.

Drodzy akwaryści!

Rabaty dla forumowiczów DFA
Kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej


coś poszło nie tak ....

[ Komentarze Facebooka]

Ogólne dyskusje

Moderator: Grupa DFA

coś poszło nie tak ....

Postprzez ivana85 » 6 gru 2014, o 02:24

hejka,
wczoraj robiłam małe rewolucje w akwarium. Od jakiegoś czasu zauważyłam że żwir jest dość mocno zamulony co widać kiedy rybcie pływają i unosić się za nimi BRUDEK. Może nie jakoś na Maxa ale jednak dość mocno. STWIERDZIŁAM ŻE ODMULĘ ŻWIR :) niestety nie mam dobrego odmulacza bo mój elektryczny mało zbiera, ale wpadłam na pomysł aby troszkę poruszać moim mchem na korzeniu.... i co ?????? wielkie kłęby brązowego pyłu były po prostu wszędzie, widzialność wodzie może 3-5 cm. zaczęłam podcinać mech aby zobaczyć co się dzieje i wszystko z pod spodu zaczęło wypływać brąz i jeszcze raz brąz........ trochę się przeraziłam bo jeszcze takiego syfu to odkąd mam akwa nie miałam, boję się że nawet filterek hw 302 sobie nie poradzi z tym bałaganem. Wyjęłam korzonek, zaniosłam pod prysznic i dawaj go płukać.... to co dałam radę wypłukać zostało reszta poszła do kosza bo nawet nie było co zatrzymywać cały syf i obumarły mech z pod spodu korzenia. Włożyłam go ponownie do zbiornika, jest troszkę łysy ale pewnie niedługo obrośnie na nowo, tym akurat się nie martwię bo jak coś to ten mech... siup do kosza, ale co z wodą i jak w końcu odmulić to podłoże???? Dodam tylko że pod żwirem mam substrat i boję się to wymieszać.
Miej serce i patrzaj w serce
ivana85
Stały bywalec
 
Posty: 221
Dołączył(a): 12 lip 2014, o 22:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: coś poszło nie tak ....

Postprzez rutek6 » 6 gru 2014, o 04:49

Myślę że to wina korzenia :) .jak jest miękki, wbijesz paznokcia to wywal go.Miałem takiego i musiałem go co tydzień wyciągać i szorować , wyrwałem „chwasta” :D :D
Mirek
Avatar użytkownika
rutek6
Donator
 
Posty: 361
Dołączył(a): 26 lut 2012, o 17:42
Lokalizacja: Ciechów (dolnośląskie)

Re: coś poszło nie tak ....

Postprzez miroon » 6 gru 2014, o 16:55

Nie przycinany mech to najlepszy łapacz brudu, korzenie microzorium jak u mnie widzę też się nieźle potrafią zamulić, wystarczy ruszyć i mgła.
Załaduj jeden kosz watą perlonową na czas odmulania.
Ja używałem przy żwirku 1-2 mm odmulacza grawitacyjnego tetry, dawał radę.
http://archiwum.allegro.pl/oferta/tetra ... 87998.html
Avatar użytkownika
miroon
Donator
 
Posty: 973
Dołączył(a): 31 gru 2013, o 01:02
Lokalizacja: Bolesławiec, Venlo

Zostaw komentarz


Powrót do Forum ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość