie ma żadnego pomysłu? Czy chcecie kolejny konkurs na najlepsze zdjęcie akwarium? Tylko wtedy spodziewam się tłumaczeń ze jest tak mało zgłoszeń, bo i tak wygra zdjęcie Anki.
Wiem że pogoda nie sprzyja myśleniu, każdy tylko kombinuje jak wyrwać się nad jakąś większą wode, ale pewnie każdy ma gdzieś w głębi ukryty pomysł na który wpadł już dawno. Nie wstydźcie się. Z doświadczenia wiem że najlepsze są te najmniej poważne.
Jeśli nie odpisuję dłuższy czas na PW to oznacza że mam w robocie jihad, w związku z tym proszę o cierpliwość.
360L - Nowy Telewizor; 375L - Fangorn Forest; 375L - Serkowe Iwagumi; SPIS ARTYKUŁÓW
Obrazek
Avatar użytkownika
Serqu
Grupa DFA
 
Posty: 1024
Dołączył(a): 17 kwi 2012, o 03:35
Lokalizacja: Brzeg Dolny

Re: Temat konkursu

Postprzez Morfi » 11 cze 2015, o 16:11

Może nie najlepsze zdjęcie akwarium ale generalnie przyrody ? I powiedzmy z ograniczeniem do tej naszej krajowej :)
aktualne 125l After the apocalypse -> post44599.html#p44599
zakończone 192l NEST -> nest-t4323.html
zakończone 192l RED HILLS -> red-hills-t5683.html
zakończone 192l RIVERSIDE -> riverside-t6376.html
Avatar użytkownika
Morfi
Donator
 
Posty: 528
Dołączył(a): 7 lip 2014, o 18:11
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Temat konkursu

Postprzez Dragonita » 11 cze 2015, o 17:48

Tak sobie czytam forum.... i myślę (podczas żucia mordoklejków Krówka) że przyszedł mi pomysł na konkurs tylko nie wiem czy nie będzie on zbytnio absurdalny ....

Niech każdy przyjrzy się aranżacji swojego akwarium.... widać w niej korzenie (mające przypominać powalone pnie drzew), kamienie (naśladujące szczyty gór), trawniki (niczym rozległe równiny) ..... itp.itd

Zmierzam do tego aby zachęcić do poszukiwań (wiem że ciężko jest z czasem) w lasach, łąkach, górach jak najbardziej przypominającego wycinka krajobrazu z przyrody pasującego do aranżacji Waszego akwarium :P
Nie musi to być wielki krajobraz ..... może to być też mały kawałeczek gałązki która leży na porośniętym mchami kamieniach...
Kumacie o co mi chodzi ?? :oops:

Tak jak napisał wcześniej Morfi zwęszmy pole poszukiwań do Polski ....

Aha i żeby było zabawniej (niekoniecznie łatwiej) najlepiej żeby ten "kawałek" przyrody był stworzony naturalnie czyli bez naszej pomocy (czyli ustawienia specjalnie kamienia, gałęzi)

No to tyle z mojego absurdalnego pomysłu :P
Jakby Ktoś miał jeszcze jakiś pomysł można by ten pomysł zmodyfikować jakoś....
112L W cieniu drzewa
20L Norka pod pagórkiem
63L Mały wąwóz
200L Nowa ostoja

"Praw­dziwą sztuką jest od­na­lezienie włas­nej pas­ji. Ro­biąc to co kocha­my nieświado­mie osiąga­my per­fek­cję w tym co robimy..."
Avatar użytkownika
Dragonita
Moderator
 
Posty: 430
Dołączył(a): 22 kwi 2013, o 21:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Temat konkursu

Postprzez Pawel W » 11 cze 2015, o 21:52

Ja Ci powiem Serq, że wbrew pozorom nie jest to łatwy temat :) chciałem tu już coś naskrobać jakiś czas temu... ale pomysłów mało, a tych w których sam chciałbym wziąć udział to już w ogóle jak na lekarstwo :roftl:
no ale ok zacznijmy jakąś burze muuuuskuf to może coś się urodzi.

Moim zdaniem fajnie by było gdyby taki konkurs wzbogacił forum lub sprawił frajdę tej społeczności... to co mi wpadło do głowy

1.) Najlepszy artykuł
2.) Najlepsza fotorelacja
3.) Konkurs w stylu "HERO OF THE WEEK" ktoś pojechał do kogoś i swoją wiedzą i doświadczeniem pomógł koledze/forumowiczowi (np założyć akwa, aranżację, pomóc w leczeniu, namówić drugą połówkę do kupienia większego zbiornika :roftl: etc etc)
4.) Najlepszy pomysł na to COŚ co ułatwi życie nam "akwarystom"
5.) Najciekawsza historia

i to chyba tyle ... nic nadzwyczajnego a mimo to wypstrykałem się z pomysłów :D
Pawel W
Użytkownik
 
Posty: 72
Dołączył(a): 2 maja 2015, o 17:35

Re: Temat konkursu

Postprzez Gajowy » 11 cze 2015, o 22:40

Idąc tropem myśli przedmówcy - jeżeli ktoś napisze poradnik, jak namówić swoją gorszą połowę na nowy, do tego większy zbiornik i będzie to miało rzeczywisty oddźwięk - czyli się sprawdzi, to ja nawet chyba jestem za zrzutką na nagrodę :D
Avatar użytkownika
Gajowy
Użytkownik
 
Posty: 97
Dołączył(a): 29 kwi 2015, o 22:30
Lokalizacja: Wrocław

Re: Temat konkursu

Postprzez Pawel W » 11 cze 2015, o 22:58

Gajowy na ten temat to można by napisać doktorat albo książkę :roftl: ale istnieją techniki negocjacyjne, które mogą pomóc :evil: ...
oczywiście to proces długofalowy i wymaga masy przemyślanych zagrywek, do tego dużej samodyscypliny i konsekwencji (najważniejsze to zrobić rachunek sumienia najpierw na co można sobie pozwolić)... ale co ja Ci będę gadał... zajęło mi to z rok, ale stoi u mnie 980 L + 200 L sump :)

i oby ten post nigdy nie dojrzała moja najukochańsza małżonka bo będzie "ostatnia spowiedź" :roftl:
Pawel W
Użytkownik
 
Posty: 72
Dołączył(a): 2 maja 2015, o 17:35

Re: Temat konkursu

Postprzez Gajowy » 11 cze 2015, o 23:14

W takim razie przyjdę na korepetycje. Bo postawiłem kolejny baniak (malutki, ledwie 54l) i już jest źle - a po co ci to, a nie wystarczy itd... Ale jak klatkę zaproponowałem większą dla popielic, to i owszem, bo są równe zwierzęta i równiejsze (popielice są JEJ, żeby nie było wątpliwości i jest ich coraz więcej - no ale tu oczywiście, że żyją w stadach, rodzinnych etc.) Natomiast ławica już do niej nie przemawia, że musi mieć gdzie pływać (i tu argument: a nie może ich być mniej, może kup 4?!). Szybciej sobie harleya chyba kupię, niż wymarzone 450l (a to przecież niewiele, jak każdy z hobbystów wie). No ale dzisiaj mam argument nowy - wreszcie udało mi się mieczyki pigmejowate rozmnożyć, więc następny baniak pod hasłem - gdzieś tą młodzież muszę odchować będzie :D No i miejsce na zmienniaki millera mi się zrobi, a może nawet ze dwa nowe gatunki zmieszczę, tylko z prezesem o podwyżce muszę pogadać. Ale pomysłu, żeby przekonać na te cholerne 450l dalej nie mam - leży tu koło mnie i już sarka, że filtry za głośno, że oświetlenie włączone... Echh ;(
Avatar użytkownika
Gajowy
Użytkownik
 
Posty: 97
Dołączył(a): 29 kwi 2015, o 22:30
Lokalizacja: Wrocław

Re: Temat konkursu

Postprzez miroon » 11 cze 2015, o 23:17

Dragonitę doskonale rozumiem.
Jednak patrząc na akwaria na forum, mało szans by było tego więcej niż palców u jednej ręki. A może za mało widziałem.:D
Konkurs na przyjaciela forum.
Na najbardziej zadbane wnętrze szafki pod akwarium.
Konkurs na najbardziej właściwe umiejscowienie akwarium, względem aranżacji mieszkania. Znaczy, czy pasuje do projektu wnętrza.
Konkurs na najdłużej utrzymywaną aranżację, bez restartu. ( tu chyba wygram :D). sry Gajowy, ale to temat o propozycjach do konkursów,
Avatar użytkownika
miroon
Donator
 
Posty: 973
Dołączył(a): 31 gru 2013, o 01:02
Lokalizacja: Bolesławiec, Venlo

Re: Temat konkursu

Postprzez Gajowy » 11 cze 2015, o 23:37

Ok, przepraszam za off top, ale to wszystko ze względu na te mieczyki, które dzisiaj zauważyłem, a których nie mam gdzie odłowić (frustracja). Wracając do głównego wątku - z racji tego, że w tematach zaproponowanych nie czuję się dobrze (czytaj: ani nie mam ładnego akwarium, ani nie mogę się pochwalić odwzorowaniem jakiegokolwiek biotopu) proponuję coś bardziej banalnego - czyli opis rozmnożenia jakiegoś gatunku ryby/bezkręgowca, który jest mało dostępny, bądź problematyczny.
Avatar użytkownika
Gajowy
Użytkownik
 
Posty: 97
Dołączył(a): 29 kwi 2015, o 22:30
Lokalizacja: Wrocław

Re: Temat konkursu

Postprzez kixer » 12 cze 2015, o 09:01

jeżeli ktoś napisze poradnik, jak namówić swoją gorszą połowę na nowy, do tego większy zbiornik i będzie to miało rzeczywisty oddźwięk - czyli się sprawdzi, to ja nawet chyba jestem za zrzutką na nagrodę :D

Zgłaszam pierwszą prace.
Obrazek
Dwa pierwsze to klasyk, trzeci symbolizuje wyobraźnie i kreatywność.
Nie ma za co :d

A tak na poważnie to padło już tutaj kilka na prawdę ciekawych pomysłów.
Ponoć głupie tez mogą być, wiec ja proponuje konkurs na aranżacje słoików 1l - technika dowolna, bez obsady ofc :d
Jeżeli chociaż kilka osób wyraziło by chęć udziału w takim konkursie to myślę, ze mogłoby to być nawet ciekawe :D
Nic innego nie przychodzi mi do głowy :d
pozdro
Avatar użytkownika
kixer
Donator
 
Posty: 343
Dołączył(a): 10 lip 2012, o 23:04
Lokalizacja: Świdnica

Re: Temat konkursu

Postprzez OxyOne » 12 cze 2015, o 09:33

Moja połowa powiedziała ze ta bita to nie trafiony pomysł. Powinien być wibrator. Jakby nie patrzeć tak będziemy gdzie indziej czy fizycznie czy myślami... :roftl:
Avatar użytkownika
OxyOne
Grupa DFA
 
Posty: 512
Dołączył(a): 17 lut 2011, o 22:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Temat konkursu

Postprzez volf_25 » 12 cze 2015, o 16:02

Moja propozycja. Zdjęcie najbardziej oryginalnej ryby na forum. Czyli tak zwane rarytasy niedostępne w sklepach mikrozoo.
Obrazek
Avatar użytkownika
volf_25
Stały bywalec
 
Posty: 222
Dołączył(a): 29 sie 2012, o 20:53
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Temat konkursu

Postprzez Morfi » 12 cze 2015, o 21:59

volf_25 napisał(a):Moja propozycja. Zdjęcie najbardziej oryginalnej ryby na forum. Czyli tak zwane rarytasy niedostępne w sklepach mikrozoo.


Jasne :) ilość ludzi biorących udział w konkursie powali :)

Zróbcie coś seryjnie z foto ... zakładam że każdy ma aparat i może wsiąść udział
aktualne 125l After the apocalypse -> post44599.html#p44599
zakończone 192l NEST -> nest-t4323.html
zakończone 192l RED HILLS -> red-hills-t5683.html
zakończone 192l RIVERSIDE -> riverside-t6376.html
Avatar użytkownika
Morfi
Donator
 
Posty: 528
Dołączył(a): 7 lip 2014, o 18:11
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Temat konkursu

Postprzez miroon » 13 cze 2015, o 00:34

kixer napisał(a):
jeżeli ktoś napisze poradnik, jak namówić swoją gorszą połowę na nowy, do tego większy zbiornik i będzie to miało rzeczywisty oddźwięk - czyli się sprawdzi, to ja nawet chyba jestem za zrzutką na nagrodę :D

Zgłaszam pierwszą prace.
Obrazek
Dwa pierwsze to klasyk, trzeci symbolizuje wyobraźnie i kreatywność.
Nie ma za co :d

A tak na poważnie to padło już tutaj kilka na prawdę ciekawych pomysłów.
Ponoć głupie tez mogą być, wiec ja proponuje konkurs na aranżacje słoików 1l - technika dowolna, bez obsady ofc :d
Jeżeli chociaż kilka osób wyraziło by chęć udziału w takim konkursie to myślę, ze mogłoby to być nawet ciekawe :D
Nic innego nie przychodzi mi do głowy :d
pozdro

Raczej, taka będzie nagroda, ale próbuj. :D
Większa, radość.
Ale co tam. Konkursy , konkursami, nowa szata forum na pewno przyciągnęła by więcej ludziów.
Np. Po zalogowaniu niech każdy widzi nowe zdjęcia i filmy to przykład z ra, ale jako że to forum konkurencyjne, odnoszę wrażenie że co z ra to złe. A robotę robi.
Jest jakaś niechęć DFA do RA?
Bo jeśli, tak to:
Nie powinno tak być, wszak jesteśmy akwarystami i nie ma znaczenia w jaki sposób na tym potrafimy zarabiać.
Wzorowanie na najlepszych nikomu nie przyniosły negatywnych reakcji.



-- 12 cze 2015, o 17:09 --

Bzzzzzzz.
Konkurs na prawdziwe LT w 1oo%
Avatar użytkownika
miroon
Donator
 
Posty: 973
Dołączył(a): 31 gru 2013, o 01:02
Lokalizacja: Bolesławiec, Venlo

Re: Temat konkursu

Postprzez OxyOne » 13 cze 2015, o 10:05

Ra nie jest najlepsze. Oni mają tylko kasę. ..
Avatar użytkownika
OxyOne
Grupa DFA
 
Posty: 512
Dołączył(a): 17 lut 2011, o 22:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Temat konkursu

Postprzez Dragonita » 13 cze 2015, o 19:28

Ogólnie pomysł że słoikiem mi się podoba :)
112L W cieniu drzewa
20L Norka pod pagórkiem
63L Mały wąwóz
200L Nowa ostoja

"Praw­dziwą sztuką jest od­na­lezienie włas­nej pas­ji. Ro­biąc to co kocha­my nieświado­mie osiąga­my per­fek­cję w tym co robimy..."
Avatar użytkownika
Dragonita
Moderator
 
Posty: 430
Dołączył(a): 22 kwi 2013, o 21:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Temat konkursu

Postprzez Serqu » 14 cze 2015, o 11:48

Pojawiło się trochę propozycji, więc powoli przetrawię pomysły i coś się wybierze.

Odnośnie porównań do ra.
Konkursu nie traktujemy jako środka do zwiększenia ilości użytkowników, są na to inne sposoby.
Konkursy służą większej aktywności użytkowników którzy trafili do nas już wcześniej. :mrgreen:

Niechęci, przynajmniej z naszej strony, do ra nie ma. Natomiast nasze prywatne zdanie na temat poszczególnych osób tworzących ra, pozostanie prywatnym zdaniem każdego z nas.
Absolutnie nie potępiam zarabiania na akwarystyce i nie mam nic przeciwko sposobowi prowadzenia firmy przez ra. No może z wyjątkiem paru ich działań na forum.

Nasze forum nie będzie nigdy wyglądało jak ra z jednego najprostszego powodu: Jesteśmy forum hobbystycznym, a nie komercyjnym. Nie mamy ludzi których pracą jest prowadzenie tego forum. Każdy z nas ma swoją pracę, rodzinę i swoje życie. Poświęcamy temu forum tyle czasu ile tylko zdołamy wygospodarować, ale zagonienie Ryśka do roboty nie jest łatwe. :roftl:
Tak na poważnie porównaj nasze forum z innymi forami niekomercyjnymi. Myślę że jesteśmy w ścisłej czołówce. Wygląd forum jest ważny do przyciągnięcia użytkowników, do ich zatrzymania niezbędna jest duża ilość ciekawych artykułów i chętni do pomocy doświadczeni użytkownicy. Dla mnie niedoścignionym wzorem jest UKAPS.org. Szata graficzna skromna, za to ogrom wiedzy poraża.

Oczywiście w wyglądzie forum zawsze można coś zmienić i mamy już pewien pomysł, tylko muszę wybrać się do Ryśka i wytłumaczyć o co mi chodzi :bije: Tła bym nie zmieniał, bo ciężko będzie znaleźć lepsze ;)
Jeśli nie odpisuję dłuższy czas na PW to oznacza że mam w robocie jihad, w związku z tym proszę o cierpliwość.
360L - Nowy Telewizor; 375L - Fangorn Forest; 375L - Serkowe Iwagumi; SPIS ARTYKUŁÓW
Obrazek
Avatar użytkownika
Serqu
Grupa DFA
 
Posty: 1024
Dołączył(a): 17 kwi 2012, o 03:35
Lokalizacja: Brzeg Dolny

Zostaw komentarz


Powrót do Konkursy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron