.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


Zakup belki oświetleniowej

[ Komentarze Facebooka]

Ogólne dyskusje nt. sprzętu, jego specyfikacji i zastosowania

Moderator: Grupa DFA

Zakup belki oświetleniowej

Postprzez Donnen » 27 gru 2015, o 21:00

Witam,przymierzam się do zakupu belki do akwarium 120x40x50 240L. I tu moja prośba,czy mogli byście mi polecić jakąś konkretną belkę? Bo powiem szczerze że nie bardzo orientuję się ile watów powinienem mieś do tego akwarium...Zastanawiam się nad 3x54 w...Ale nie wiem czy to nie za dużo...Akwarium ma byś Holenderskie+bimbrowniaCO2. LOW-TECH

Pozdrawiam
Donnen
Nowicjusz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 4 maja 2014, o 15:17

Re: Zakup belki oświetleniowej

Postprzez slavio » 27 gru 2015, o 21:10

Cześć

odezwij się do antek1981 będziesz miał ładna beleczkę z POWER LEDÓW.

Myślę, że do LOW TECHA można zastosować mniejszą ilość diód, a jak Ci przyjdzie ochota, na HIGH Techa, to zawsze można dołożyć.


Slavio
slavio
Donator
 
Posty: 697
Dołączył(a): 23 lut 2012, o 20:19
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Zakup belki oświetleniowej

Postprzez Donnen » 28 gru 2015, o 20:10

Ok,skontaktowałem się z osobą wskazaną.Ale czy w między czasie mógłby mi ktoś napisać ilu watowe świetlówki kupić do mojego akwarium? Będę bardzo wdzięczny..Bo zastanawiam się nad 3x54w (nie za dużo?) 3x39w(nie za mało?)

Pozdrawiam i z góry bardzo dziękuje.
Donnen
Nowicjusz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 4 maja 2014, o 15:17

Re: Zakup belki oświetleniowej

Postprzez Serqu » 29 gru 2015, o 09:59

Do lowtecha wystarczy ci spokojnie 2x54W.
Poza tym w twoim przypadku belka ze świetlówkami 39W spowoduje niedoświetlanie boków akwarium. Dlatego kierowałbym się raczej w stronę 54W.
Jeśli nie odpisuję dłuższy czas na PW to oznacza że mam w robocie jihad, w związku z tym proszę o cierpliwość.
360L - Nowy Telewizor; 375L - Fangorn Forest; 375L - Serkowe Iwagumi; SPIS ARTYKUŁÓW
Obrazek
Avatar użytkownika
Serqu
Grupa DFA
 
Posty: 1024
Dołączył(a): 17 kwi 2012, o 03:35
Lokalizacja: Brzeg Dolny

Zostaw komentarz


Powrót do Ogólnie o sprzęcie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość